آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

دوره آمادگی تافل TOEFL

[cws-row cols=1][col span=12][cws-widget type=tabs title=”دوره آمادگی تافل TOEFL” items=4][item open=1 type=tabs title=”درباره آزمون تافل”]

تافل اولین و معتبرین آزمون جهانی است که به دو دلیل مورد استفاده قرار می گیرد: اول برای اقامت در کشورهای انگلیسی زبان و دوم برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری کشور ایران و ادامه تحصیل در کلیه مقاطع کشورهای انگلیسی زبان. بدین منظور موسسات بسیاری در جهان برای تسهیل شرایط شرکت درآزمون فوق الذکر؛ اقدام به برگزاری دوره های آمادگی این آزمون نموده اند. دراین دوره ها به هیچ وجه سعی نمی شود که به داوطلب زبان انگلیسی آموخته شودبلکه هدف دوره ایجاد مهارت های ویژه چون تست زنی – پاسخگویی به سوالات چهارجوابی – انتخاب گزینه صحیح از چهارگزینه ای که اصلاً نمی داند و مواجهه با مهارتهای    Grammar -Writing- Reading – Speaking – listeningمی باشد.

 

تافل کتبی و کامپیوتری

از سال ۱۹۶۸ تا ۱۹۹۸، آزمون تافل تنها به صورت کتبی برگزار می‌شد. شرکت کنندگان پاسخ‌هایشان را روی یک برگه با مداد علامت می‌زدند. در سال ۱۹۹۸، ETC  که آزمون تافل را تهیه می‌کند و Sylvan Learning Systems که برگزاری نسخه کامپیوتری تافل را بر عهده دارد، برای اولین بار این آزمون را به صورت کامپیوتری عرضه کردند.

علاوه بر این دو نسخه (کتبی و کامپیوتری)، یک آزمون کاملاً جدید نیز در آینده نزدیک به این مجموعه افزوده می شود. این آزمون تفاوت های زیادی با دو نسخه موجود خواهد داشت. از جمله می‌توان به اضافه شدن بخش «Speaking» اشاره کرد. از آنجایی که این بخش تاکنون در تافل مورد سنجش قرار نگرفته است، می‌توانیم انتظار تغییرات بزرگی را در ساختار این آزمون داشته باشیم.

 

آزمون کتبی تافل (PBT)

تافل کتبی از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

 

Listening

Writing

Reading

۵۰ پرسش

۴۰ پرسش

۵۰ پرسش

۳۵ دقیقه

۲۵ دقیقه

۵۵ دقیقه

 

 

بخش شنیداری:

این بخش از تافل توانایی شما را در درک مکالمه‌های انگلیسی با لهجه ی آمریکایی، مورد سنجش قرار می‌دهد، که خود به سه قسمت تقسیم می‌شود. قسمت اول اینبخش(Part A) شامل مکالمه‌های کوتاه می‌باشد که بین دو نفر صورت می‌گیرد و پس از پایان هر مکالمه پرسشی مبنی بر اینکه چه چیزی بین این دو نفر رد و بدل شده است و یا پرسشی در مورد زمان یا مکان این مکالمه، مطرح می‌شود.

در قسمت دوم (Part B)مکالمه‌هاِی گسترده‌تری بین دو یا چند نفر انجام می‌شود و قسمت سوم(Part C) نیز دربرگیرنده نطق‌ها و سخنرانی‌هایی است که بیشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهی و آکادمیک می‌باشد.

 

بخش ساختار و نگارش:

این بخش دو دسته از سؤالات را در بر می‌گیرد و هر دو دسته برای سنجش توانایی شما در تشخیص گرامر و ساختار صحیح در یک متن طراحی شده‌اند. در دسته اول سؤالات (ساختار یا Structure) شما باید ساختار صحیح و ترتیب لغات را تشخیص دهید. این دسته از سؤالات از یک جمله با یک یا چند جای خالی تشکیل شده است و شما باید گزینه‌ای را که به بهترین نحو جمله را تکمیل می‌کند، انتخاب کنید. در دسته دوم سؤالات (نگارش یا Written Expression) هم شما با جملات کاملی روبرو می‌شوید که زیر چهار کلمه ی آنها خط کشیده شده است و شما باید کلمه یا عبارت نادرست را شناسایی کنید.

 

درک مطلب:

مهارت کافی در درک متون انگلیسی و نیز دایره لغات مناسب، کلید موفقیت در همه بخش های آزمون تافل محسوب می‌شود، اما در این بخش این مهارت ها بطور خاص مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. این بخش از آزمون تافل معمولا شامل پنج متن در زمینه‌های علمی و دانشگاهی می‌باشد و به دنبال هر متن، ۱۰ پرسش مطرح می‌شود. همه اطلاعاتی که برای پاسخ به پرسش ها نیاز دارید در داخل متن ها گنجانده شده و شما نیاز به پیش‌ زمینه علمی خاصی نخواهید داشت.

 

آزمون کامپیوتری تافل (CBT)

نسخه کامپیوتری آزمون تافل از بخشهای زیر تشکیل شده است:

 

Listening

۵۰-۳۰ پرسش

۶۰-۴۰ دقیقه

Structure

۲۵-۲۰ پرسش

۲۰-۱۵ دقیقه

Reading

۶۰-۴۴ پرسش

۹۰-۷۰ دقیقه

Writing

۱ انشاء

۳۰ دقیقه

 

 

بخش شنیداری:

بر خلاف آزمون کتبی، شما برای شنیدن از گوشی (headphone) استفاده می‌کنید. همچنیـن در آزمـون کامپیوتری علاوه بر صـدایی که می‌شنوید، یک تصویــر هم به نمـایش در می‌آید. به همراه هر پرسش، گزینه‌هایی در صفحه نمایش داده می‌شوند که بجایحروف A,B,C,D ،کنار هر گزینه یکمکان تعبیه شده است و شما باید روی پاسخ(های) صحیح کلیک کنید. 

 • در آزمون کامپیوتری تافل گاهی بیش از یک پاسخ صحیح وجود دارد. در چنین حالتی به شما گفته می‌شود که چند پاسخ صحیح را انتخاب کنید.

بخش شنیداری به دو قسمت تقسیم می‌شود. قسمت اول شامل مکالمات کوتاهی است که البته کمی از تافل کتبی طولانی‌تر است. در قسمت دوم هم شما با مکالمه‌ها و سخنرانی های طولانی‌تری روبرو می‌شوید.

 

ساختار:

این بخش آزمون تافل کامپیوتری، درست مانند تافل کتبی است، با این تفاوت که شما بجای علامت زدن با مداد روی کاغذ، با ماوس روی گزینه صحیح کلیک می‌کنید.

 

درک مطلب:

در این بخش شما ابتدا متنی را می‌خوانید که معمولا طولانی‌تر از آن است که همه آن در یک صفحه نمایش دیده شود. بنابراین شما مجبور خواهید بود از «نوار مرور» برای دیدن (یا مرور) بقیه متن استفاده کنید (تا زمانیکه «مرور» متن را تمام نکرده باشید، کامپیوتر پرسشها را در اختیار شما نمی‌گذارد). در این مرحله باید روی گزینه Proceed کلیک کنید. حال شما متن را در سمت چپ و پرسش را در سمت راست صفحه نمایش خواهید دید. در این مرحله می‌توانید با کلیک روی گزینه preview به پرسش قبلی برگردید.

 

بخش نوشتاری:

این بخش جدا از رتبه کلی شما گزارش می‌شود. بخش نوشتاری در حال حاضر در آزمون کامپیوتری تافل گنجانده شده است. این انشاء را هم می‌توان با قلم روی یک پاسخ‌نامه نوشت و هم می‌توان مستقیماً در کامپیوتر تایپ نمود. در این حالت می‌توانید از گزینه‌هایی مثل   delete، paste، cut  و… استفاده کنید.

 

تافل IBT:

آزمون ای بی تی شامل چهار بخش است و در حدود چهار ساعت طول می کشد.

تعداد پرسشها

محدودیت زمانی

بخش

۳۶-۷۰

۶۰ تا ۱۰۰ دقیقه

Reading

۳۴-۵۱

۶۰ تا ۹۰ دقیقه

Listening

۱۰ دقیقه

Break

۶ تکلیف یا پرسش

۲۰ دقیقه

Speaking

(دو مقاله)

۵۰ دقیقه

Writing

 

۲- به طور کلی، تفاوت این شکل جدید آزمون تافل با اشکال قبلی آن چیست و این نوع تافل چگونه است؟

می توان تفاوت های مهم آزمون iBT با اشکال قبلی آزمون تافل را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • آزمون iBT شامل یک بخش جدید به نام Speaking است که جاوی تکالیف مستقل و تکالیف ترکیبی است.
 • دیگر بخش گرامر تافل به طور مستقل وجود ندارد. گرامر به طور غیر مستقیم و حین پاسخگویی به پرسش ها و تکالیف هر بخش از تافل ، سنجش می شود.
 • سخنرانیها و مکالمه ها در بخش Listening طولانی تر شده اند ، اما از سوی دیگر یادداشت نویسی مجاز است. در حقیقت یادداشت نویسی در کل مدت آزمون مجاز خواهد بود و به حافظه داوطلبان یاری خواهد رساند.
 • گفتار های بخش لیسنینگ طبیعی تر به نظر می رسند. در ضمن، پرسش های جدیدی وجود دارند که میزان درک داوطلب از نگرش، میزان اطمینان و هدفمندی گوینده را می سنجند.
 • بخش خواندن شامل پرسش های جدیدی است که از داوطلبان شرکت کننده در آزمون می خواهد به دسته بندی اطلاعات بپردازند، خلاصه ای از اطلاعات را در یک جدول بیاورند یا اینکه مطلبی را خلاصه کنند.
 • بخش Writing مستلزم تایپ کردن است. علاوه بر یک تکلیف مستقل ، یک تکلیف ترکیبی نیز در این بخش گنجانده شده است و از معیار های جدیدی برای ارزیابی و نمره دهی تافل استفاده می شود.

[/item][item type=tabs title=”دوره های آمادگی تافل”]

اهداف دوره آمادگی تافل:

آماده سازی داوطلبان جهت شرکت در آزمون تافل

تقویت مهارت های اصلی زبان انگلیسی

آموزش تکنیک های تست زنی و انواع تست ها در تافل

آشنایی با سئوالات و نحوه پاسخگویی به هر بخش

 

 

چه کسانی می توانند در این دوره شرکت کنند؟

دوره های آنلاین آمادگی آزمون تافل، مخصوص زبان آموزانی است که حداقل مهارت متوسط زبانی را دارا بوده و قصد شرکت در آزمون تافل را دارند. جهت تعیین سطح می توانید از طریق اسکایپ تماس بگیرید و بصورت رایگان تعیین سطح شوید. 

 

 

ویژگی های دوره:

 • تدریس و ارائه مطالب بصورت آنلاین و امکان پرسش از استاد (مانند کلاس های حضوری)
 • آموزش تکنیک های پاسخگویی به سئوالات تافل
 • ارائه تست های کلی جهت آمادگی برای آزمون
 • امکان رفع اشکال بصورت آنلاین (در کلاس) و آفلاین (ارسال سئوال در هر ساعتی از شبانه روز)

 

 

مزایای کلاس های آنلاین

 • برگزاری کلاس ها بصورت خصوصی و تک نفره و گروهی
 • امکان انتخاب روز و ساعت توسط زبان آموزان
 • استفاده از مجرب ترین اساتید زبان انگلیسی
 • امکان نصب برنامه بر روی تلفن همراه ، تبلت و یا کامپیوتر
 • مشاوره و پشتیبانی آموزشی مستمر در طول دوره به صورت تلفنی و آنلاین

[/item][item type=tabs title=”نحوه شرکت در کلاس”]

پیش نیاز ها و نرم افزارهای مربوطه

اینترنت:  حداقل سرعت ۲۵۶ کیلوبیت می توانید در کلاس ها شرکت نمایید.

نرم افزار اسکایپ: این نرم افزار را می توانید از اینترنت دانلود کنید و  روی تمامی سیستم عامل ها نصب نمایید.

میکروفون یا هدست: ییشنهاد ما استفاده از هد ست برای نسخه دسکتاپ و هندزفری برای تلفن همراه و تبلت است.

کتاب و منابع آموزشی:  در قالب فایل پی دی اف و فایل های صوتی و لینک های آموزشی در دسترس زبان آموزان قرار خواهد گرفت.

برنامه ادوبی کانکت: دوره های گروهی مکالمه و آزمون ها از طریق این پلتفرم برگزار می گردد.

 

 

جزئیات دوره آزمون تافل:

نوع دوره: خصوصی

تعداد جلسات: ۱۵ جلسه (۶۰ دقیقه)

شهریه: ۴۵۰ هزار تومان

نحوه تشکیل کلاس: اسکایپ

 

 

🗒تشکیل کلاس:

🍀 یک جلسه بصورت آزمایشی و رایگان جهت تعیین سطح و مشاوره برای شما برگزار می شود.
🍀 لطفا برنامه اسکایپ را از اینترنت دانلود و نصب نمایید و برای شروع کلاس از قسمت “مشاوره در اسکایپ” در  (www.ieltsgo.ir) به ما بپیوندید.
🍀 پس از برگزاری جلسه آزمایشی، هماهنگی زمان کلاس و پرداخت شهریه از طریق آنلاین، دوره خود را شروع نمایید.

 

راهنمای ثبت نام

سئوالات متداول

[/item][item type=tabs title=”ثبت نام”]

[/item][/cws-widget][/col][/cws-row]