زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید

دی ۲۴, ۱۳۹۷
everyday english

زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید

زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید.

زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید.

(کلیدواژه ها: یادگیری زبان انگلیسی، آموزش زبان انگلیسی، چطور انگلیسی یاد بگیریم؟، کاربرد زبان انگلیسی، انگلیسی در منزل، انگلیسی در کار، روش های یادگیری زبان، تکنیک های موثر زبان، تقویت مهارت زبان)

بدون شک تمام کسانی که اقدام به یادگیری یک زبان جدید می کنند به دنبال راهکارهایی برای یادگیری سریع تر و راحت تر هستند. در این مقاله سعی شده است تا این راهکارها به زبانی ساده بیان شود.

به کشوری انگلیسی زبان مسافرت کنید.

ساده ترین و سریع ترین راه برای یادگیری انگلیسی، مسافرت به کشوری انگلیسی زبان است. اگر درمورد یادگیری زبان انگلیسی کاملا جدی هستید از هر فرصتی برای قرار گرفتن در کشوری انگلیسی زبان (برای یک مدت طولانی نه دو یا سه هفته) استفاده کنید. زندگی، کار و بطور کلی صحبت کردن با افراد بومی انگلیسی زبان تا حد زیادی سبب پیشرفت شما خواهد شد. اما این کار برای بسیاری از مردم غیرممکن است. پس چه باید کرد؟

انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید.

چنانچه امکان مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را ندارید، می توانید محیط و سبک زندگی خود را تا حد ممکن به شکل کشورهای انگلیسی زبان درآورید.

پس از برخاستن از خواب، کانال تلویزیونی یا رادیویی انگلیسی زبان گوش دهید یا روزنامه انگلیسی زبان بخوانید.

  در مسیر رفتن به محل کار موزیک، رادیو یا هر فایل صوتی انگلیسی گوش دهید.

با همه کس و همه چیز انگلیسی صحبت کنید، با خانواده، بچه ها، در صورت امکان با همکاران، دوستان، گیاهان، حیوانات و …

 پس از بازگشت از محل کار نیز فیلم یا برنامه های تلویزیونی انگلیسی ببینید. (درصورت لزوم می توانید از زیرنویس استفاده کنید)

 

 

تمام کارهای روزانه خود را به سبک انگلیسی ها انجام دهید.

بطور روزانه متنی را به زبان انگلیسی بنویسید. اقدام به نوشتن کنید حتی اگر یک جمله باشد. این کار باعث می شود به زبان انگلیسی فکر کنید. می توانید برای خود وبلاگی راه اندازی کرده یا در توییتر، فیس بوک و … متن بگذارید.

اگر به آشپزی علاقمند هستید از کتاب های آشپزی انگلیسی زبان استفاده کنید.

چنانچه علاقه به مد و خرید لباس دارید مجله های مد انگلیسی زبان را بکار برید.

اگر گردشگری و آشنایی با مناطق گردشگری بخشی از اوقات فراغت شماست پس بی درنگ نگاهی به مجلات انگلیسی زبان بیندازید. این مجلات به معرفی مناطق گردشگری محل زندگی یا کشورتان پرداخته اند.

برنامه ریزی روزانه خود را به زبان انگلیسی انجام دهید. می توانید روی تلفن یا تقویم خود نیز یادداشت هایی به زبان انگلیسی بگذارید.

تمامی تنظیمات تلفن، کامپیوتر، فیس بوک و … را به زبان انگلیسی تغییر دهید.

 

چنانچه قصد داشته باشید زندگی سالم تری را تجربه کنید، روزی ۲ ساعت برای آن تلاش نخواهید کرد بلکه تمام روز را به آن خواهید پرداخت. مسلما اگر بخواهید در یادگیری زبان انگلیسی نیز متبحر شوید نمی توانید با روزی ۲ ساعت این انتظار را از خود داشته باشید بلکه باید آن را جزئی از زندگی روزانه خود کنید.

از یادگیری نکات کوچک غافل نشوید.

معمولا نکته های کوچک با نکات بزرگ ترکیب شده و مورد استفاده قرار می گیرند. هر چه میزان تمرین خود را در خواندن و شنیدن زبان انگلیسی بیشتر کنید، سریع تر و راحت تر می توانید با آن ارتباط برقرار کنید و کلمات جدید را بخاطر آورید. خواندن و شنیدن همواره بیشترین نکات کوچک و بزرگ را با خود به همراه دارند.

مطالب مرتبط:

ارسال نظر