آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

نقش Task achievement در رایتینگ آیلتس

نقش Task achievement در رایتینگ آیلتس چگونه به سرعت پاسخ های task2 در writing آزمون IELTS را برنامه ریزی کنیم؟ چنانچه می خواهید نمره ۷ یا بالاتری از آزمون writing کسب کنید باید نوشته شما در پارگراف هایی اصولی سازماندهی یافته باشند و در آن درباره نکات خواسته شده در سوال به صورت متعادل صحبت شده باشد. تنها راه دستیابی به آن برنامه ریزی برای پاسخ سوال است. بسیاری از افراد می گویند فرصت کافی جهت برنامه ریزی برای پاسخ را ندارند و در مقابل باید بدانند که اگر نمره ۷ یا بالاتر می خواهند چاره ای جز این وجود ندارد. نیازی نیست برنامه ریزی طولانی باشد یا زمان زیادی را هدر دهد. تنها چند دقیقه کافی است تا مطمئن شوید:

  • کاملا سوال را فهمیده اید.
  • همه بخش های سوال به خوبی پوشش داده شده اند.
  • درباره موقعیت خود و نکاتی که در مورد سوال می خواهید مطرح کنید، کاملا فکر کرده اید.
اگر بدون برنامه ریزی بنویسید، ایده های شما بطور اصولی در کنار هم قرار نمی گیرند. برای برنامه ریزی سریع و کارآمد، نگاهی دقیق به سوال داده شده داشته باشید و آن را به بخش های کوچکتری تقسیم کنید. مثال زیر از کتاب Cambridge Practice test book 11 در نظر گرفته شده است. در این سوال از رنگ های مختلف برای تقسیم بندی سوال استفاده شده است تا نشان داده شود چگونه باید به هر یک از این بخش ها در نوشته پرداخته شود. برای سوال مطرح شده در این مثال می توان اینچنین برنامه ریزی کرد: چنین برنامه ریزی سبب می شود همه بخش های سوال به خوبی پوشش داده شوند، نوشته متعادل باشد، پارگراف ها منطقی و مرتبط باشند و وضعیت نوشته کاملا شفاف و دقیق باشد.
دیگران خوانده اند
ثبت نام آزمون EPT آذر ماه 94
بهتر است با سوال موافق باشیم یا مخالف؟ بسیاری از افراد در مورد بهترین شیوه پاسخگویی به سوالات task2 در writing آزمون IELTS سوال می پرسند. مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که هیچ ساختار مشخصی برای این قبیل سوالات وجود ندارد. بهترین راه برای پاسخ دادن به سوال این بخش این است که:
  • در مورد نظر خود قاطع تصمیم بگیرید (موافقید؟ مخالفید؟ نه موافق و نه مخالفید؟).
  • ایده ها را توضیح دهید و آنها را در پاراگراف های اصولی تقسیم بندی کنید.
  • به نتیجه ای برسید که وضعیت شما را دقیق بیان کند.
اگر به شیوه آمریکایی یا کانادایی بخواهید بنویسید، می توانید عقاید خود را در مقدمه ذکر کنید. روش های نوشتاری انگلیسی و استرالیایی معمولا این شیوه را نمی پسندند. بیان عقاید در مقدمه نوشته، در آزمون IELTS جزو بایدها محسوب نمی شود. برای اینکه نوشته متعادلی داشته باشید، مهم است برای آن برنامه ریزی کنید. تصویر زیر برنامه ریزی انجام شده برای سوال مطرح شده را نشان می دهد: شیوه های متفاوتی برای پاسخ دادن به سوال وجود دارد. تنها بخاطر داشته باشید بهتر است در مورد نوشته خود صادقانه عمل کنید و آنچه را باور دارید بنویسید. در زیر سه پاسخ ذکر شده برای این سوال آورده شده است:
دیگران خوانده اند
روش های موثر برای تقویت اسپیکینگ
    Writing افرادی که نمره ۷ را کسب می کنند؟ اخیرا خواستم تا در مورد task2 در بخش writing بازخورد هایی را از افرادی که کتاب ‘Cambridge Vocabulary for IELTS Advanced’ من را خوانده بودند داشته باشم. نتیجه آزمون قبلی یکی از این افراد به صورت زیر بود:

Listening 8, Reading 7, Writing6, Speaking 7

و او خواسته بود که نمره writing خود را ارتقا دهد. در زیر سوال مربوط به task2 و پاسخ او همراه با پاسخی که من به او دادم آورده شده است. خطاهای او با رنگ زرد هایلایت شده است. در زیر بازخوردهایی جهت راهنمایی او در رفع مشکلات نگارشی زبان آورده شده است. نتیجه: این متن پتانسیل دریافت نمره ۸-۵/۷ را دارد. به خصوص از نظر گرامری، دقت و ارتباط مطلب بسیار خوب نوشته شده است. با این وجود هنگامی که از نظر اتصال مطالب، کلمات و پاسخ به آنچه سوال خواسته است بررسی می شود، مشکلاتی دیده می شود. از نظر من اشکالاتی که با رنگ زرد هایلایت شده اند علت کاهش نمره به ۵/۷-۷ شده اند. همانطور که می بینید، مشکل اصلی در استفاده از واژگان است یا ترتیب بکارگیری آنها که معمولا مشکلی رایج است.]]>

ارسال یک نظر