آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

5 کار که در اسپیکینگ آیلتس نباید انجام داد!

چگونه به نمره دلخواه در آزمون آیلتس برسم؟

نقاط قوت و ضعف شما در آزمون آیلتس کدام است؟

همه داوطلبان تا روز اعلام نتایج آیلتس دچار نگرانی و استرس هستند. متاسفانه برخی رفته رفته ناامیدتر می شوند. بعضی از داوطلبان در کل نمره پایینی می آورند و آیلتس را از دست می دهند، برخی دیگر تنها در یک بخش از آزمون دچار خطا می شوند و همین سبب عدم قبولی آنها می شود. ناامیدی، دلسردی، ناراحتی، یأس، آزردگی، نارضایتی، رنجش، گِله و شکایت، خشم و … همه این احساسات ممکن است پس از نتیجه آزمون به سراغ این افراد بیاید. ناگهان تصمیم می گیرند برنامه جدیدی را برای آیلتس بعدی شروع کنند. اگر شما نیز جزو این دسته از افراد هستید لطفا چند لحظه ای صبر کنید. نفس عمیقی بکشید! و با ما همراه باشید.

انسان های موفق هنگام رویارویی با موقعیت های سخت در زندگی ناامید نمی شوند و عقب نمی کشند، آنها سخت تر تلاش می کنند.

اگر نتوانسته اید نمره لازم را کسب کنید، اگر نگرانید که چگونه می توانم به نمره دلخواه در آزمون آیلتس برسم؟، باید بگوییم اصلاً جای نگرانی نیست! قبل از هرچیز بر احساس یأس و ناامیدی ناشی از شکست در خودتان غلبه کنید تا بتوانید شروعی تازه و پرانرژی داشته باشید. بنابراین با خانواده یا دوستانتان در مورد تجربه خود از آیلتس صحبت کنید. این کار باعث می شود احساس نومیدی و شکست را از خود بیرون کنید و راحتتر با موضوع کنار بیایید.

یادگیری زبان جدید علاوه بر صرف زمان کافی به تمرین نیز بستگی دارد. انتظار نمی رود کسی بتواند به تنهایی و در زمانی محدود زبان جدیدی را به شکل کامل یاد بگیرد. بنابراین باید به شکلی منطقی زمان باقی مانده تا آزمون آیلتس را در نظر داشت و برای رفع نقاط ضعف خود برنامه ریزی مرحله به مرحله ای را داشت.

 

دیگران خوانده اند
کسب نمره 7 در مصاحبه آیلتس

بررسی نتیجه آزمون قبلی

با آسودگی کامل نتیجه آزمون را پیش روی خود قرار دهید. شما برای آن تلاش کافی داشتید، اعتماد به نفس داشتید، برنامه ریزی کردید اما نتیجه چیزی نشد که انتظار آن می رفت. سوالات زیر را از خود بپرسید:

۱. آیا در آزمون اصلی توانستید هر بخش آزمون را در زمان مقرر انجام دهید؟

۲. آیا مجبور شدید بعضی از سوالات را بی پاسخ رها کنید؟

۳. آیا در بخش اسپیکینگ به اندازه کافی صحبت کردید؟

۴. چقدر زمان می برد تا پاسخ هر سوال را پیدا کنید؟

۵. کدام بخش آزمون برایتان دشوارتر بود؟

۶. آیا آزمون سخت بود یا انتظار این سطح سوالات را داشتید؟

از آنجاییکه قبلا تجربه آزمون آیلتس را داشته اید اکنون باید بدانید که در کدام قسمت نیاز به تمرین بیشتری دارید. پس اولین کار برای شروع دوباره بررسی نتیجه آزمون قبلی است و تمرکز روی نقاط قوت و برنامه ریزی برای رفع نقاط ضعف.

 

آغازی دوباره

شروع دوباره آمادگی آزمون آیلتس نیاز به برنامه ریزی دارد. اگر برای آزمون قبلی برنامه ریزی داشته اید، آن را بررسی کنید. کدام قسمت آن خوب بود و کدام بخش درست عمل نکرد. با اندکی اصلاحات در برنامه قبلی می توان یک برنامه دقیق و منظم طراحی کرد.

اگر از قبل برنامه ای برای آمادگی نداشته اید پس شروع کنید. می توانید از الگوی زیر برای برنامه ریزی آیلتس استفاده کنید:

چگونه به نمره دلخواه در آزمون آیلتس برسم؟

برنامه ریزی برای آزمون آیلس

تمرکز روی بخش های مورد نیاز

حالا که نسبت به تمام بخش های آزمون آگاهی کافی پیدا کرده اید و می دانید در کدام نقطه قرار دارید و توانسته اید برنامه مناسبی برای خود طراحی کنید، زمان شروع حرکت است. دیگر نگرانی درباره اینکه چگونه می توانم به نمره دلخواه در آزمون آیلتس برسم؟، کاهش یافته است. پس با تمام امکاناتی که در اختیار دارید تمرینات گسترده ای را انجام دهید. این امکانات ممکن است کتابهای مختلف، پک های خود آموز، سی دی ها یا حتی سایت های آموزشی باشند. بعلاوه با مراجعه به وبسایت آیلتس آنلاین و مطالعه مقالات گوناگون در زمینه های مختلف آزمون می توانید آگاهی و دانش خود را درمورد بخش های مختلف آن و دستیابی به استراتژی های لازم در حل سوالات آیلتس بالا ببرید.

 

دیگران خوانده اند
 7 اشتباه بزرگ در آیلتس که باید از آن دوری کنید!!!

بهره گیری از کمک متخصصان

بعضی از داوطلبان به تنهایی مطالعه می کنند و نهایتا نتیجه خوبی نیز می گیرند اما بسیارند کسانی که نیاز به همراهی متخصصانی دارند که دانش و تجربه کافی در زمینه این نوع آزمون ها داشته باشند. افرادی که با مشاهده سطح یادگیری زبان شما، نکات لازم برای کسب نتیجه بهتر و دستیابی راحتتر به نمره دلخواه را به شما گوشزد کنند. برای داوطلبانی که فرصت کافی برای حضور در کلاس ها را ندارند یا نکات موجود در کتابها به تنهایی برایشان کافی نیست، حضور در کلاس های آنلاین بهترین گزینه است.

بهرحال انتخاب شما هر چه باشد، متخصصان با تعیین سطح کنونی زبان انگلیسی شما و اینکه نیاز دارید به چه نمره ای دست پیدا کنید، راهنمایی های لازم برای رفع ضعف های شما در بخش های مختلف آزمون را در اختیار شما خواهند گذاشت.

ارسال یک نظر