آغاز ثبت نام آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران (UTEPT) سال 95

مرداد ۱۵, ۱۳۹۵

آغاز ثبت نام آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران (UTEPT) سال 95

آزمون زبان عمومی دانشگاه تهران (UTEPT) در تاریخ 95/6/12 توسط دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. داوطلبان این آزمون از تاریخ95/5/16 الی 95/5/31 با می توانند مراجعه به سایت http://ltc.ut.ac.ir در این آزمون ثبت نام نمایند. لازم به ذکر است کارت شرکت در جلسه آزمون در تاریخ 95/5/3 از طریق همین سامانه قابل دریافت خواهد بود. نتیجه آزمون در تاریخ 95/5/27 اعلام خواهد گردید.

اين آزمون در سطح آزمون تافل و به منظور سنجش مهارت زبان انگلیسی داوطلبان ورود به دوره دکتری دانشگاه تهران، طراحی شده و شامل 100 سوال چهارگزينه‌ای می باشد. از اين تعداد، 30 سوال به گرامر و دستور زبان،‌ 35 سوال به واژه و معنای كلمات و 35 سوال به درك مطلب اختصاص می‌يابد. داوطلبان در مجموع 100 دقیقه برای پاسخگویی به 100 سوال آزمون در اختیار دارند.

نمره قابل قبول برای پذیرش در آزمون 50 از 100 برای رشته های زبان و ادبيات فارسی، زبان و ادبيات عرب، فقه و مبانی حقوق اسلامی، علوم قرآن و حديث، مدرسی معارف اسلامی و فقه شافعی و برای سایر رشته ها 60 از 100 می باشد.

نمره قبولی در این آزمون تا 2 سال پس از تاریخ برگزاری آزمون اعتبار دارد.

تعدادی از منابع این آزمون عبارتند از:

۵۰۴Absolutely Essential Words

۴۰۰Must-Have Words For The TOEFL

Barron’s Essential Words For The TOEFL

Grammar Digest

بر خلاف تصور بسیاری از داوطبان پرسش‌های مطرح شده در این آزمون‌ تنها از منابع خاص طرح نمی‌شوند. منابع معرفی شده تنها برای کسب آمادگی اولیه کفایت می‌کنند چرا که در سال‌های اخیر، سلیقه طراحان سوال به سمت طرح پرسش از مجلات علمی معتبر دنیا گرایش پیدا کرده است. داوطبان باید آمادگی لازم برای درک متون علمی تخصصی منتشر شده در چنین مجلاتی را داشته باشند. به عبارت دیگر منابع مورد اشاره تنها منابعی نیستند که سئوالات آزمون از آنها استخراج می‌شوند بلکه تمامی مجلات بین‌المللی انگلیسی زبان و مقالات به روز دنیا نیز در دسته‌بندی منابع سئوالات قرار دارند. افرادی که در سال‌های اخیر در آزمون‌های ملی زبان شرکت کرده و صرفا منابع مورد اشاره را مطالعه کرده‌اند با ابهامات، لغات و نکات جدیدی روبه‌رو شده‌اند که همین امر نشان می‌دهد نباید تنها به منابع معرفی شده اکتفا کرد.

داوطلبان گرامی برای شرکت در دوره های آمادگی آزمون UTEPT می توانند از طریق ایمیل های newpars.67@gmail.com
و info@ieltsgo.ir با مشاورین ما در ارتباط باشند یا با شماره تلفن 09355303153 تماس حاصل فرمایند.

مطالب مرتبط: