آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

به انگلیسی فکر کنید

به انگلیسی فکر کنید

راهکارهای تقویت مهارت های زبان

 

فکر کردن به زبان انگلیسی:

ممکن است تنها به فکر طی کردن آزمون IELTS باشید و بپرسید: فکر کردن به زبان انگلیسی چه منفعتی دارد؟ قبل از هرچیز زبان انگلیسی را به عنوان یک مهارت یادبگیرید نه بخاطر شرکت در آزمون و سعی کنید روان صحبت کنید. یکی از بهترین توصیه هایی که همیشه انجام می شود این است که اگر چیزی را نمی دانید قطعا نمی توانید از آن استفاده کنید. بنابراین اگر معنای کلمه ای را در زبان انگلیسی نمی دانید، سعی کنید آن را توضیح دهید. مطمئنا دیگران کلمه مورد نظر را به شما خواهند آموخت. بنابراین هنگامی که کلمه جدیدی را یاد می گیرید در ذهن خود به آن فکر کنید. در زیر پیامدهای تفکر کردن به زبان انگلیسی توضیح داده خواهد شد:
  • زبان خودتان را فراموش می کنید:

اولین خطری که یادگیری زبان جدید ایجاد می کند فراموش کردن بخشی از زبان مادری تان است که در اثر استفاده طولانی مدت از زبان جدید اتفاق می افتد. البته این بدان معنا نیست که زبان مادری به کلی فراموش می شود. بلکه کلمات را با زبانی جدید بیان می کنید و حتی در صورتیکه آنها را ببینید دوباره یادآوری شده و می توانید معنای آنها را کشف کنید.
دیگران خوانده اند
Cue card1-Describe someone in your family
  • زبان خودتان را ایجاد می کنید:

هیچ زبانی کامل نیست. هنگامی که زبان های دیگر را می آموزید، درمی یابید که چه بیانهای بهتری نسبت به زبان خودتان وجود دارد. هنگامی که در زبان جدید مهارت کافی پیدا کردید می توانید کلماتی از آن را با زبان خودتان ادغام کرده و یک جور زبان دورگه ایجاد کنید. گاهی اصطلاحات جدیدی که به این طریق ایجاد می کنید در میان گروه های مختلف متداول می شود.
  • نمی دانید کدام زبان را استفاده می کنید:

درحالیکه از زبان جدیدی که یادگرفته اید بیشتر و بیشتر استفاده می کنید ممکن است به مرحله ای برسید که دیگر تشخیص ندهید که کدام زبان را بکار می گیرید؟ دلیل اصلی موارد بالا، مهارت یافتن در یک زبان جدید در کنار زبان مادری است. برای اینکه به این مهارت دست یابید باید بتوانید علاوه بر استفاده از زبان جدید، به سبک همان زبان نیز فکر کنید. در واقع هدف اصلی یادگیری زبان دوم همین است و در این صورت دومین زبان مادری شما شده است. هرگاه به مهارت فکر کردن به زبان دوم رسیدید می توان گفت سلیس و روان به آن زبان صحبت می کنید. بعلاوه به شما کمک می کند تا در کار و زندگی خود در کشور جدید راحت تر عمل کنید. در زیر عنوان می شود که چگونه می توان به مهارت فکر کردن دست یافت:
دیگران خوانده اند
IELTS Holiday vocabulary
  • تا حد ممکن در معرض زبان جدید قرار بگیرید. (بخوانید، گوش دهید، فیلم تماشا کنید و …)
  • ناامید نشوید. فراموش نکنید اگر چیزی را ندانید نمی توانید از آن استفاده کنید. پس سعی در آموختن موارد جدید داشته باشید تا بتوانید مهارت زبان خود را افزایش دهید.
  • نه تنها به معلم زبان خود بلکه به افرادی که زبان انتخابی شما را صحبت می کنند، گوش فرا دهید.
  • غرق در زبان جدید شوید. شرایطی ایجاد کنید که بیشتر با فرهنگ مردم آن زبان آشنا شوید، سخنانشان را بشنوید و با آن ها صحبت کنید.
  • گفتگوی خیالی انجام دهید. در ذهنتان با هر کسی که می خواهید گفتگوهایی را تمرین کنید.
  • آواز بخوانید. یکی از سرگرم کننده ترین روش ها برای تمرین و یادگیری زبان، آواز خواندن به زبان جدید است.
]]>

ارسال یک نظر