آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

تماس با ما

از سد لیسنینگ آیلتس به سرعت عبور کنید!!!

پیدا کردن مهارت در لیسنینگ، زحمت زیادی را می طلبد. در واقع لیسنینگ آزمون آیلتس یکی از دشوارترین بخش های آزمون است بخصوص برای افرادی که زبان اول آن ها انگلیسی نباشد. زیرا زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم برای آنها اهمیت کمتری دارد. در برخی کشورها مانند چین، ایران و … تقریبا همه چیز به زبان اصلی آن کشور بیان می شود و به همین دلیل است که مردم مهارت زیادی در لیسنینگ زبان انگلیسی پیدا نمی کنند. دلیل دیگری که لیسنینگ را از بخش های سخت آزمون آیلتس معرفی می کند این است که تاثیر مستقیم و زیادی بخصوص در آیلتس آکادمیک دارد.

 

از سد لیسنینگ آیلتس به سرعت عبور کنید!!!

از سد لیسنینگ آیلتس به سرعت عبور کنید!!!

چطور از سد لیسنینگ آیلتس به سرعت عبور کنیم؟

 

لهجه، آهنگ بیان و تلفظ سه فاکتور مهمی هستند که هر داوطلبی در این بخش از آزمون باید به آن توجه داشته باشد. انواع مختلفی از صداها در فایل های لیسنینگ شنیده می شود که داوطلبان بی تجربه در اثر توجه به آن از شنیدن صوت اصلی که همان صدای گوینده است غافل می شوند و در نتیجه از لیسنینگ جا می مانند. پس برای کسب نمره بالا باید با دقت به لیسنینگ توجه کرد. نکاتی که در لیسنینگ باید مورد توجه قرار بگیرند در زیر بیان می شود.

۱. به زبان انگلیسی وصل شوید

راحتی را کنار بگذارید. شما به اندازه کافی به زبان مادری خود مسلط شده اید. پس ساعاتی از روز آن را کنار بگذارید و با زبان انگلیسی زندگی کنید. تمام چیزهای اطراف خود را به زبان انگلیسی بشناسید و در صحبت های روزانه خود از کلمات جدیدی که در انگلیسی یاد گرفته اید، استفاده کنید. به طور مرتب و روزانه به خواندن روزنامه های انگلیسی زبان بپردازید، فیلم های زبان انگلیسی ببینید، کتاب و مجله های انگلیسی بخوانید، اخبار انگلیسی بشنوید و … .

۲. از زیرنویس ها استفاده کنید

امروزه پیشرفت تکنولوژی این امکان را مهیا ساخته تا بتوانید زیرنویس را به فیلم اضافه کنید یا از روی آن بردارید. اگر با دیدن یک فیلم متوجه صحبت های افراد نمی شوید، فایل زیرنویس را به آن اضافه کنید. خواندن متن همراه با شنیدن کلمات کمک می کنند تا با نحوه بیان و تلفظ کلمات از زبان یک فرد انگلیسی زبان آشنا شوید و پس از مدتی ذهن این قدرت را پیدا می کند تا کلمات با هر بیانی را که بشنود بتواند آن را درک کند.

۳. به حرکات لب توجه کنید

این تکنیک به تنهایی نمی تواند به شما کمک کند تا نمره بالایی در لیسنینگ بگیرید اما مکمل روش های دیگر است. هنگامی که به حرکات لب یا لیپسینگ افراد گوینده دقت می کنید تمرکز شما در شنیدن کلمات نیز بالا می رود و قدرت تشخیص کلمات را با توجه به حرکات لب پیدا می کنید. می توانید از برنامه های مربوط به کودکان شروع کنید که ساده ترند و با سرعت کمتر صحبت می کنند. پس از مدتی که مهارت کافی پیدا کردید برنامه های مستند را دنبال کنید.

۴. از تکنولوژی استفاده کنید

کانال ها و سایت های مختلفی وجود دارند که به تمرین مهارت های لیسنینگ می پردازند. متخصصین و کارشناسان گروه آموزشی آیلتس آنلاین در این زمینه همواره در کنار شما داوطلبان عزیز خواهند بود تا بهترین و موثرترین راهکارها را در تمرینات به شما ارائه دهند.

دیگران خوانده اند
نکاتی برای آمادگی در Listening آزمون IELTS (بخش دوم)
ارسال یک نظر