آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

بخش های آزمون MSRT

بخش های آزمون MSRT آزمون MSRT  شامل سه قسمت می باشد: الف: بخش شنیداری که باید به ۳۰ تست پاسخ دهید. در این قسمت مکالمات کوتاه (با لهجه انگلیسی آمریکایی) می شنوید و باید از بین گزینه های موجود بهترین را انتخاب نمایید. نکته مهم: در این بخش علاوه بر تمرکز بر روی کل مکالمه، بیشتر به  صحبت های نفر دوم توجه کنید. چون همیشه از این بخش سئوال پرسیده می شود. مثال زیر را ببینید:

   

(چیزی که از بلندگوی سالن می شنوید؛ مکالمه کوتاه بین یک آقا و خانم) مرد: دوست داری روز جمعه با لوییس و من بریم سینما؟ زن: ای کاش می تونستم. اما شام خونه برادرم هستم.   (سئوال) گوینده: زن در روز جمعه چه کاری خواهد کرد؟ الف- با مرد به سینما خواهد رفت ب- برادرش را به سینما خواهد برد ج-منزل برادرش غذا می خورد د-با لوییس آشپزی می کند  

همانطور که در مثال ملاحظه می کنید، جواب صحیح بر اساس مکالمه گزینه C است.

  نکته مهم در این بخش تمرین گوش کردن به انواع مکالمات روزمره است. هرچند در ابتدا کاری سخت به نظر می رسد اما با اندکی تمرین می توانید به آن برسید. در مقالات دیگر به طور اختصاصی در خصوص روش های پاسخگویی به بخش لیسنینگ بیشتر صحبت خواهیم نمود.   ب- بخش گرامر و ساختار: این بخش نیز شامل ۳۰ تست می باشد. توجه داشته باشید که اکثر داوطلبان می توانند نمره قابل توجهی از این بخش بگیرندو در نتیجه اگر تمرینات خود را روی این بخش متمرکز کنید طبیعتا نمره قابل قبولی کسب خواهید کرد.  به چند نمونه از سئوالات این بخش توجه کنید:  
دیگران خوانده اند
۱۲ نکته بسیار مهم و کاربردی در speaking آیلتس+ویدیو

“Flag Day” یکی از تعطیلات رسمی است که فقط در ایالت پنسیلوانیا وجود دارد، جایی که “بتسی راس” اولین پرچم آمریکا را آماده کرد.       همانطور که در سئوال می بینید با توجه به معنای جمله نیاز به ضمیر موصولی مکان داریم، در نتیجه where جواب صحیح می باشد.   نوع دیگری از سئوالات گرامر در آزمون MSRT ، یافتن خطای گرامری می باشد. به عبارت دیگر، شما باید چهار گزینه موجود در سئوال را از لحاظ گرامری بررسی کنید و ببینید که در کدام یک اشتباه گرامری وجود دارد. نکته مهم: در این قسمت حتما به بخش هایی که زیر آن خط کشی نشده توجه کنید، چون درست هستند و سر نخ های خوبی را برای یافتن جواب به شما می دهند. به مثال زیر توجه کنید:
دیگران خوانده اند
آموزش واژگان:توصیف ظاهر افراد

  همانطور که می بینید، گزینه اول firstly  دارای خطای گرامری است. قبل از اسم همیشه صفت می آید و برای اینکه بگوییم اولین جنگ دریایی باید the first naval battle را استفاده کنیم. گزینه های دیگر کاملا درست هستند.   ج- بخش درک مطلب: reading comprehension شامل ۴۰ سئوال می باشد. در این بخش باید چهار متن را خوانده و به سئوالات آن پاسخ دهید. راهکارهای مختلفی برای پاسخگویی به این بخش وجود دارد که بطور جداگانه در مورد ان صحبت خواهیم کرد.   نکته بسیار مهم: آزمون MSRT نمره منفی ندارد. در نتیجه اگر سئوالی را خالی بگذارید یا جواب غلط بدهید تنها یک نمره از دست می دهید. لذا توصیه می کنیم حتما از گزینه شانس برای بالا بردن نمره خود استفاده کنید. توجه نمره قبولی در آزمون، حداقل ۵۰ می باشد؛ البته در دانشگاه های مختلف از ۴۵ تا ۷۵ متغییر می باشد.    ]]>

ارسال یک نظر