آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

یلتس آنلاین: برگزارکننده دوره های آنلاین زبان انگلیسی

با این نکات در رایتینگ آیلتس نمره بالا بگیرید!

بهبود نمره رایتینگ آیلتس

شباهت و تفاوت تسک 1و2 رایتینگ
شباهت و تفاوت تسک ۱و۲ رایتینگ

کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس

 

ارتقا نمره رایتینگ آیلتس

این روزها یکی از سئوالات مهم داوطلبان آزمون آیلتس در بخش رایتینگ به ویژه تسک ۲ این است که علیرغم نوشتن ساختار های متنوع و واژگان متعدد، چرا نمره خوبی کسب نمی کنم؟ راهکارهای کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس کدامند؟ در واقع چکار باید کرد تا نمره رایتینگ را بهبود بخشید؟ چگونه نمره رایتینگ آیلتس را افزایش دهیم؟ در این مقاله به این سئوال پاسخ خواهیم داد.

استراتژی های بسیار مهم برای کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس

همانطور که می دانید Task 2 رایتینگ آیلتس شامل نوشتن یک مقاله است که حداقل ۲۵۰ واژه باشد. شما تنها ۴۰ دقیقه برای نوشتن این مقاله فرصت دارید. اشتباهات گرامری، واژگان، پیوستگی مطالب، تکرار و عدم پاسخگویی به جنبه های مختلف سئوال می تواند نمرات زیادی را از شما کسر کند. پس حتما به موارد زیر توجه کنید.

باید به چه مواردی در رایتینگ آیلتس توجه کرد؟

پاسخگویی به سئوال یا task achievement

برای اینکه در این بخش نمره خوبی بگیرید باید سئوال را به دقت بررسی کنید و جنبه های مختلف آن را در نظر بگیرید. هر چه کامل تر و دقیق تر بتوانید به ابعاد مختلف آن بپردازید نمره بهتری خواهید گرفت.

پیوستگی و انسجام ساختاری و معنایی یا Coherence and cohesion

به پاراگراف بندی مقاله توجه کنید. ایده ها و مفاهیم را به گونه ای بیان کنید که از لحاظ ترتیب و ساختار ، منطقی به نظر برسد. از کلمات ربط دهنده یا connective devices برای وصل کردن ایده ها کمک بگیرید. البته سعی کنید بسیار زیاد یا خیلی کم از این کلمات استفاده نکنید. تعداد مهم نیست، استفاده بجا و منطقی از این کلمات مهم است.

دامنه واژگان  یا Lexical resource

در این بخش توجه داشته باشید که از واژه های متنوع جهت بیان و توصیف مفاهیم بهره بگیرید. استفاده از واژه های کم تکرار یا less common words بسیار موثر است. از collocation  ها جهت بیان منظور خود کمک بگیرید که بسیار تاثیرگذار خواهد بود. توجه داشته باشید غلط دیکته ای spelling errors، استفاده از اقسام کلام اشتباهwrong parts of speech ، ترتیب اشتباه واژگان wrong word order از شما نمره کسر خواهد کرد.

گرامر و درستی ساختارها Grammar and accuracy

نوشتن ایده ها با استفاده از ساختار های متنوع (جملات ساده، مرکب و پیچیده) یکی از موارد مهم در گرفتن نمره بالا در رایتینگ آیلتس محسوب می شود. سعی کنید با ساختارهای پیچیده complex آشنا شوید و آنها را بصورت درست در جملات به کار ببرید. داشتن خطا در بکار گیری گرامر برابر است با از دست دادن نمره، پس سعی کنید ساختارها را به خوبی یاد بگیرید.

دیگران خوانده اند
۵ مرحله مهم در رایتینگ تسک ۲ آیلتس

 

نکات بسیار کلیدی در افزایش نمره رایتینگ آیلتس

کسب نمره بالا در رایتینگ آیلتس!!!

  • بخاطر داشته باشید که مقاله شما باید دارای ۴ یا ۵ پاراگراف (بسته به نوع سئوال) باشد. مقاله شما باید شامل مقدمه، متن و نتیجه باشد.  پاراگراف بندی مناسب در کسب نمره بالای رایتینگ بسیار مهم است.

  • ایده اصلی (main idea) باید مرتبط با سئوال باشد و جملات supporting idea باید کاملا از ایده اصلی پشتیبانی کنند.

  • از نوشتن عبارات غیر مرتبط off-topic خودداری کنید. آف تاپیک ها می توانند نمره رایتینگ شما  را تحت تاثیر خود قرار دهند.

  • از نوشتن عبارات کلیشه ای و حفظ شده خودداری کنید.

  • در بخش نتیجه گیری conclusion  رایتینگ آزمون آیلتس، آنچه که در مقدمه گفته اید را با زبان دیگری بیان کرده و سپس بسته به نوع موضوع می توانید پیشنهاد یا پیش بینی را مطرح کنید.

  • نسبت به انواع اشتباها گرامری ، غلط دیکته ای، اشتباه در بکارگیری واژگان حساس باشید و سعی کنید تعداد اشتباهات خود را به حداقل برسانید.

  • از connective device  ها به اندازه کافی و در جای درست استفاده کنید. استفاده کم یا بیش از حد آنها باعث کسر نمره خواهد شد.

  • نوشتن جمله های بسیار کوتاه از جمله مواردی است که باعث از دست دادن نمره در رایتینگ آیلتس خواهد شد که باید به آن توجه داشت.

  • از بکار بردن عبارات کوچه خیابانی slang و حتی informal و غیر رسمی در نوشتار بپرهیزید. همینطور تکرار زیاد کلمات  و عبارات باعث کسب نمره پایین می شود.

توجه داشته باشید که برای رسیدن به نمره مطلوب باید در خصوص موضوعات متعدد تمرین رایتینگ انجام دهید تا بتوانید در خصوص موارد گفته شده به تسلط لازم برسید.

آیا نیاز به تصحیح رایتینگ دارید؟ از پکیج های تصحیح رایتینگ ما کمک بگیرید.

 

رایتینگ آیلتس

ارسال یک نظر