آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

نحوه ارزیابی تسک ۲ رایتینگ آیلتس

نحوه ارزیابی تسک ۲ رایتینگ آیلتس چگونه task2 در آزمون writing ارزیابی می شود؟ اگر می خواهید نمره بالایی در آزمون writing بدست آورید بسیار مهم است که بدانید writing شما چگونه ارزیابی می شود. اگر در حال حاضر نمره آیلتس خود را می دانید و قصد دارید سطح آن را بهبود بخشید، دانستن اینکه آزمون شما چگونه ارزیابی می شود کمک خواهد کرد تا اشتباهات خود را دریابید. آگاهی از ضوابط آزمون آیلتس کمک می کند تا کار خود را ارتقا بخشید. اغلب کسانی که با ما تماس می گیرند نمره writing بین ۵/۶-۶ می گیرند و تمایل دارند آن را به ۵/۷-۷ تغییر دهند. اجازه دهید از نزدیک نگاهی داشته باشیم به معیارهایی که سبب دستیابی به این دو نمره می شوند. در جدول زیر معیارهایی که کسب نمره ۶ یا ۷ را سبب می شوند آورده شده است.

  • اولین مورد دقت کافی در مورد سوال مطرح شده است. به همین دلیل است که همواره گفته می شود روش های گوناگونی برای نوشتن مقالات مباحثه ای یا فکری وجود دارد. همانطور که در این نکته گفته شده است اگر تمامی قسمت های سوال را به خوبی و دقیق پاسخ دهید نمره ۷ را کسب خواهید نمود. نحوه پاسخ شما، هنگامی که سوال می شود با موضوعی موافق یا مخالفید بسیار اهمیت دارد. بسیاری از افراد تنها اشاره می کنند با چه بخشی از موضوع موافقند و این سبب کسر نمره آنها می شود زیرا سوال را به طور کامل پاسخ نداده اند و بخشی که مخالفند را ذکر نکرده اند. در اینجا به شما آموزش داده شد که چگونه به سوالات مقاله پاسخ دهید. اگر با موضوعی در task2 موافق هستیم آیا باید فقط آن را ذکر کنیم؟
  • با توجه به نکته دومی که در جدول آورده شده است، عده ای در پایان متن نتیجه گیری انجام می دهند اما نتیجه گیری آنها نوشته ای تکراری است که قبلا در متن ذکر شده است. به همین دلیل است که همواره تاکید می شود نتایج و دستاوردهای کار را در مقدمه ذکر نشود. معمولا در مقالات آمریکایی نتایج در مقدمه ذکر می شود که نیازی نیست در آزمون IELTS این کار را انجام دهید. اگر این کار را انجام دادید باید بسیار محتاط باشید تا تکراری عمل نکنید. معمولا دانشجویانی که نمره ۶ می آورند، یک یا دو ایده اصلی متن را معرفی کرده، در پاراگراف اصلی آن را بیان می کنند و در نتیجه گیری دوباره آن را تکرار می کنند . با دقت مقاله خود را مرور کنید که چنین اشتباهی نداشته باشید. توجه داشته باشید کسانی که نمره ۷ می گیرند بسیار دقیق و شفاف می نویسند. بنابراین چنانچه شما هم نمره ۷ می خواهید مانند آنها عمل کنید.
  • مورد سوم نشان می دهد که تمام ایده های خود را باید بطور کامل تشریح کنید. بدین معنا که نباید نظرات را به عنوان یک واقعیت بیان کنید. در واقع باید عقاید خود را در مورد موضوع گفته و توضیح دهید که چرا در مورد آن، اینچنین فکر می کنید یا مثال بیاورید. در مثال زیر ایده ای به رنگ صورتی نوشته شده و دلایل آن با رنگ سبز نمایش داده شده است.
دیگران خوانده اند
نقش coherence & cohesion در رایتینگ آیلتس

Travelling can very educational, particularly for young people traveling independently. As children, our main experiences are with our family doing familiar things, but when we travel alone, we are forced to meet new people and experience the new and the unfamiliar.

کسانی که نمره ۶ می گیرند تنها به ” Travelling can very educational, particularly for young people traveling independently.” اشاره می کنند و دلایل خود را ذکر نمی کنند.]]>

دیدگاه
  • ساسان آذر ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۰:۱۷ ب٫ظ

    لطفا ویدئوهای آموزشی هم در وب سایتتون بگذارید. با تشکر.

    پاسخ
ارسال یک نظر