آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آزمون MCHE

آزمون MCHE آزمون MCHE مخفف Ministry of Health Language Exam ، آزمونی است که توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری برگزار می شود. آزمون MCHE برای ورود دانشجویان به دوره های دکتری طراحی شده و داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند می توانند به جای آزمون تافل یا آیلتس در این آزمون شرکت کنند. از جمله مزایای این آزمون در مقایسه با تافل و آیلتس، ارزان تر بودن و ساده تر بودن آزمون است. این مدرک تنها در داخل کشور دارای اعتبار است و برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، باید در آزمون های آیلتس و یا تافل شرکت کنید. البته  MCHE بعدها به MSRT تغییر نام داد.   بخش های مختلف آزمون: این آزمون از سه قسمت تشکیل شده است:

  • Listening Comprehension :تعداد ۳۰ سئوال. در این قسمت از مکالمات کوتاه (Short Conversation) سوال برای شما پخش می شود که دو نفر یک مکالمه کوتاه انجام داده و آنگاه سوال پرسیده می شود. باید توجه نمود جهت پاسخگویی به سوالات این بخش بایستی روی صحبتهای نفر دوم بیشتر توجه کرد. زمان ۱۵ دقیقه.
  • Structure and Written Expression:این قسمت از ۳۰ تست تشکیل شده است که ۱۵ مورد آن مربوط به Structure و ۱۵ تست دیگر مربوط به Written Expression می باشد زمان ۲۰ دقیقه.  جهت کسب نمره بالای ۵۰ این قسمت نقش کلیدی دارد.
  • Reading Comprehension:  از ۴۰ تست تشکیل شده که معمولا شامل ۴ متن جداگانه است  زمان ۴۵ دقیقه.
دیگران خوانده اند
نکات مهم پیش از شرکت در آزمون آیلتس

برای قبولی در آزمون زبان دکترا یا همان  MCHE باید توانایی خود را در چهار مهارت تقویت کنید :

Structure, listening, reading, vocabulary

که تعداد سوالات در این مهارتها هر کدام به صورت مجزا به شرح ذیل است:

 Structure: 30

Listening: 30

vocabulary and Reading: 40

TOTAL:100

  این آزمون نفره منفی ندارد و زبان آموزان در صورتی که بار اول از این آزمون رد شوند در مرحله بعدی اجازه شرکت ندارند. نمره قبولی در آزمون ۵۰ به بالا است که البته در مواردی بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر است و از ۴۵ تا ۷۵ تغییر می کند.   آزمون  MCHE  چند وقت یک بار برگزار می شود ؟ برای اطلاع از آخرین جدول زمانی و محل برگزاری آزمون تا پایان سال ۹۳ ، اینجا را کلیک کنید.   چه مهارت هایی در آزمون مورد سوال قرار می گیرد؟ تعداد سوال هر بخش (مهارت) چند عدد می باشد؟ این آزمون شامل سه بخش می باشد که عبارتند از: بخش شنیداری(Listening)، گرامر (Structure) و درک مطلب(Comprehension)  که دانش واژگان به کلیه بخشها کمک چشمگیری می کند. در این آزمون سه دفترچه سوال به شرح زیر توزیع می گردد: دفترچه اول شامل ۳۰ سوال شنیداری می باشد و در این بخش مکالمه های کوتاه از بلند گو بخش می شود و در انتهای هر مکالمه سوالی پرسیده می شود که باید پاسخ مربوطه را از بین چهار گزینه موجود برای هر سوال از دفترچه انتخاب کرده و در پاسخ نامه علامت بزنید. این عمل برای هر سوال تکرار می شود (پس از هر مکالمه و سوال مدت کوتاهی برای پاسخ دادن داده می شود) مدت زمان پاسخگویی به این قسمت ۱۵ دقیقه می باشد. دفترچه دوم حاوی ۳۰ سوال گرامر می باشد که دارای ۱۵ سوال به صورت جای خالی و به شکل چهار گزینه ای می باشد و ۱۵ سوال به صورت یافتن ساختارغلط در جمله می باشد که زیر چهار کلمه یا عبارت خط کشیده شده است و شما باید گزینه غلط را در پاسخ نامه علامت بزنید. مدت زمان پاسخ گویی به این بخش ۲۰ دقیقه می باشد. دفترچه سوم حاوی چهار متن درک مطلب می باشد که برای هر کدام ۱۰ سوال در نظر گرفته می شود که شما باید با توجه به متن به این سوالات پاسخ دهید در بین این سوالات، سوالات مربوط به معانی کلمات نیز یافت می شود که کلمات از داخل همان متن انتخاب می گردند. زمان پاسخ گویی به این بخش ۴۵ دقیقه می باشد.   آیا در آزمون MCHE  نمره منفی وجود دارد؟ خیر، در این آزمون نمره منفی لحاظ نمی گردد.
دیگران خوانده اند
افزایش قیمت آزمون IELTS از اول فوریه ۲۰۱۷
 

این آزمون به صورت چهارگزینه ای برگزار می شود.

   نمره قبولی در این آزمون چند است؟ نمره قبولی در این آزمون ۵۰ به بالا است. که البته در مواردی با توجه به دانشگاه مورد نظر متغیر و بین ۴۵ تا ۷۵ می باشد.  ]]>