آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آیا با ریدینگ آیلتس مشکل دارید؟ ( راه حل)

آیا با ریدینگ آیلتس مشکل دارید؟ ( راه حل)

راه حل هایی برای رفع مشکلات ریدینگ

 

اگر قرار باشد بخشی از آزمون آیلتس باعث به سختی افتادن و زحمت داوطلبان شود، چیزی نیست جز قسمت ریدینگ. خواندن ۱۵۰۰-۲۰۰۰ کلمه مربوط به متن های ریدینگ خنده را از چهره هر کسی می برد. ممکن است موضوع متن برایتان آشنا نباشد و چیزی درمورد آن ندانید که خود باعث می شود در میان سوالات سردرگم شده و گاهی پاسخ های کاملا بی ربط دهید. در هر حال اینترنت پر است از مقالاتی در مورد اینکه چطور ریدینگ خود را ارتقا دهیم؟ چطور بتوانیم در ریدینگ آیلتس نمره بالا کسب کنیم؟ و … در این مقاله سعی داریم با ارائه نکاتی متفاوت که جنبه کاربردی داشته باشند ذهنیت شما نسبت به سوالات ریدینگ را روشن تر کنیم.

اگر موضوع متن برایتان ناآشنا باشد، مسلما از خواندن آن لذتی نخواهید برد زیرا به سختی متوجه مفهوم واقعی متن خواهید شد. خب در این حالت باید بگوییم بسیار بدشانس بوده اید. در واقع این خوش شانسی بزرگی است که قبلا در مورد متنی که با آن روبرو می شوید مطالعه کرده باشید.

بدترین موضوع در مورد سوالات ریدینگ هم این است که پاسخ ها به طرز ماهرانه ای در متن نهفته شده اند و سوالات به راحتی شما را می فریبند. این به مهارت شما بستگی دارد که چگونه با بکارگرفتن تکنیک هایی که در این زمینه آموخته اید بتوانید پاسخ های صحیح و دقیق را از داخل متن استخراج کنید.

 

آیا با ریدینگ آیلتس مشکل دارید؟ ( راه حل)

آیا با ریدینگ آیلتس مشکل دارید؟ ( راه حل)

آیا با ریدینگ آیلتس مشکل دارید؟  ( راه حل)

 

دیگران خوانده اند
نکات فوق العاده کاربردی برای حل سوالات چند گزینه ای ریدینگ آیلتس

تکنیک های کاربردی برای پاسخ به سوالات ریدینگ را در زیر دنبال کنید:

۱. خواندن کامل متن

اگر کسی به سرعت ادعا کند که پاسخ سوال در یک پاراگراف وجود دارد، حرف او را باور نکنید. تا زمانی که کل متن را نخوانده باشید نمی توانید با اطمینان ادعا کنید که پاسخ سوالی را یافته اید زیرا پاسخ ها به شکل فریبنده ای در متن گنجانده شده اند و با خواندن یک یا چند جمله نمی توان پاسخ را دقیقا بیان کرد. بنابراین حتما متن را کامل بخوانید و بر اساس یافته ها و تحلیل کلی متن پاسخ دهید.

۲. مطالعه متون مختلف

برای تمرین ریدینگ خود را محدود به خواندن موضوعات مورد علاقه تان نکنید. مقالاتی در زمینه های گوناگون از قبیل موضوعات محیطی، تاریخ جهان، ارتباطات اجتماعی، رفاه اقتصادی، مسائل امنیتی، علم و تکنولوژی و … را انتخاب و حتما مطالعه کنید. در این زمینه از مشاوران و کارشناسان گروه آموزشی آیلتس آنلاین کمک بگیرید.

۳. به دام نیفتید

طراحان سوال بسیار باهوش تر از شما هستند. نباید گرفتار دام نقل قول ها، کلمات کلیدی و عبارت های کلیدی عنوان شده در متن شوید. به عبارت دیگر اگر متن، نقل قول از کسی باشد در انتخاب پاسخ ها بیشتر دقت کنید. شاید طراح، سوال را پیچانده باشد و شما اشتباهی که او می خواهد را مرتکب شوید.

۴. افزایش سطح واژگان

سعی کنید با کلمات علمی بیشتری آشنا باشید. از میان پایان نامه ها، اسناد و مقالات علمی کلمات جدید بیاموزید. اغلب متون داده شده در آیلتس آکادمیک به زبان رسمی هستند بنابراین خواندن منابع مذکور سطح واژگان شما را تا حد زیادی بالا می برد. اگر به دلیل ندانستن معنای تعدادی از کلمات، نتوانید مفهوم سوالی را درک کنید، نمی توانید پاسخ مناسبی نیز به آن بدهید.

آنچه گفته شد نکات کاملی بودند که می توانند در حل سوالات ریدینگ موثر واقع شوند. بسیار توصیه می کنیم مقالات گوناگون، اعلان و آگهی ها، اطلاعیه ها، اسناد رسمی، کتاب های گوناگون و … مطالعه کنید تا با آشنایی با موضوعات مختلف، در زمینه های گوناگون اطلاعات داشته باشید و راحت تر با متن ارتباط برقرار کنید.

دیدگاه
  • اسدی اردیبهشت ۲, ۱۴۰۰ ۵:۴۱ ب٫ظ

    مرسی از مطالب عالی

    پاسخ
ارسال یک نظر