آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

اهمیت کلمات مرتبط در رایتینگ آیلتس

اهمیت کلمات مرتبط در رایتینگ آیلتس

هنگامی که گفته می شود رایتینگ آیلتس باید حداقل ۲۵۰ کلمه باشد، ترس و دلهره بر دل های داوطلبان نقش می بندد. رایتینگ باید بطور دقیق و شفاف ایده های شما در مورد موضوع داده شده را بیان کند در کنار اینکه از گرامری صحیح، ساختاری مناسب و کلماتی قابل توجه و مرتبط تشکیل شده باشد. در هر حال بکارگیری کلمات نقش اساسی در ساختار یک نوشته را ایفا می کنند. می توان گفت ۲۵% نمره رایتینگی که می نویسید به کلماتی که در آن استفاده می کنید بستگی دارد. بنابراین اگر نمره بالایی از رایتینگ می خواهید باید بتوانید کلمات را به شیوه ای ماهرانه در کنار یکدیگر بچینید.

چرا کلمات اینقدر مهم هستند؟ واقیت این است که نوشته شما همانند یک داستان است. زمانی که برای آیلتس آکادمیک یا جنرال رایتینگ می نویسید، در واقع در حال نوشتن نوعی داستان هستید. رایتینگ شما، نکات موجود در ذهنتان، ایده ها، نظرات و پاسخی که برای سوالات دارید را برای ممتحن بازتاب می کند. بنابراین نه تنها باید کلمات را به دقت انتخاب کنید بلکه باید ارتباط میان آنها را نیز در نظر داشته باشید. این کلمات هستند که به نوشته اعتبار می بخشند و آن را خواندنی می کنند.

اگر می خواهید رایتینگی خواندنی بنویسید استفاده از کلمات مرتبط بسیار مهم است. اما قبل از اینکه بخواهید به ارتباط بین کلمات فکر کنید لازم است سوالات رایتینگ را بخوبی خوانده و درک کرده باشید.

اهمیت کلمات مرتبط در رایتینگ آیلتس

اهمیت کلمات مرتبط در رایتینگ آیلتس

گام اول در نوشتن رایتینگ: تحلیل سوالات

موضوعات مختلفی در تسک ۲ رایتینگ ممکن است مطرح شود. برخی سوالات از شما می خواهند تا در مورد آن کاملا توضیح داده و نظرات خود را بیان کنید. در حالیکه سوالات دیگر ممکن است نکته ای ارائه دهند و از شما بخواهند آن را تحلیل کنید. این موضوعات  تجارت، ارتباطات، امور مالی، سیاست، گردشگری، هنر، خانواده، تکنولوژی و … را شامل می شوند. لیستی از انواع کلماتی که در نمونه های مختلف رایتینگ بکار می روند در زیر آورده شده است:

۱. کلمات توضیحی متن

۲. کلمات معرفی کننده یک موضوع

۳. قیدهای ربط

۴. کلمات مخصوص متن های استدلالی

۵. اصطلاحات مخصوص

برای نوشتن یک رایتینگ خواندنی، استفاده از هر یک از کلمات بالا اهمیت دارد. به همین دلیل بطور دقیق تر هر یک از این موارد توضیح داده می شود.

 

دیگران خوانده اند
۶ نکته بسیار مهم در رایتینگ آیلتس

انواع کلمات کاربردی در رایتینگ

۱. کلمات توضیحی متن

این کلمات کمک می کنند تا بطور دقیق و واضح بتوانید افکار و ایده های خود در مورد موضوع را توضیح دهید. مثلا وقتی می خواهید شخصیت کسی را توصیف کنید می توانید بصورت زیر بنویسید:

Mr. Smith is a calm, kind and at the same time a cheerful person. He has a terrible sense of humour and knows how to tell great funny stories.

در مثال بالا کلماتی مانند calm , kind, cheerful شخصیت آقای اسمیت را توصیف می کنند و کلماتی مانند terrible و funny کلماتی هستند که کیفیت آن را نشان می دهند. به منظور اینکه رایتینگ شما نمره دلخواهتان را بگیرد لازم است آن را پاک نویس کرده و از کلماتی استفاده کنید که به بهترین شکل ایده هایتان را بازگو کند. همچنین صفات و قیدهایی را بکار ببرید که متن را برجسته و قابل توجه نماید. مثلا کلمه abuse را در نظر بگیرید. این کلمه معنی مشخصی دارد اما کاربرد آن در دو جمله زیر را ببینید:

۱. They abused her.

  1. ۲. They sexually abused her.

مسلما جمله اول منظور گوینده را به طور کامل انتقال نمی دهد اما جمله دوم دقیقتر است.

 

۲. کلمات معرفی کننده موضوع

هنگامی که رایتینگ را به گونه ای می نویسید که کلمات را از منبعی دیگر انتخاب می کنید یا گفته های دیگری را تحلیل می کنید، لازم است طوری عمل کنید که ممتحن بفهمد با این کلمات آشنایی قبلی داشته اید و قبلا در این زمینه مطالعه کرده اید. اینجاست که دسته ای از کلمات راه گشای ما هستند. این کلمات عبارتند از:

According to

Based on the assumption made by

It can be said that

As stated by

In fulfillment of

As specified by

On the report of

In the opinion of

 

دیگران خوانده اند
ارتباط جملات در رایتینگ آیلتس (+ویدیو)

۳. قیدهای ربط

۲۵% نمره رایتینگ را پیوستگی و انسجام متن تشکیل می دهد. نوشتن جملات پیوسته نیازمند داشتن افکاری پیوسته است. اگر قیدهای ربط را بشناسید و با کاربرد آن آشنا باشید خیلی راحت می توانید چنین متن منسجم و پیوسته ای بنویسید. این قیود افکار، ایده ها و جملات شما را به هم وصل می کنند و کمک می کنند ممتحن تشخیص دهد در کدام قسمت ایده های خاصی را مطرح می کنید یا در کجای متن، مطالب را نتیجه گیری می کنید. نمونه ای از قیود ربط در زیر آورده شده است:

Therefore

Thereafter

However

Moreover

Nonetheless

Furthermore

Hence

Thus

Besides

Additionally

Also

So

 

۴. کلمات مخصوص متن های استدلالی

این کلمات هنگام بحث روی یک موضوع بسیار کاربرد دارند. برخی از این کلمات که حالت مباحثه ای دارند عبارتند از: bias, credibility, facts, insurance, statistic, hypocrisy آشنایی با این کلمات کمک می کند رایتینگ بهتری بنویسید.

 

۵. اصطلاحات مخصوص

همانطور که قبلا گفتیم ممکن است سوال رایتینگ بخواهد موضوعی را تحلیل کنید. وقتی آنالیز موضوع به پایان رسید و افکارتان منسجم شد سپس باید کلماتی را انتخاب کنید تا ایده های خود را به دقیق ترین شکل ممکن بنویسید. اینجاست که به دنبال اصطلاحات خاص می گردید تا زیبایی نوشته خود را صدچندان کنید.

برای مثال خواسته می شود در مورد global environments problems بنویسید. برای بهتر کردن رایتینگ خود می توانید کلماتی از قبیل deforestation’, ‘resource depletion’  و degradation’ استفاده کنید.

استفاده از چنین اصطلاحات خاصی به ممتحن می گوید شما دانش کافی در زمینه کاربرد کلمات را دارید و هنگام تحلیل موضوع می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

ارسال یک نظر