آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

بخش درک مطلب آزمون MSRT

بخش درک مطلب آزمون MSRT بخش درک مطلب  یا  reading comprehension از ۴۰ سئوال تشکیل شده است. شما با چهار متن با موضوعات مختلف مواجه هستید که باید در مدت حدودا ۴۵ دقیقه به آنها پاسخ دهید. با توجه به این که خواندن متون وقت و انرژی زیادی از شما می گیرد باید علاوه بر تنظیم وقت، حتما تمرین کافی در این قسمت داشته باشید تا دچار کمبود وقت نشوید.  

روش های خواندن متن:

الف-Skimming: یکی از تکنیک های مرسوم در این بخش است. به خواندن متن بصورت روزنامه وار برای یافتن مفهوم اصلی گفته می شود. در این روش اگر معنی کلمه، عبارت یا حتی جمله ای را نمی دانید به خواندن ادامه دهید، چون ما بدنبال مفهوم کلی هستیم نه معنای کلمات.   ب- Scanning: در این حالت شما اطلاعات خاصی را ازمتن استخراج می کنید. به عنوان مثال وقتی روزنامه می خوانید، اگر بدنبال عدد یا تاریخ خاصی هستید بدون خواندن متن، فقط آن عدد یا تاریخ را جستجو می کنید. این روش یکی از مهمترین و کاربردی ترین استراتژی ها در جواب دادن به سئوالات ریدینگ است.  
دیگران خوانده اند
۱۰ روش برای اینکه زبان آموز فوق العاده ای شوید

انواع سئوالات ریدینگ در آزمون MSRT:

برخی از سئوالاتی که در این بخش دیده می شوند عبارتند از: سئوالات main idea: از شما می خواهند تا مفهوم کلی متن را مشخص کنید. سئوالات استدلالی: با توجه به متن کدامیک از گزینه ها بهترین جواب می باشد. یافتن مرجع ضمیر: باید در خط ذکر شده، مرجع ضمیر مورد نظر را پیدا کنید.  

راهبردهای کلی برای جواب دادن به سئوالات ریدینگ msrt

  • با دستورالعمل ها آشنا شوید: دستورالعمل های هر آزمون شبیه هم هستند، بنابراین لازم نیست هنگام آزمون وقت خود را برای خواندن دقیق آنها صرف کنید.
  • وقت زیادی را برای خواندن متن صرف نکنید: شما وقت ندارید که هر متن را بطور کامل و جماع بخوانید. بدون خواندن کامل نیز می توان به سئوالات پاسخ داد.
  • از این که موضوع متن برای شما نا آشناست نگران نباشید: تمام سرنخ هایی را که برای پاسخ دادن به سئوالات نیاز دارید درون متن گنجانده شده است.
  • وقت زیادی را روی سئوالاتی که آشنا نیستندصرف نکنید: اگر پاسخ سئوالی را نمیدانید به سئوال بعدی بروید. چنانچه وقت اضافه داشتید به سئوالات بازگردید.
  • حدس بزنید: قبل از اتمام وقت سعی کنید با حذف گزینه های بی ربط گزینه صحیح را بیابید یا حداقل آن را حدس بزنید. آزمون MSRT نمره منفی ندارد، لذا حدس زدن می تواند امتیاز شما را در آزمون افزایش دهد.
  • ابتدا سئوال را بخوانید: ابتدا سئوال را بخوانید نه گزینه ها را. وقتی در مورد انواع سئوالاتی که باید به آنها پاسخ دهید مطلع شوید ، پیدا کردن جواب ها آسانتر خواهد بود.
دیگران خوانده اند
دانلود سوالات آزمون EPT دی ماه ۹۵
]]>

ارسال یک نظر