آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

حقایقی در مورد speaking آزمون IELTS (بخش دوم)

حقایقی در مورد speaking آزمون IELTS (بخش دوم)

بخش speaking تنها صحبت کردن را شامل نمی شود. بلکه مانند سایر بخش های آزمون IELTS باید بتوانید مهارت خود را در صحبت کردن به صورت متنوع برای ممتحن به نمایش بگذارید. مثلا با استفاده از کلمات مختلف پیرامون موضوعات متفاوت و در زمینه های خاص بتوانید صحبت کنید. این ها چیزهایی هستند که باید بتوانید به عنوان دانشجو یا حتی برای کارهای آینده تان، در آن مهارت پیدا کنید. بنابراین همانطور که برای سایر بخش های آزمون آماده می شوید، نیاز است تا آمادگی آزمون speaking را نیز پیدا کنید.

در این قسمت نکاتی مطرح می شود که به آماده سازی شما کمک خواهند نمود:

         آزمون speaking در واقع آزمون برقراری ارتباط است. در این آزمون میزان مهارت شما در برقراری ارتباطی موثر به زبان انگلیسی سنجیده می شود. پیش از هر چیز روانی کلام و توانایی شما در گفتگو مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین چنانچه اشتباهی مرتکب شوید (مثلا یک اشتباه گرامری)، پایان کار نخواهد بود. در واقع اشتباهات شما مورد توجه قرار می گیرند اما در صورتی که بیش از حد تکرار شوند کسر نمره را به همراه خواهند داشت.

         احتیاط تاثیر زیادی روی عملکردتان خواهد داشت. یعنی از بی میلی نسبت به آزمون دور خواهید شد و توجه بیشتری به آن خواهید داشت. باید بسیار صبحت کنید. هر چه مقدار صحبت کردنتان بیشتر باشد موفقیت بیشتری بدست خواهید آورد. نیازی نیست حتما با افراد انگلیسی زبان صحبت شود، می توانید از دوستان و همکارانتان برای speaking استفاده نمایید.

         چگونگی تلفظ واژه ها نیز بخشی از آزمون speaking است. در هر زبانی تلفظ نیز بخشی از موارد یادگیری آن زبان محسوب می شود، بنابراین ممتحن در آزمون speaking چگونگی تلفظ شما را بررسی خواهد کرد. هر چند که تلفظ روی فهم صحبت ها تاثیر می گذارد اما انتظار نمی رود که زیاد روی نمره تاثیرگذار باشد. بنابراین اگر احساس می کنید که تلفظ کلماتی را درست نمی دانید یا الگوی مناسب لحن و آهنگ متن را نمی توانید تشخیص دهید توصیه می شود روی آن کار کنید بخصوص اگر انتظار نمره ۸ دارید. هنگامی که واژه جدیدی می آموزید و از چگونگی تلفظ آن آگاه نیستید حتما آن را در دیکشنری بررسی کنید.

         سریع صحبت کردن به معنای روانی کلام نیست. برخی از دانشجویان تصور می کنند هر چه سریعتر صحبت کنند، speaking آنها روان تر به نظر می رسد. در حالیکه بسیاری از مردم انگلیسی زبان سریع صحبت نمی کنند. سرعت در speaking ممکن است سبب شود ممتحن متوجه بسیاری از کلمات نشود. همچنین سریع صحبت کردن باعث می شود نتوانید به خوبی فکر کنید و با زمانی که در اختیار دارید هماهنگ نباشید و در نتیجه از نشان دادن توانایی خود در speaking باز بمانید.

         از طرفی آرام و کند صحبت کردن نیز سبب می شود ممتحن نتواند سوالات زیادی بپرسد. بسیاری از افراد این را یک استراتژی برای فرار از سوالات ممتحن می دانند. اما آنچه مشخص است هر چه کمتر صحبت کنید ممتحن نیز شما را شایسته نمره کمتری خواهد دانست. ممتحن ها آمادگی رویارویی با هر گونه حقه و استراتژی برای فریب را دارند، بنابراین فکر آن را از ذهن بیرون کنید. بهترین کار ارائه ای نرمال است. اگر به فکر این حیله ها باشید می توان گفت آمادگی دستیابی به نمره بالا در آزمون IELTS را ندارید.

         ممتحن می تواند به شما کمک کند. در حین انجام آزمون speaking ارتباط چشمی خود را با ممتحن از دست ندهید. زبان بدن ممتحن بیان می کند که آماده پرسش سوال بعدی است یا تمایل دارد همچنان به صحبت های شما گوش فرا دهد. در قسمت دوم آزمون speaking نیز ممکن است بخواهد صبحت کردن را تمام کنید یا به آن ادامه دهید. در بخش سوم نیز بحث پیرامون یک موضوع باید انجام شود و گاهی ممتحن به شما کمک می کند تا ایده های خود را بیشتر توضیح دهید. Speaking یک آزمون چالشی محسوب نمی شود و انتظار نمی رود که شما یک طرفه صحبت کنید بلکه تعامل گفتاری بین شما و ممتحن است.

]]>

دیگران خوانده اند
نکته های کلیدی در ریدینگ آیلتس
ارسال یک نظر