آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

دانلود رایگان کتاب Mastering the SAT Critical Reading Test

دانلود رایگان کتاب Mastering the SAT Critical Reading Test
                                        دانلود رایگان کتاب Mastering the SAT Critical Reading Test


نام کتاب : Mastering the SAT Critical Reading Test

نویسنده:  Thomas R. Davenport

 

توضیحات کتاب: 

 

کتاب Mastering the SAT Critical Reading Test یکی از منابع بسیار عالی و مفید ویژه داوطلبان آزمون SAT می باشد. آزمون سات که مخفف Scholastic Aptitude Test است درواقع مدرک تعیین و تشخیص استعداد تحصیلی است؛ یعنی با این مدرک، می‌توان به سطح اطلاعات آکادمیک عمومی داوطلب شرکت در مقطع کارشناسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به‌عنوان یک داوطلب بین‌المللی پی برد. اس‌ ای‌ تی (به انگلیسی: SAT) یکی از دو امتحان استاندارد برای ورود به دانشگاه در آمریکا است که توسط شرکت کالج برد (به انگلیسی: College Board) که شرکتی است غیر دولتی مدیریت می‌شود.

 

آزمون SAT چیست و چند نوع است؟

آزمون SAT دو نوع دارد نوع اول General SAT  و نوع دوم Subject SAT نام دارد . شرکت در آزمون General SAT  برای افرادی مناسب است که قصد پذیرش از مراکز آموزشی را دارند اما شرکت در آزمون  Subject SAT  برای افرادی مناسب است که می خواهند از دانشگاه های بسیار ممتاز پذیرش اخذ کنند.

 

دیگران خوانده اند
سئوالات متداول درباره لیسنینگ آیلتس

 

ساختار آزمون SAT

آزمون SAT  شامل ۳ قسمت مختلف به شرح زیر است :
۱٫ ریاضی : در این قسمت از آزمون سوالات جبر ، توانایی حل مسئله ، تجزیه و تحلیل اطلاعات ، موضوعات آماری و … مطرح می شود . برای حل مسائل این بخش ۲۵ دقیقه که در آن باید به ۲۰ سوال ۴ گزینه ای و بدون ماشین حساب و ۵۵ دقیقه که در آن باید به ۳۸ سوال ۴ گزینه ای با استفاده از ماشین حساب پاسخ داده شود ، وقت نیاز است .


۲٫ خواندن و نوشتن : در این قسمت سوالاتی در ارتباط با مهارت های خواندن و نوشتن و درک مطلب فرد متقاضی از یک متن مورد سوال واقع می شود . مدت زمان حل سوالات این بخش که ۵۲ عدد می باشد ، ۶۵ دقیقه است . البته ۴۴ سوال دیگر هم در این بخش وجود دارد که مربوط به دستور زبان و مهارت های نوشتاری یک فرد است که باید در ۲۵ دقیقه به آنها پاسخ داده شود .


۳٫ مقاله : در این قسمت از آزمون ، از شرکت کننده تقاضا می شود که یک مطلب راجع به موضوع هایی مانند تاریخ ، علوم مختلف ، جامعه و … را در ۵۰ دقیقه بنویسد . البته نمره این قسمت کاملا از دو قسمت قبلی جدا بوده و بعضی از دانشگاه ها نوشتن این قسمت را ضروری نمی دانند .

 

دانلود کتاب Mastering the SAT Critical Reading Test

]]>
ارسال یک نظر