آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

افزایش چشمگیر نمره رایتینگ آیلتس با یک تکنیک ساده!

آیا نمره ۷ رایتینگ آیلتس شدنی است؟ (نکات مهم)

آیا نمره ۷ رایتینگ آیلتس شدنی است؟ (نکات مهم)

 

چگونه به نمره ۷ در رایتینگ آزمون آیلتس دست پیدا کنیم؟

 

همه می دانیم که بخش رایتینگ چه اهمیت ویژه ای در آزمون آیلتس دارد. به همین دلیل بسیاری از داوطلبان برای دستیابی به نمره بالا به دنبال فرمول هایی برای موفقیت خود هستند. آن ها سعی دارند بدانند رایتینگ آزمون بر اساس چه معیارهایی ارزیابی می شود و رعایت چه ضوابطی می تواند سطح نمره آن ها را ارتقا دهد. باید بخاطر داشته باشید که همواره با در نظر داشتن راهکارها، راهنمایی ها و تمرینات کافی می توان از هر آزمونی سربلند بیرون آمد.

اگر می خواهید نمره ۷ رایتینگ آیلتس برایتان شدنی باشد از این پس برای نوشتن رایتینگ موارد زیر را به یاد داشته باشید:

۱. اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که از اصل موضوع فاصله نگیرید و از کاربرد جملات بیهوده که سطح رایتینگ شما را به شدت پایین می آورد دوری کنید.

آیا نمره 7 رایتینگ آیلتس شدنی است؟ (نکات مهم)

آیا نمره ۷ رایتینگ آیلتس شدنی است؟ (نکات مهم)

۲. در صورتیکه دست خط خوبی ندارید، آن را تغییر دهید. خوشنویسی تمرین کنید تا زمانی که مطمئن شوید دست خط شما از خوانایی خوبی برخوردار است و فاصله بین کلمات بخوبی رعایت می شود.

۳. جمله هایی که می نویسید نباید بیش از ۱۵ کلمه داشته باشند به این دلیل که ممتحن توانایی شما در مختصر نویسی جملات را می سنجد. ایجاد اختصار در نوشتار سبب فهم راحت تر موضوع می شود. بنابراین حتی الامکان استفاده از کلماتی مانند and, that, but, which, … که برای ارتباط جملات استفاده می شوند و آن ها را طولانی می کنند، را محدود کنید.

۴. کل متن رایتینگ باید جامع و داراری پیوستگی باشد. جملات باید به شکل ماهرانه به یکدیگر مرتبط شوند. هرگز نوشته خود را با جمله ای بی ربط آغاز نکنید. همه جزئیاتی که در متن به آن اشاره می کنید باید با موضوع اصلی در ارتباط باشند و این پیوستگی در همه جای متن دیده شود. برای فهم بهتر جزئیات و ایجاد این هماهنگی بین جملات می توانید از ذکر چند مثال استفاده کنید.

۵. به موضوع خوب فکر کنید و مطابق آنچه خواسته شده بنویسید. هرگز از موضوع دور نشوید و دقت کنید مثال هایی که بکار می برید واضح باشد. حتی می توانید عقاید خود را بر اساس دانشی که دارید در متن بنویسید.

۶. هر زمان و در هر جایی که لازم است از علامت های نگارشی بخصوص ویرگول و نقطه استفاده کنید.

۷. همچنان که سعی می کنید جملات از ۱۵ کلمه بیشتر نشود، دقت کنید خطاهای گرامری در جمله وجود نداشته باشد و ترکیب کلمات و کالوکیشن ها را بکار ببرید.

۸. از زبان عامیانه هرگز استفاده نکنید. همچنین علائم اختصارنویسی مانند & و … را هرگز بکار نبرید.

۹. از کاربرد کلمات تکراری پرهیز کنید.

۱۰. می توانید سخنان بزرگان را نقل قول کنید تا متن جذاب تری داشته باشید. اگر مطمئن نیستید که جمله ای از سخنان دیگران است یا نه از کاربرد آن اجتناب کنید.

۱۱. قبل از نوشتن خوب فکر کنید. بیشتر از هر چیز مراقب ارتباط جملاتی که به آن فکر می کنید باشید.

 

دیگران خوانده اند
وبلاگ نویسی یکی از روش های تمرین رایتینگ

نکاتی که مطرح شد به اندازه کافی کامل هستند که با رعایت آن ها بتوانید به نمره بالا در رایتینگ دست پیدا کنید.

ارسال یک نظر