a

طراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنندطراحان گرافیک برای صفحه‌آرایی، نخست از متن‌های آزمایشی و بی‌معنی استفاده می‌کنند

ویژگی تصویر

افزایش چشمگیر نمره رایتینگ آیلتس با یک تکنیک ساده!

  /  پادکست   /  آیلتس   /  افزایش چشمگیر نمره رایتینگ آیلتس با یک تکنیک ساده!

افزایش چشمگیر نمره رایتینگ آیلتس با یک تکنیک ساده!

در آیلتس آکادمیک یا جنرال باید در تسک ۲ رایتینگی با ۲۵۰ کلمه در زمان مشخص نوشته شود. توصیه می شود ۴۰ دقیقه از ۱ ساعت زمانی که برای این قسمت اختصاص داده شده است را برای نوشتن در نظر بگیرید. اشتباهاتی که مرتکب شوید قطعا نمره رایتینگ را کاهش خواهد داد. معیارهای کلی که رایتینگ بر اساس آن سنجیده می شود عبارتند از:

    – متنی که می نویسید و پاسخی که به تسک می دهید.

    – پیوستگی و جامعیت مطالب

    – دامنه واژگانی که به کار می برید.

     – دقت در ساختار گرامری متن

هریک از این معیارها ۲۵% نمره رایتینگ را تشکیل می دهد. برای جلوگیری از ایجاد اشتباه درمورد هر یک از معیارها لازم است رایتینگ را پاکنویس کنید و دوباره آن را بررسی کنید تا احتمال هر اشتباهی را کاهش دهید.

اکنون ببینیم ممتحن چگونه به رایتینگ شما نمره می دهد؟

ممتحن برای نمره دادن به رایتینگ شما ۳ جنبه گوناگون را بررسی می کند:

۱- محتوای متن

محتوای متن مشخص می کند که آیا به سوال رایتینگ درست پاسخ داده اید یا نه. آیا به اندازه کافی به جزئیات موضوع پرداخته اید؟ آیا از مثال ها و اسناد و مدارک مرتبط برای توضیح مطلب استفاده کرده اید؟

۲- نحوه سازماندهی متن

سازماندهی متن یعنی اینکه بررسی شود آیا متن ساختار منطقی دارد؟ آیا با فرمت مناسب نوشته شده است؟ و آیا پاراگراف بندی درست مطالب را به هم وصل کرده است؟

۳- زبان

استفاده از زبان یعنی ارزیابی کلمات و گرامری که در رایتینگ بکار برده اید. اگر گستره  وسیعی از کلمات را به شیوه ای صحیح بکار برده باشید حتما مورد توجه ممتحن قرار خواهد گرفت. سطح گرامر بکار برده شده نیز از روی شکل صحیح زمان های فعل و ساختار جملات تشخیص داده می شود.

حالا که با چگونگی ارزیابی رایتینگ خود توسط ممتحن آشنا شدید بهتر است هنگام پاکنویس کردن آن همه این موارد را مورد توجه قرار دهید.

افزایش چشمگیر نمره رایتینگ آیلتس با یک تکنیک ساده!

افزایش چشمگیر نمره رایتینگ آیلتس با یک تکنیک ساده!

هنگام پاکنویس کردن رایتینگ لیست زیر را به یاد داشته باشید:

   ۱. سوال را به دقت بخوانید و بطور صحیح به آن پاسخ دهید.

   ۲. نوع رایتینگی که خواسته شده بنویسید را در نظر داشته باشید: خواسته اند عقیده و ایده های خود را بنویسید، روی موضوع بحث کنید، راه حل برای موضوعی پیشنهاد دهید یا در مورد موضوعی مطلب بنویسید و …

   ۳. دقت کنید مقدمه رایتینگی که نوشته اید به میزان کافی حساسیت ایجاد کرده و مرتبط با سوال پرسیده شده باشد.

   ۴. بررسی کنید رایتینگی که نوشته اید با نتیجه گیری درستی پایان یافته باشد و خلاصه ای از کل رایتینگ در آن آورده شده باشد.

بررسی کنید که رایتینگ نوشته شده ساختار و فرمت مناسب را داشته باشد یعنی ایده های شما بطور منطقی و در پاراگراف های مشخص با هم ارتباط پیدا کرده باشند، بعلاوه از ابزارهای پیوند دهنده متن در جای صحیح استفاده کرده باشید مثلا برای بیان ایده های خود می توانید آن ها را دسته بندی کرده و از کلماتی مانند “firstly” ، “secondly” و غیره استفاده کنید.

   ۱. برای بهتر نشان دادن منظور خود می توانید از مثال هایی استفاده کنید. هنگام مطرح کردن مثال ها از عباراتی مانند “for example” و “for instance” استفاده کنید تا مثال شما بیشتر به چشم بیاید.

   ۲. بررسی کنید آیا امکان دارد نکته جدیدی را به رایتینگ خود اضافه کنید. البته حتما توجه داشته باشید بیشتر یا کمتر از مقدار کلمه خواسته شده ننویسید.

   ۳. بررسی کنید اگر امکان دارد پیشنهادی در رایتینگ خود ارائه نمایید و بهتر است همراه با ارائه مثال باشد.

   ۴. بررسی کنید رایتینگ در راستای سوال خواسته شده، نوشته شده باشد در غیر اینصورت کمترین نمره ممکن به آن تعلق خواهد گرفت.

   ۵. بررسی کنید رایتینگی که نوشته اید از لحاظ املایی، گرامری و ساختار جملات مناسب باشد.

   ۶. مطمئن شوید از حروفی مانند a، an و the در جای مناسب استفاده کرده باشید.

   ۷. مراقب باشید که در جای صحیح شکل نوشتاری کلمات با حروف بزرگ استفاده کرده باشید.

تنها صرف ۳ یا ۴ دقیقه زمان هنگام پاکنویس رایتینگ باعث افزایش چشمگیر نمره رایتینگ خواهد شد و از ایجاد اشتباه در املا، گرامر، بکارگیری حروف بزرگ و … جلوگیری کنید. مسلما صرف این زمان می تواند تا حد زیادی از کاهش نمره رایتینگ جلوگیری کند.

همچنین بخوانید
سوالات matching heading را با این راهکارها راحت پاسخ دهید!
ارسال یک نظر

عضویت کاربر

شما اجازه ثبت نام ندارید

بازنشانی کلمه عبور