آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آزمون آیلتس (IELTS)

معرفی آزمون آیلتس امروزه زبان انگلیسی یکی از مهمترین عوامل موفقیت در بسیاری از حوزه ها به شمار می رود. یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی می تواند از عوامل موفقیت در آن رشته محسوب شود. به همین منظور آزمون های واحد و استاندارد زبان طراحی شده و یکی از این آزمون های رایج، آزمون آیلتس نام دارد. آیلتس یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی دنیاست. بیش از ۵۰۰ مرکز مورد تایید در سرتاسر جهان ماهانه از دو میلیون شرکت کننده آزمون می گیرند. آزمون IELTS تاکنون همواره به عنوان یکی از معتبرترین آزمون های زبان انگلیسی توسط بسیاری از دانشگاه ها و مجامع علمی مورد تائید بوده و برای بسیاری از عرضه های علمی و شغلی نیاز به آن یک ضرورت است.  

 ielts-prep

انواع آیلتس آزمون جنرال:  برای مهاجرین به کشورهای انگلیسی زبان (استرالیا، نیوزیلند، کانادا، بریتانیا) و موارد شغلی. آزمون آکادمیک: برای داوطلبانی است که می خواهند در مقاطع کارشناسی،فوق لیسانس و دکتری ادامه تحصیل دهند.   بخش های آزمون آیلتس: بخش شنیداری (Listening) شامل ۴ قسمت Listening که هر بخش ۱۰ سئوال دارد. داوطلبان باید به مکالمات گوش کنند و به سئوالات جواب دهند.
دیگران خوانده اند
آزمون FCE
بخش اول: معمولا مکالمه روزمره بین دو نفر (در رستوران، هتل و …) بخش دوم: تک گویی یا مونولوگ یک نفر در گفتگوهای روزمره می باشد. (برای مثال سخنرانی در یک همایش یا جشن) بخش سوم: گفتگوی میان دو تا چهار نفر در حوزه علمی یا تحصیلی می باشد. (برای مثال مکالمه بین چند دانشجو درباره امتحانات یا پروژه ای تحقیقاتی) بخش چهارم: مونولوگ در خصوص یکی از حوزه های آکادمیک (برای مثال کنفرانس دانشگاهی و …) داوطلبان تنها یک بار می توانند به این بخش گوش کنند.   بخش خواندن و درک مطلب: شما ۶۰ دقیقه و ۴۰ سئوال در این بخش دارید. سه متن بلند وجود دارد که باید بر اساس آنها به سئوالات پاسخ دهید.   بخش گفتاری Speaking زمان: یازده الی چهارده دقیقه بخش اول مقدمه و معرفی (۵-۴ دقیقه) ممتحن بعد از معرفی خودش از شرکت کننده درخواست می کند که خودش را معرفی کند. بعد ممتحن از شرکت کننده سوالاتی عمومی می پرسد. برای مثال سوالاتی درباره خانه و خانواده، شهر، تحصیلات و غیره.   بخش ۲ : (۳ تا ۴ دقیقه) در این قسمت به شرکت کننده برگه ای شامل یک سوال داده می شود که در آن سوالاتی درباره موضوع خاصی نوشته شده است. داوطلب باید در مدت یک دقیقه خود را آماده کند (برای یادداشت برداری به شرکت کنندگان مداد و کاغذ داده می شود). سپس داوطلب باید بین ۱ الی ۲ دقیقه، بدون وقفه در باره موضوع صحبت کند. در انتهای این بخش ممکن است ممتحن یک یا دو سوال درباره موضوع از داوطلب بپرسد.   بخش ۳: گفتگوی دوطرفه (۴ تا ۵ دقیقه) در این قسمت سوالات بیشتری درباره موضوع بخش دوم از شرکت کننده پرسیده می شود. این سوالات بیشتر حالت تحلیلی دارد و شرکت کننده باید بتواند برای نظرات استدلال بیاورد.    
دیگران خوانده اند
جهت خود را انتخاب کنید
مهارت نوشتاری: در این بخش یک‌ ساعت زمان دارید. دو موضوع برای نوشتن به شما داده خواهد شد. بخش اول باید حد‌اقل در ۱۵۰ کلمه نوشته شود. حداقل تعداد کلمات برای موضوع دوم ۲۵۰ کلمه است. به  نوشته های کمتر نمره کامل داده نخواهد شد. معمولا موضوع اول شامل یک جدول یا نمودار است که باید توسط داوطلب تحلیل شود. در بخش دوم  به داوطلب سئوالی داده می شود که باید نظر خود را بصورت موافق یا مخالف بنویسد.    ]]>