آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

حقایقی در مورد Reading آزمون IELTS

حقایقی در مورد Reading آزمون IELTS علاوه بر Writing، بخش Reading آزمون IELTS نیز از قسمت هایی است که اغلب افراد در آن دچار مشکل می شوند. مقدار متنی که خوانده می شود، تعداد سوالاتی که باید پاسخ داده شود و مقدار زمان کوتاهی که برای آزمون وجود دارد، تمامی این موارد سبب ایجاد استرس در شرکت کنندگان می شوند. در این بخش هدف، ارائه روش هایی است که بدون تلاش و کار زیاد به نمره بالایی در Reading دست پیدا کنید. پس با مطالب زیر همراه شوید:

  • برخی از انسانها با روش های خاصی یادگیری را انجام می دهند و این روش ها را بسیار سخت بکار می گیرند. برای مثال تنها جمله اول و آخر پاراگراف را می خوانند. این مسئله سبب می شود نتوانند به پاسخ سوال دست یابند و در بسیاری از موارد به پاسخ های نادرست می رسند.
  • در آزمون Reading زیاد از فرضیات خود استفاده نکنید. ممکن است تصور کنید سوالات به صورت منظم از ابتدای متن مطرح می شود. اما گاهی اوقات (بخصوص در passage3) این قاعده رعایت نمی گردد. از کلیدهای سوال استفاده کرده و کل متن را جستجو کنید تا به پاسخ صحیح دست یابید.
  • دانشی که از زبان انگلیسی دارید به شما کمک خواهد کرد تا به محل پاسخ صحیح در متن برسید. حقیقت این است که درک شما از زبان انگلیسی، بخصوص گرامر، آزمون IELTS را برای شما ساده تر می کند. بنابراین کلمات، گرامر و علامت ها را نادیده نگیرید. همه اینها می تواند بر روی عملکرد شما تاثیرگذار باشد.
  • تمرین کردن همواره سبب پیشرفت می شود. هر چه تمرین بیشتر باشد عملکردتان بهتر خواهد بود. البته احتیاط کنید. تمرین کردن باید درست انجام شود. چنانچه نادرست تمرین کنید، اشتباه یاد می گیرید و این اغلب برای دانشجویان دردسر ساز است.
  • کلیدواژه ها راهنمای شما هستند. باید در تشخیص کلیدواژه ها قدرتمند عمل کنید تا مکان آن ها را در متن یافته و به پاسخ صحیح دست یابید. با پرش از روی متن و نادیده گرفتن مطالب به دنبال یافتن کلیدواژه ها نباشید، زیرا ممکن است کلمات مترادف آن در متن به کار رفته باشند. پس کلیدواژه ها را درست شناسایی کنید.
  • سوال راهنمای شماست. در سوال در مورد آنچه به عنوان پاسخ باید به آن برسید راهنمایی شده است پس با احتیاط آن را بخوانید. برای رسیدن به پاسخ سوال همه کلمات متن مهم هستند. تنها احتیاج به ۳ یا ۴ کلیدواژه از سوال می باشد تا پاسخ صحیح یافته شود.
دیگران خوانده اند
واژگان مربوط به آب و هوا
استفاده از همه این شیوه ها باید متعادل باشد. در این صورت موضوع متن هر چه باشد می توانید به راحتی آن را جستجو کرده و پاسخ را بیابید.]]>

ارسال یک نظر