آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

راهبردهای مهم در آزمون آیلتس

راهبردهای مهم در آزمون آیلتس

استراتژی ۱ – زمان بزرگترین دشمن شماست

برای موفقیت در آیلتس، شما باید منطقی از وقت خود استفاده کنید. بسیاری از دانشجویان حداقل یک ماجول را هم تمام نمی کنند. جدول زیر چالش زمان را نشان می دهد که شما با آن رو به رو هستید.
ماجول کل زمان مشخص شده تعداد سوالات زمان پاسخگویی به هر سوال
شنیداری ۳۰ دقیقه

۴۰

۴۵ ثانیه
خواندنی ۶۰ دقیقه ۴۰ ۲/۴۰ ثانیه
نوشتاری ۶۰ دقیقه ۲ ۳۰ دقیقه
گفتاری ۱۴-۱۱ دقیقه نامشخص نامشخص
  همانطور که می بینید محدودیت های  زمانی کار را برای ما سخت می کنند. برای موفقیت، شما باید وقت خود را به طور صحیح تقسیم بندی کنید. اهمیت زمان از این جهت است که هر سئوال دارای زمان یکسان می باشد. اگر در هر متنی زمان شما به پایان برسد، سوالاتی که پاسخ نداده اید بیشتر از سوالاتی که شما زمان بیشتری به آنها اختصاص دادید و یقین کردید آنها درست هستند امتیاز شما را کسر خواهند کرد. در ماجول ریدینگ، تست ها در متن پراکنده  شده اند. دلایلی که موجب اهمیت زمان میشوند عبارتند از: ۱) سوال ها امتیاز های برابری در نمره نهایی شما دارند. ۲) متن ها به ترتیب سختی قرار نمیگیرند. اگر با عجله پیش بروید، شانس پاسخگویی به سئولات ساده تر را از دست می دهید. طبیعی است که شما بدنبال یافتن سخت ترین سوالات باشید، اما باید در مقابل این وسوسه مقاومت کنید و به سرعت پیش بروید.  
دیگران خوانده اند
دوره آنلاین آیلتس

مدیریت زمان

  • زمان را همواره مد تظر قرار دهید. پس از چند سوال، زمان خود را چک کنید تا مطمئن شوید بر طبق برنامه پیش می روید.
  • به یاد داشته باشید که در بخش شنیداری و خواندن کمی بیشتر از نیم دقیقه برای هر سوال زمان دارید.
  • اگردر طول آزمون متوجه شدید که کند تر از زمان پیش میروید، سرعت خود را افرایش دهید. اگرچه احتمال زیادی وجود دارد که یک پاسخ شتاب زده منجر به اشتباه شود، اما از دست دادن دو سوال بدلیل شتاب زدگی بهتر از پاسخ ندادن به سوالات بعدی بدلیل نداشتن زمان کافی است. بهتر است در پایان آزمون وقت اضافه داشته باشید تا اینکه دچار کمبود وقت شوید.
دیگران خوانده اند
واژگان کلیدی در رایتینگ آیلتس
  [caption id="attachment_3558" align="aligncenter" width="177"]استراتژی های آیلتس:بخش 1 استراتژی های آیلتس:بخش ۱[/caption]  
  • اگر مجبور به سرعت بخشیدن به روند آزمون هستید آن را به طور موثر انجام دهید. معمولا یک یا چند گزینه را می توان براحتی حذف کرد. به طور کلی بر اعصاب خود مسلط  باشید. عجله نکنید. سعی کنید گزینه ها را حدس بزنید.
  • اگر همیشه سرعت پیشرفت خود را کنترل کنید، آنگاه می توانید زمان را بدست بگیرید. در صورتی که در ماجول خاصی عقب افتادید، از روی سوالات عبور نکنید و به آنها پاسخ دهید. کمتر از سی ثانیه را به هر سوال اختصاص دهید وبدین ترتیب میتوانید زمان عقب افتاده خود را جبران کنید.
  • به علاوه تمرکز خود را بر روی سوالات وقت گیر نگذارید. سوالات سخت معمولا وقت زیادی را میگیرند، پس نیاز نیست وقت خود را روی آنها بگذارید. اگر در پایان وقت اضافه داشتید، از ابتدا وقت خود را روی سوالاتی که جواب نداده اید بگذارید.
  • در پایان، اگر زمان اضافه دارید عجله نکنید. به آرامی به سوالات پاسخ دهید. به یاد داشته باشید که اگر بیش از حد آهسته عمل کنید، ممکن است دچار اشتباهات بیشتری شوید.
]]>

ارسال یک نظر