آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آیلتس آنلاین: برگزارکننده دوره های آنلاین زبان انگلیسی

قیمت آزمون آیلتس در آبان ۹۹

قیمت آزمون آیلتس در آبان 99

قیمت آزمون آیلتس در آبان ۹۹

با سلام و احترام، به اطلاع می رساند بر اساس بخشنامه شماره ۴۹۹۵۳ مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ سازمان محترم سنجش آموزش کشور به عنوان نهاد ناظر برگزاری آزمون های بین المللی، نرخ جدید ثبت نام آزمون آیلتس مبلغ ۶،۱۵۱،۰۴۰ تومان محاسبه و به مراکز برگزاری آزمون، ابلاغ گردیده است.
وجه واریزی از سوی داوطلبان جهت ثبت نام در آزمون آیلتس، به صورت علی الحساب بوده، و این بدان معناست که چنانچه قبل از برگزاری آزمون شما تغییر قابل اعتنایی (افزایش یا کاهش) در نرخ ارز از سوی بانک مرکزی و سایر شاخص های اقتصادی اعلام گردد، مابه التفاوت نرخ قطعی ثبت نام از داوطلبان اخذ و یا به آنان عودت داده می شود.
لذا کلیه داوطلبانی که زمان آزمون آنها از تاریخ ۰۵ آبان به بعد می باشد می بایست قبل از شرکت در آزمون کتبی و در روز آزمون شفاهی، ما به التفاوت مبلغ ثبت نام را پرداخت نموده و کل هزینه آزمون را تسویه نمایند و در غیر اینصورت متاسفانه مطابق قوانین امکان شرکت در آزمون وجود نخواهد داشت.
آن دسته از داوطلبانی که قصد انتقال آزمون خود به تاریخ های آتی را دارند لطفا حداکثر تا تاریخ ۱۲ آبان ماه نسبت به انتقال بدون هزینه آزمون در حساب کاربری خود اقدام نمایند.
قیمت آزمون آیلتس در آبان 99

قیمت آزمون آیلتس در آبان ۹۹

قیمت آزمون آیلتس در کشور‌های مختلف

قیمت آزمون آیلتس به طور متوسط از ۲۱۵ دلار تا ۲۴۰ دلار و یا در برخی موارد بیشتر هم می‌شود و در کشور‌های مختلف قیمت متفاوتی دارد.
در کشور استرالیا این مبلغ به ۳۴۰ دلار استرالیا هم می‌رسد که در سنتر IDP Education –Melbourne با این هزینه می‌توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید؛ و یا مثلا در کابل افغانستان هزینه آزمون آیلتس ۲۴۰ دلار آمریکا می‌باشد.
حتی این مبلغ در باکو پایتخت آذربایجان به ۳۳۵ منات نیز می‌رسد.
در کشور ترکیه سنتر British Council Turkey قیمت آن معادل ۹۰۰ لیر است و جالب اینجا که آیلتس کامپیوتری در همین سنتر ۱۱۰۰ لیر می‌باشد.
همان طور که می‌بینید قیمت‌های مختلفی وجود دارد و در همه جا یک سان نیست.

اما هزینه آزمون آیلتس چرا انقد بالاست؟
شاید برای شما هم سوال باشد که یک آزمون چرا باید تا این حد گران باشد. سوال منطقی ایست که برای خیلی‌ها پیش آمده اما این سوال جواب منطقی دارد:

دیگران خوانده اند
افزایش قیمت آزمون آیلتس مرداد 99
تولید سوالات استاندارد
برای استاندارد نگهداشتن آزمون مراحل طراحی و پایلت کردن آزمون هزینه‌هایی دارد که از همین راه به دست می‌آید. علاوه بر آن اگر هر سنتری در آیلتس شرکت کنید به هیچ عنوان سوالات مشابه را نخواهید دید.
برگزاری آزمون
برگزار کردن آزمون هم خود هزینه‌های مختلفی دارد ان هم از همین راه پرداخت می‌شود.
بازتولید ایدئولوژیک یا به زبان ساده بازاریابی
بخش‌های قبلی که تا کنون گفته شد هزینه آن چنانی ندارد شاید با خود بگویید خب هزینه تولید و برگزاری آزمون را با هر ماشین حسابی حساب کنیم ۲۵۰ دلار نمی‌شود. خب حق با شماست. خرج اصلی قیمت آزمون آیلتس بابت همین بازاریابی می‌شود.
امروز به طور تقریبی ۳ میلیون نفر در سال در این آزمون شرکت می‌کنند که درآمد هنگفتی دارد. چیزی در حدود ۷۵۰ میلیون دلار در آمد ناخالص در سال به به د‌ست می‌آید که اگر تقسیم بر دو هم بشود باز هم مبلغ زیادی است.
ارسال یک نظر