آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آموزش فونتیک انگلیسی

آموزش فونتیک انگلیسی

آموزش فونتیک انگلیسی

چگونه تلفظ صحیح در انگلیسی بوسیله علائم آوایی یا فونتیک

آشنایی با علائم آوایی زبان انگلیسی

به طور معمول برای نشان دادن تلفظ کلمات و نمادهای آوایی انگلیسی از سیستم IPA ، به اختصار الفبای آوایی بین المللی ، به معنی “الفبای بین المللی یا الفبای آوایی” استفاده می کنیم. اگر به لغت نامه های انگلیسی به انگلیسی مانند آکسفورد یا لانگمن نگاه کنید ، خواهید دید که در مقابل هر کلمه و قبل از توضیح آن ، یک سری علائم آوایی وجود دارد که نشان دهنده تلفظ آن کلمه است. حال اگر با نحوه خواندن این علائم آشنا باشید، بدون کمک شخص یا نرم افزار قادر خواهید بود کلمات و عبارات را به آسانی تلفظ کنید.

 

آموزش فونتیک انگلیسی

آموزش فونتیک انگلیسی

اهمیت یادگیری نمادهای آوایی یا علائم فونتیک

راه اصلی شناخت نحوه تلفظ کلمات در انگلیسی ، شناخت و استفاده از نمادهای آوایی است. اگر از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده می کنید، بیشتر احتمال دارد با این علائم روبرو شوید. می دانید که نمادهای آوایی نشان دهنده تلفظ صحیح یک کلمه است. شاید تابه حال توجه زیادی به آنها نکرده باشید زیرا معنی این کلمه برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار بوده است، شاید شما قبلاً تلفظ آن کلمه را می دانسته اید و نیازی به بررسی مجدد آن ندارید. حتی ممکن است تلفظ را حدس زده باشید و فرهنگ لغت را کنار بگذارید !!!

آیا کار با دیکشنری را می دانید؟ بیشتر بخوانید.

از آنجا که بسیاری از مدارس و کتابهای درسی به زبان انگلیسی تأکید زیادی به آواشناسی به زبان انگلیسی نمی کنند و از روش های گوش دادن و تکرار بیشتر برای آموزش تلفظ استفاده می کنند ، تصمیم گرفتیم توضیح کامل تری را به زبان آموزان عزیز بدهیم.

۲۶ حرف زبان انگلیسی بیش از ۴۰ ترکیب آوایی دارند، که ۲۲ تای آن مربوط به حروف صدادار و ۲۵ تا مربوط به حروف بی صدا است. یعنی برعکس حروف فارسی که دارای یک آوا و خوانش هستند، هر کلمه ممکن است در اثر ترکیب با حروف دیگر شکل جدیدی به خود بگیرند. بعلاوه تکیه هجای کلمات (Stress (در زبان انگلیسی بر اساس نوع کاربردشان (اسم، فعل و …) تغییر می کند. یکی از وجه تمایزهای مهم بین کسانی که زبان انگلیسی را با لهجه و کسانی که همانند زبان مادری صحبت می کنند، طرز بیان افراد در صحبت انگلیسی است. خوشبختانه در خودآموزهای زبان انگلیسی مشکل طرز صحیح تلفظ کلمات و جملات با وجود سیستم های صوتی حل شده، اما اگر کلمه ای جدید را یاد بگیرید و بخواهید برای دفعات بعد آن را مرور کنید، چه کار می کنید؟ اغلب ما معمولا طرز تلفظ صحیح کلمه را با حروف فارسی در کنارش می نویسیم. اما آیا به راستی این روش صحیح است؟

در ویدئوی زیر به آموزش کامل علائم آوایی انگلیسی خواهیم پرداخت:

دیگران خوانده اند
بهترین مجموعه های آموزش زبان انگلیسی کدامند؟
ارسال یک نظر