آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آموزش انگلیسی با سریال The Big Bang Theory

آموزش انگلیسی با سریال The Big Bang Theory

آموزش انگلیسی با سریال The Big Bang Theory

تئوری بیگ بنگ (به انگلیسی: The Big Bang Theory) یک مجموعهٔ تلویزیونی در گونهٔ کمدی موقعیت ساختهٔ چاک لوری و بیل پریدی و با مدیریت اجرایی آن دو به اتفاق استیون مولارو است. هر سهٔ آن‌ها نویسندگان اصلی مجموعه نیز بوده‌اند. پخش این مجموعه از ۲۴ سپتامبر ۲۰۰۷ از شبکه سی بی اس آغاز شده و در دوازده فصل و ۲۷۹ قسمت، پس از دوازده سال در ۱۶ می ۲۰۱۹ به پایان رسید.

این مجموعه در ابتدا حول محور پنج شخصیت که در پاسادینا، کالیفرنیا زندگی می‌کنند شکل گرفت: لئونارد هافستادر و شلدون کوپر، دو فیزیکدان مؤسسه فناوری کالیفرنیا که هم‌اتاقی هستند؛ پنی که پیش‌خدمت رستوران و علاقمند به بازیگری و همسایهٔ روبه‌رویی آن‌هاست؛ و دو دوست و همکار لئونارد و شلدون، مهندس هوافضا هاوارد والوویتز و اخترفیزیکدان راجش کوترپالی که مانند آن دو گیک و غیراجتماعی هستند. با جلو رفتن مجموعه، برخی از نقش‌های مکمل به نقش اصلی ارتقا داده شدند، از جمله عصب‌پژوه ایمی فارا فاولر، میکروبیولوژیست برنادت راستنکاوسکی، فیزیکدان آزمایشگاهی لزلی وینکل، و فروشندهٔ کتاب‌های کمیک استوارت بلوم.

این مجموعه به‌طور زنده در برابر حضار فیلمبرداری شده و توسط وارنر برادرز تله‌ویژن و چاک لوری پروداکشن تهیه شد. فصل اول مجموعه با نظرات ضد و نقیض منتقدان مواجه شد، اما با این وجود فصل‌های دوم و سوم بیشتر مورد استقبال قرار گرفت. به رغم نقدهای اولیه، هفت فصل از مجموعه در بین ده مجموعهٔ برتر قرار گرفته و در نهایت فصل یازدهم رتبهٔ اول را به خود اختصاص داد. این مجموعه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ نامزد دریافت جایزه امی ساعات پربیننده برای مجموعه تلویزیونی کمدی و چهار بار برندهٔ جایزه امی ساعات پربیننده برای بهترین بازیگر نقش اول مرد در مجموعه تلویزیونی کمدی برای جیم پارسونز شد. در مجموع، هفت جایزهٔ امی از ۴۶ نامزدی نصیب این مجموعه شد. پارسونز همچنین در سال ۲۰۱۱ برندهٔ جایزه گلدن گلوب برای نقش اول مرد در مجموعه تلویزیونی کمدی شد. محبوبیت زیاد این مجموعه باعث شد تا شبکهٔ سی‌بی‌اس در سال ۲۰۱۷ سریال مشتق شلدون جوان را حول محور شخصیت شلدون کوپر بسازد.

 

دیگران خوانده اند
معرفی رایتینگ سلپیپ

ارسال یک نظر