آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آزمون تولیمو

آزمون تولیمو TOLIMO

تولیمو چیست؟
تولیمو یا TOLIMO، مخفف The Test of Language by the Iranian Measurement Organization می باشد که توسط سازمان سنجش آموزش کشور طراحی و اجرا می شود که در واقع آزمونی استاندارد برای تعیین سطح دانش زبان انگلیسی می باشد.
دفترچه سوالات و نحوه پاسخگویی:
در جلسه آزمون به هر یک از داوطلبان زبان انگلیسی پیشرفته (TOLIMO) دو دفترچه سوال داده می شود که یک دفترچه تشریحی(دفترچه شماره ۱) و دفترچه دیگر تستی(دفترچه شماره ۲) خواهد بود. داوطلبان باید پاسخ سوال تشریحی را در همان دفترچه و پاسخ سوالات تستی را در پاسخنامه پاسخ بدهند.
تعداد سوالات و مدت پاسخگویی:
– دفترچه شماره ۱: یک سوال تشرحی نوشتاری (Writing) که داوطلب ۳۰ دقیقه فرصت دارد پاسخ را در همان دفترچه سوال بنویسد. – دفترچه شماره ۲: حاوی ۱۶۰ سوال تستی شامل ساختار و نوشتار زبانی (Structure and written expression)، خواندن و درک مطلب (Reading comprehension) و درک مطلب شفاهی یا شنیداری (Listening comprehension) می باشد که داوطلبان باید طبق زمانبندی زیر به این سوالات پاسخ بدهند: – ساختار و نوشتار زبانی (۴۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۰ دقیقه) – خواندن و درک مطلب (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۵۵ دقیقه) – درک مطلب شفاهی (۵۰ سوال و مدت پاسخگویی ۳۵ دقیقه)
دیگران خوانده اند
کاربرد کلمه afraid
تذکر مهم:
– در جلسه آزمون متحصرا سوالات بخش شنیداری از بلندگو پخش می شود و داوطلبان باید با توجه به متن سوال که از بلندگو پخش می شود، نسبت به انتخاب یکی از ۴ گزینه ای که در رابطه با سوال مربوط به این بخش درج گردیده، اقدام و با توجه به شماره سوال مربوط در پاسخنامه، علامتگذاری نمایند – متن سوالات شنیداری فقط یک بار از بلندگو پخش می شود و قابل تکرار نیست.
محاسبه نمره:
نمره هر قسمت آزمون در مقیاس معمول محاسبه و ده برابر میانگین این نمرات به عنوان نمره کل منظور می شود. دامنه نمره کل از ۳۱۰ تا ۶۷۷است. نمره بالاتر از ۶۰۰ عالی، بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ خوب، بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ متوسط و کمتر از۴۷۹ضعیف تلقی می شود. لازم به ذکر است که بخش نوشتاری نمره جداگانه دارد و نمره آن بین ۱ الی ۶ می باشد که در کنار نمره کل در کارنامه درج می شود.
دیگران خوانده اند
اهمیت کلمات مرتبط در رایتینگ آیلتس
 جدول برگزاری آزمون تولیمو نتایج آزمون معمولا چند روز پس از آزمون اعلام می شود؟ مدارک و وسایل مجاز همراه داوطلب در روز آزمون چه می باشد؟ آیا می توان با کارت شناسایی دیگری به غیر از کارت ملی و گذرنامه در آزمون شرکت نمود؟ چگونه از محل برگزاری آزمون و شماره صندلی مطلع شوم؟ ثبت نام در آزمون تولیمو 

sep

دوره آنلاین آمادگی آزمون تولیمو TOLIMO:

داوطلبان شرکت در آزمون زبان تولیمو جهت آمادگی در این آزمون می توانند در دوره آنلاین با شرایط زیر شرکت کنند.

  • دوره های آنلاین در محیط اسکایپ برگزار می شود.
  • مدت زمان هر جلسه یکساعت می باشد.
  • منابع درسی بصورت فایل PDF و فایل صوتی برای شما ارسال می گردد.
  • جهت ثبت نام، با مشاورین ما از طریق یاهو مسنجر / اسکایپ  یا شماره تلفن ۰۹۳۵۵۳۰۳۱۵۳ تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید از طریق فرم زیر نسبت به ثبت نام دوره های آنلاین آزمون تولیمو اقدام کنید.
 

RegCB

]]>