آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آزمون شفاهی آیلتس و موارد مهم آن

آزمون شفاهی آیلتس و موارد مهم آن

آزمون شفاهی آیلتس و موارد مهم آن

همه شما می دانید که آیلتس آزمونی چالش برانگیز است و بسیار اهمیت دارد که قبل از تجربه این آزمون با فرمت و ساختار آن آشنایی داشته باشید. آماده شدن برای آزمون آیلتس به شما کمک می کند تا بخوبی مهارت های خود در زمینه های گوناگون این آزمون از قبیل: ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکینگ را به نمایش بگذارید.در این مقاله در مورد آزمو شفاهی آیلتس و موارد مهم آن صحبت خواهیم کرد.

به روشنی می توان دریافت که آماده بودن در جلسه آزمون آیلتس سبب بالا رفتن اعتماد به نفس، تحمل، استقامت و حتی بالا رفتن توانایی های فیزیکی فرد می شود. بنابراین پر اهمیت است که سرعت یادگیری، یکسان و پیوسته باشد. متخصصان معتقدند که با سخت کوشی و علاقمندی می توان این آزمون را به راحتی پشت سر گذاشت.

آزمون شفاهی آیلتس و موارد مهم آن

آزمون شفاهی آیلتس و موارد مهم آن

۵ نکته مهم برای آمادگی آزمون آیلتس

۱. آشنایی با ساختار سوالات آزمون

۲. انجام تست های تمرینی متنوع

۳. مشخص کردن هدف

۴. تعیین و وسعت دادن علاقمندی ها

۵. کمک گرفتن

۱. آشنایی با ساختار سوالات آزمون

سخت ترین و مهمترین راه آشنایی با ساختار سوالات آزمون آیلتس این است که نمونه سوالات دوره های گذشته این آزمون را بررسی کنیم. آن زمان است که جایگاه و آمادگی خود نسبت به این آزمون را می سنجید و بدون تعارف با خود می دانید که چقدر برای رسیدن به هدفی که انتخاب کرده اید باید وقت گذاشته و تلاش کنید.

خیلی مهم است که ابتدا با ساختار آزمون آشنا شوید، سپس برای آمادگی خود برنامه ریزی کنید و زمان خود را به تمرین انواع تست ها اختصاص دهید و همانطور که قبلا گفته شد نباید سرعت آمادگی خود را تغییر دهید. این کار استرس را از بین برده و انگیزه ادامه دادن را در شما ایجاد می کند. بنابراین ابتدا با ساختار سوالات آزمون آیلتس آشنا شوید تا به نمره ای که در نظر دارید برسید.

 

دیگران خوانده اند
اهمیت کلمات مرتبط در رایتینگ آیلتس

۲. انجام تست های تمرینی

تنها به سوالات سالهای گذشته اکتفا نکنید. می توانید از تست های رایگان موجود استفاده کنید. انواع بسیاری از آنها در اینترنت موجود است که مشاوران تحصیلی استفاده از آنها را توصیه می کنند. انجام تست های تمرینی آیلتس تجربه شما را برای آزمون اصلی بالا می برد و مهات هایتان را افزایش می دهد. با انجام این تست ها علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس، رایتینگ خود را بهبود ببخشید، با افزایش دامنه کلمات بهتر صحبت کنید و روی تلفظ خود نیز کار کنید.

 

۳. مشخص کردن هدف

اغلب افراد سعی می کنند تا در سریعترین زمان ممکن زبان انگلیسی را یاد بگیرند و به همین دلیل در دام سرعت می افتند. سرعت یادگیری باید ثابت و پیوسته باشد و تمرین و یادگیری بطور دائم انجام شود. برای مثال فرض کنید می خواهید به یک باشگاه بدنسازی بروید و انتظار داشته باشید پس از انجام یک جلسه تمرین، بدن ورزیده ای داشته باشید. آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟ معلوم است که نه! در مورد یادگیری زبان نیز انتظار نمی رود که در مدت زمانی کوتاه به سطح بالایی از یادگیری رسیده باشید. برنامه ریزی کنید و اهداف کوتاه مدت برای خود تعیین کنید بطوریکه موثر بوده و علاقه شما به یادگیری نیز ازبین نرود. به این ترتیب در زمان کوتاهی می توانید تمام مهارت های مورد نیاز در آزمون آیلتس را تمرین کنید و از یادگیری یک زبان جدید نیز لذت ببرید.

 

دیگران خوانده اند
کسب نمره 7 در مصاحبه آیلتس

۴. تعیین و وسعت دادن علاقمندی ها

فقط به مطالعه قواعد و دستورالعمل های زبان انگلیسی نپردازید و سعی کنید از طریق انجام تست های آنلاین فرصت های تازه ای برای سنجش خود فراهم کنید. به این ترتیب بطور پیوسته از میزان پیشرفت و ضعف خود در قسمت های مختلف آزمون مطلع شده و می توانید برای رفع آن برنامه ریزی مناسب داشته باشید.

در اسپیکینگ های آنلاین شرکت کنید، تست های لیسنینگ آنلاین را دنبال کنید. علاوه بر این با خواندن روزنامه، مجله، دیدن برنامه های مختلف، دنبال کردن اطلاعات مربوط به تکنولوژی و اختراعات، دانش خود را به روز نگه دارید تا در موقعیت های مختلف آزمون بتوانید از آن بهره گیرید. خود را محدود به چیز خاصی نکنید. مثلا اگر یادگیری زبان به سبک آمریکایی را آغاز کرده اید خود را بی نیاز از گوش دادن به موسیقی بریتیش ندانید.

 

۵. کمک بگیرید

همه احتیاج دارند تا در جایی و به طریقی مورد حمایت و کمک دیگران قرار بگیرند. پس از دیگران یاری بخواهید.

اگر در مراحل آماده سازی خود برای آزمون احساس نگرانی داشتید، استرس را از خود دور کنید زیرا انسان های بسیاری هستند که آرزو دارند که بتوانند به شما کمک کنند تا ضعف های خود را بشناسید و آنها را از بین ببرید. بطور مثال از بین داوطلبان آزمون آیلتس دوستانی برای خود انتخاب کنید. آنها مورد مناسبی برای شناخت ضعف های شما و تقویت توانایی شما هستند. می دانید که رقابت کردن همیشه بد هم نیست. قرارگیری دو داوطلب زبان در کنار هم می تواند خود عامل محرکی برای ایجاد تلاش و شناخت بیشتر نسبت به سطح آمادگی هر یک باشد. پس آرام باشید! آیلتس آزمونی دست یافتنی است.

ارسال یک نظر