آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

تقویت دایره واژگان انگلیسی با 7 روش فوق العاده

تقویت دایره واژگان انگلیسی با ۷ روش فوق العاده

تقویت دایره واژگان انگلیسی با ۷ روش فوق العاده

تقویت دایره واژگان انگلیسی با ۷ روش فوق العاده

تقویت دایره واژگان انگلیسی با ۷ روش فوق العاده

آیا شما هم جزء کسانی هستید که بدنبال تقویت واژگان انگلیسی خود هستید؟ آیا برای گرفتن نمره بهتر در آزمون آیلتس نیاز به افزایش دامنه واژگان دارید؟ تقویت دایره واژگان برای شما تبدیل به یک چالش شده است؟ می خواهید بدانید بهترین کتاب و نرم افزار برای تقویت واژگان انگلیسی چیست؟

برای تقویت زبان انگلیسی، قطعاً نیاز به دانستن واژه‌های کاربردی و مرتبط داریم تا بتوانیم منظور خود را بیان کنیم. همیشه این سوال وجود دارد که چگونه می شود واژه های بیشتری یاد گرفت و بهترین راه برای تقویت واژگان چیست. باید گفت که راه های متعددی برای فراگرفتن واژگان وجود دارد. در اینجا می خواهیم به مهمترین و کاربردی ترین روش ها بپردازیم:

تقویت دایره واژگان انگلیسی با ۷ روش فوق العاده!

تقویت دایره واژگان انگلیسی با 7 روش فوق العاده

تقویت دایره واژگان انگلیسی با ۷ روش فوق العاده

اولین گام موثر- خواندن

گام اول برای یاد گرفتن واژگان، خواندن مطالب مختلف است. برای مثال، اگر شما یک متن انگلیسی را بخوانید قطعا می‌توانید واژگان مرتبط با آن موضوع را فرا بگیرید. برای اینکه این تمرین جذاب و اثربخش شود، سعی کنید متن ها ، کتاب ها و مجلاتی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما هستند و از این طریق  می‌توانید زمان خواندن مطالب، واژگان مرتبط با آنها را نیز یاد بگیرید.

نوشتن- روشی بسیار اثربخش

قطعاً با خواندن کتاب و متون مختلف می توانید کلمات فراوانی را در مورد موضوعات متنوع بگیرید. اما این واژگان یا به سرعت فراموش میشوند یا شما نمی توانید آنها را در موقعیت های مختلف به کار ببرید و این یکی از مشکلات بزرگ زبان آموزان به شمار می رود. برای اینکه بتوانید کلمات را به یاد داشته باشید باید سعی کنید آنها را در در نوشته های خود به کار بگیرید. در نتیجه نوشتن، روشی بسیار کاربردی به شمار می رود. شاید بپرسید چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ یکی از روشهای فوق العاده برای تمرین نوشتن، ثبت خاطرات روزمره به زبان انگلیسی است. مطمئن باشید با نوشتن خاطرات خود نه تنها یک گنجینه ی بسیار با ارزش را ثبت می کنید، بلکه کمک می کنید تا واژگان در ذهن شما جاری شوند و به مرور، مهارت استفاده از واژگان زبان انگلیسی در شما بیشتر و بیشتر خواهد شد.

دفترچه واژگان- آنچه نیاز داریم

سعی کنید یک دفترچه برای یاد داشت واژگان زبان انگلیسی تهیه کنید. ضمن یادداشت کلمه و معنی آن، یک مثال در کنار واژه یادداشت کنید تا بیشتر به یاد بماند. نکته مهم دیگر این است که شما می توانید با یک تیر ۲ نشان بزنید و اقسام کلام آن واژه—part of speech — را نیز در کنار کلمه اصلی یادداشت کنید. به این ترتیب با یادگیری یک اسم  می ‌توانید فعل، قید، و صفت آن را نیز یاد بگیرید که هر کدام یک  واژه محسوب می‌شود.

از یک دیکشنری مناسب استفاده کنید

فرهنگ واژگان یا همان دیکشنری ها یکی از منابع بسیار عالی برای یادگیری و افزایش دامنه لغات به حساب می آید. وقتی واژه یاد می گیرید، حتما سعی کنید ۱ هم معنی و معادل برای آن پیدا بکنید، یا حداقل یک تعریف کوتاه از آن را به انگلیسی فرا بگیرید. سعی کنید از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی کمک بگیرید تا درک شما از تعریف واژگان بیشتر و بالاتر برود.

استفاده از فلش کارت ها

یکی دیگر از روش های بسیار مهم و کاربردی و البته جالب برای بسیاری از زبان آموز ها فلش کارت می باشد. شما می توانید با توجه به نیاز خود فلش کارت های مخصوص را آماده کنید. البته این کار ممکن است کمی زمانبر باشد اما در عوض شما واژگانی را که مد نظر دارید یاد خواهید گرفت. از سوی دیگر این روزها فلش کارت های آماده با توجه به کتاب ها و منابع آموزشی مختلف در بازار وجود دارد  می‌توانید و آنها را خریداری نموده و بدین ترتیب آن‌ها در جهت افزایش دامنه واژگان خود کمک بگیرید. حتماً به خاطر داشته باشید که فلش کارت ها را به صورت روزمره استفاده نمایید و با مرور کلمات آنها را به حافظه بلند مدت خود انتقال دهید.

یادگیری پیشوند، پسوند و ریشه واژگان

بسیاری از واژگانی که ما یاد میگیریم دارای پیشوندها و پسوندهای خاصی هستند که در زبان انگلیسی برای ساختن کلمات مختلف از آنها استفاده می شود. اگر تعدادی از این پیشوندها و پسوندها را یاد بگیرید نه تنها می‌توانید معنی بسیاری از کلمات جدید را حدس بزنید، بلکه یادگیری واژگان انگلیسی برای شما راحت تر خواهد بود. در نتیجه توصیه می شود تا تعدادی از پیشوندها و پسوندها و حتی ریشه واژگان را یاد بگیرید تا کلمات بیشتری فرا بگیرید.

یادگیری متضادها

هرچند این روش مانند راه های بالا چندان رایج نیست، اما در هر صورت به شما کمک می کند تا بتوانید با یادگیری متضاد کلمات، واژه های بیشتری را در ذهن خود داشته باشید.

موثرترین روش!

نکته بسیار مهمی که همیشه راجع به آن صحبت می‌شود این است که ما به عنوان زبان آموز باید از کدام روش استفاده کنیم تا سریع تر و موثرتر بتوانیم خود را تقویت کنیم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به طور کلی یادگیری زبان را نباید به صورت مجزا انجام داد و برای اینکه بتوانیم با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر مهارت ها ی زبان را فرا بگیریم، باید ترکیبی از روشهای بالا را به کار گرفته تا حجم بیشتری از واژگان یاد گرفته شود. همچنین این مطلب را در نظر داشته باشید که بدون تمرین هیچ یک از روش های فوق تاثیر گذار نخواهد بود. یادگیری زبان دوم نیاز به دو عنصر مهم دارد: عنصر اول گذر زمان، عنصر دوم تمرین به صورت آهسته و پیوسته.  پس برای اینکه در تمام مهارتها پیشرفت کافی داشته باشیم باید به این دو نکته مهم توجه کنیم!

 

دیگران خوانده اند
5 کار که در اسپیکینگ آیلتس نباید انجام داد!
ارسال یک نظر