آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

ده نکته کاربردی برای گسترش دامنه لغات

ده نکته کاربردی برای گسترش دامنه لغات یکی از جذاب ترین بخش های یادگیری هر زبانی افزودن به تعداد کلماتی است که هر شخص می تواند یاد بگیرد. در هر زبانی تعداد زیادی لغت وجود دارد که ممکن است در ظاهر معنای یکسانی دهند اما انتخاب هر یک از آنها اختلاف کمی در معنا ایجاد می کند. گسترش دامنه کلمات در هر زبانی یکی از اهداف عالی یادگیری آن زبان است. اگر تصمیم به انجام این کار گرفته اید فرصت مناسبی است تا توصیه های زیر را مطالعه کنید.

[caption id="attachment_4371" align="aligncenter" width="300"]Vocab                            Vocabulary[/caption]

ده نکته کاربردی برای گسترش دامنه لغات:

  • از یک دیکشنری دو زبانه استفاده کنید. کلماتی که با آن روبرو شده و متوجه نمی شوید را در دیکشنری جستجو کرده و از آن یادداشت تهیه کنید یا اینکه فورا آن را بکار بگیرید. خوشبختانه تعداد زیادی دیکشنری آنلاین وجود دارد که در هر جایی می توانید از آنها بهره ببرید.
  • هر بار مجموعه ای از کلمات را در نظر بگیرید، برای مثال حیوانات. به تمام کلماتی که در مورد حیوانات می دانید فکر کنید. آنهایی که نمی دانید را در دیکشنری جستجو کنید. در مورد سایر موضوعات نیز همین کار را انجام دهید.
  • هر روز لغت جدیدی یاد بگیرید. نرم افزارهای بسیاری وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید روزانه لغات جدیدی را فرا بگیرید. بعلاوه امکاناتی وجود دارد که هر روز لغت جدیدی به ایمیل شما ارسال شود.
  • بازی کنید. چه چیزی جذاب تر از این است که گروهی از دوستان را دور هم جمع کرده و در حالیکه لغات خود را توسعه می دهید با یکدیگر بازی کنید. با دوستانتان برای انتخاب کلمات بهتر مبارزه داشته باشید. البته استفاده از دیکشنری مجاز است.
  • بخوانید و ترجمه کنید. متن کوتاهی را به زبان خودتان انتخاب کرده و آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید. حتما از دیکشنری استفاده کنید. چند خط شعر را در نظر گرفته و سعی کنید آن را به حالتی شعر گونه ترجمه کنید.
  • از فرهنگ جامع استفاده کنید. لیستی از کلمات مورد علاقه خود انتخاب کرده و برای هر یک ۳ مترادف از فرهنگ جامع بیابید.
  • جدول حل کنید. می توانید از یک دیکشنری برای انجام بهتر آن کمک بگیرید.
  • به رادیو گوش کرده و کلماتی که نمی دانید را یادداشت کنید. بخش کوچکی از عبارتی که متوجه نمی شوید و می توانید هجی کنید را یادداشت کرده تا بعدا آن را جستجو کنید.
  • متنی کوتاه و دشوار را انتخاب کرده، کلمات دشوار آن را در دیکشنری یافته و آنها را بررسی کنید.
دیگران خوانده اند
اصطلاحات انگلیسی-تعریف از خود
در هر مکانی که قرار می گیرید نگاهی به اطراف داشته باشید. آیا می توانید تمام چیزهایی که در اطرافتان می بینید را به انگلیسی بیان کنید؟ لیستی از آنچه نمی دانید تهیه کرده و بعدا در دیکشنری پیدا کنید. این کار را در اوقات فراغت خود انجام دهید.]]>

ارسال یک نظر