آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

مواردی که در تسک 2 رایتینگ باید رعایت شوند!

مواردی که در تسک ۲ رایتینگ باید رعایت شوند!

اگر بدنبال کسب نمره ۷-۵ یا حتی بیشتر در نمره رایتینگ آیلتس هستید، ترفندهایی وجود دارد که اثبات می کند کسب نمره بالا در رایتینگ دور از ذهن نیست و اغلب داوطلبان چه اشتباهات کوچکی مرتکب می شوند و نمره بالا را از دست می دهند. بنابراین داوطلبانی که در حال آمادگی برای آزمون آیلتس هستند لازم است با این ترفندها آشنا باشند و اشتباهات کوچکی که سهواً مرتکب می شوند را شناخته و از انجام آن دوری کنند تا به همین سادگی نمره دلخواه خود را کسب نمایند. در این مقاله سعی داریم مواردی که در تسک ۲ رایتینگ باید رعایت شوند را بطور خلاصه بیان کنیم تا شکلی کاملا کاربردی داشته باشند.

بخش رایتینگ آیلتس آکادمیک از ۲ تسک تشکیل می شود. در تسک ۱ داوطلب باید با توجه به نمودار، عکس، جدول، گراف و … در مورد حقیقتی، متن بنویسد. در تسک ۲ توانایی داوطلب در نوشتن متنی پیرامون موضوعی دانشگاهی یا رسمی سنجیده می شود.

 

مواردی که در تسک 2 رایتینگ باید رعایت شوند!

مواردی که در تسک ۲ رایتینگ باید رعایت شوند!

معیارهای ارزیابی تسک های رایتینگ

۱. پاسخ تسک

۲. پیوستگی متن

۳. دامنه واژگان

۴. دقت ساختار گرامری

 

۱. پاسخ تسک

پاسخی که به تسک داده می شود میزان مهارت و توانایی داوطلب در پاسخگویی به سوال را نشان می دهد. از داوطلب انتظار می رود تا سوال را از جنبه های گوناگون مورد بررسی قرار داده و پاسخی که به سوال می دهد بطور کامل آن را پوشش دهد. داوطلب باید بتواند موارد لازم و کافی برای پاسخ به سوال را در پاسخ تسک لحاظ کند و مهارت هایلایت و متمایز گرداندن نکات مهم در نوشته خود را داشته باشد.

نکته حائز اهمیت این است که داوطلب نباید از مسیر متن منحرف شود و هدف اصلی را گم کند. رها کردن بخشی از خواسته سوال یا تغییر مسیر دادن از صحبت پیرامون موضوع مورد بحث متن را متزلزل ساخته و قطعا در نمره پایانی تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. برای رسیدن به این هدف خوب است موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱. زمان را مدیریت کنید. سوال را به دقت خوانده و موارد غیرضروری را رها کنید.

۲. اگر بیان شما منطقی باشد نتیجه منطقی نیز خواهید گرفت. پس به آنچه می نویسید دقت کنید.

۳. بخشی از زمان را نیز به بررسی ساختار متن و چگونگی پیشرفت کار اختصاص دهید.

 

دیگران خوانده اند
تقویت دایره واژگان انگلیسی با 7 روش فوق العاده

۲. پیوستگی متن

برای اینکه نمره بهتری از رایتینگ بدست آورید لازم است تا توانایی پاراگراف بندی متن را داشته باشید. پاراگراف بندی کار ساده ای نیست که هر کسی از عهده آن برآید. برای انجام ماهرانه این کار لازم است تا ابتدا به ایده های خود به خوبی فکر کنید. آنها را در ذهن دسته بندی کنید و با یک روال منطقی ایده ها را بصورت پیوسته در متن بچینید تا توضیحات شما از مقدمه شروع شده و آشکارا به هدف برسد. توجه داشته باشید برای نوشتن یک رایتینگ خوب:

۱. بهتر است برای هر پاراگراف موضوع اصلی را تعیین کرده و پیرامون آن توضیح دهید.

۲. پاراگراف ها باید به وضوح مشخص باشند تا ممتحن در ارزیابی دچار مشکل نشود.

۳. بین هر بخش ۱ یا ۲ خط فاصله بگذارید تا ممتحن به راحتی بتواند بخش های متن را از هم تفکیک کند.

۴. از کپی کردن یا تکرار یک ایده در متن به شدت خودداری کنید.

 

۳. دامنه واژگان

در این بخش حدود و گستره واژگانی که استفاده کرده اید ارزیابی می شود. اینکه آیا توانسته اید از کلمه ای به درستی و در جای مناسب خود استفاده کنید؟ برای موفقیت در این بخش:

۱. داوطلب باید تعداد زیادی از لغات را در خاطر داشته باشد.

۲. داوطلب باید بتواند توانایی خود در بکارگیری و کنترل واژگان مختلف را نشان دهد.

۳. محل بکارگیری کلمات و استفاده مناسب از آنها بسیار اهمیت دارد. چنانچه کلمه ای مفهوم کاملا مشخصی را بیان نمی کند در مورد آن توضیح بیشتری دهید.

۴. از اشتباهات املایی بپرهیزید.

۵. از تکرار کلمات بخصوص در یک جمله اجتناب کنید. می توانید مترادف ها را بکار گیرید یا از ابتدا متن را طوری شروع کنید که نیاز به تکرار یک کلمه نباشد.

۶. گاهی اوقات رایتینگ را از ابتدا بررسی کنید که ایده یا کلمه ای تکراری نباشد.

 

دیگران خوانده اند
آیا اعتراض به نمره آیلتس تاثیری در تغییر آن دارد؟

 

۴. دقت در ساختار گرامری

در این بخش مهارت و توانایی داوطلب در بکارگیری ساختارهای گرامری ارزیابی می شود. استفاده صحیح از گرامر و بکارگیری درست علائم نگارشی بخوبی مهارت داوطلب را نمایان می کند. پس باید پیش از حضور در جلسه تمرینات رایتینگ صورت گیرد. برای اینکه با اشتباهات خود در نوشتن رایتینگ آشنا شوید می توانید با مراجعه به اینترنت از سرویس های تصحیح رایتینگ استفاده کنید. برای نوشتن رایتینگی که از هر نظر موردپسند ممتحن باشد موارد زیر را از یاد نبرید:

۱. داوطلب باید از ساختارهای گرامری متنوع در رایتینگ خود استفاده کند.

۲. از کاربردهای نامناسب و خطا در جمله بندی و نگارش متن پرهیز کنید.

۳. مراقب گرامر صحیح جملات و استفاده درست از علائم نگارشی باشید.

 

برای تمرین بیشتر در نوشتن رایتینگ می توانید از دوستان خود یا کسانی که مهارت بیشتری در زبان انگلیسی دارند استفاده کنید. برای دستیابی به نمره بالا در رایتینگ، وجود شخصی که بتواند شما را نسبت به اشتباهات خود و تصحیح آنها آگاه کند ضروری است. کارشناسان و متخصصان گروه آموزشی آیلتس آنلاین در این زمینه همواره همراه و مشاور شما خواهند بود.

ارسال یک نظر