آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

نکات طلایی برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی

نکات طلایی برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی

یادگیری زبان به تلاش نیاز دارد اما اگر طوری آن را بیاموزید که برای شما خوشایند باشد، آن را رها نخواهید کرد. انواع بازی ها، حل جدول، گوش کردن موسیقی، خواندن لطیفه و … همه از روش های مفرح برای یادگیری زبان است. نگران نباشید ممکن است اشتباه هم داشته باشید اما همواره اشتباهات پلی هستند به سوی یادگیری.

برای اینکه در زبان انگلیسی غوطه ور شوید نیازی نیست که حتما در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید. راهی پیدا کنید که در آن زبان انگلیسی بخشی از برنامه روزانه شما باشد مثلا لیست خرید روزانه را به زبان انگلیسی بنویسید، روزنامه بخوانید، رادیو گوش دهید، خاطرات روزانه خود را یادداشت کنید، یا در مسیر رسیدن به محل کار، voiceهای انگلیسی گوش دهید.

  [caption id="" align="aligncenter" width="496"]نکات طلایی برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی  نکات طلایی برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی[/caption]  

دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

حتی اگر در یک کشور انگلیسی زبان هم زندگی نکنید، احتمالا در نزدیکی شما افرادی زندگی خواهند کرد که خارجی باشند. سعی کنید با این افراد معاشرت کنید، به رستوران های خارجی بروید، به گروه های اجتماعی مختلف بپیوندید. حتی برای ملاقات انگلیسی زبان ها از سراسر دنیا می توانید به طور داوطلبانه هدایت توریست ها را برعهده بگیرید.

پارتنر و شریکی برای یادگیری زبان پیدا کنید

برای اینکه بخواهید آموخته های خود را تمرین کنید، نیازی به افراد انگلیسی زبان نیست. یک شریک پیدا کنید که شما را در صحبت کردن و یادگیری همراهی کند یا به سایت ها و گروه های اجتماعی که بر روی یادگیری زبان انگلیسی تمرکز دارند ملحق شوید. در این صورت می توانید به یکدیگر در یادگیری کمک کنید و اشتباهات همدیگر را نیز رفع نمایید.

[alert type=”information” title=”چگونه اسپیکینگ خود را تقویت کنید؟” ]حتما بخوانید: چگونه قدرت مکالمه خود را بالا ببریم؟ [/alert]  
دیگران خوانده اند
۱۰ نکته بسیار مهم برای کسب نمره بالا در آزمون تافل اینترنتی

مطالعه خود را تنوع ببخشید

خواندن مداوم کتاب های انگلیسی می تواند کسل کننده باشد. سعی کنید در کنار آن مطالعه ای بر روی داستان های انگلیسی داشته باشید. شاید در ابتدا این کار برای شما دشوار باشد اما بزودی به موضوعی جذاب تبدیل خواهد شد. اگر کتاب ها یا مجلات انگلیسی زبان در دسترس شما نیست سعی کنید اخبار روز را از طریق اینترنت دنبال کنید.

آنلاین باشید

اگر آنلاین باشید با مردم زیادی از سرتاسر جهان ارتباط خواهید داشت. به چت روم ها بپیوندید، تست های آنلاین زبان را انجام دهید یا برای تمرین زبان انگلیسی شریکی پیدا کنید با این کار درمورد سایر فرهنگ ها نیز اطلاعات خوبی بدست خواهید آورد. با استفاده از شبکه های ارتباط جمعی می توانید راحتتر با دوستان خود در سراسر دنیا در ارتباط باشید.

اهداف واقع گرایانه ای برای خود انتخاب کنید

هدف خود را از یادگیری زبان انگلیسی مشخص کنید. آیا قصد شما صحبت با دوستان خارجی زبان است؟ قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید؟ یا قرار است به خارج از کشور سفری تفریحی داشته باشید؟ در هر صورت اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی برای خود تعیین کرده و تلاش کنید تا آنها را محقق سازید.

انگلیسی واقعی را گوش دهید

سعی کنید گوش خود را به شنیدن صوت های انگلیسی با سرعت نرمال عادت دهید، حتی اگر چیزی از آن متوجه نمی شوید. بعلاوه در هنگام شنیدن صوت ها از زیرنویس استفاده نکنید. نگران فهم مطالب نباشید بلکه سعی کنید هربار کلمات جدید و جالب توجه خود را از میان گفته ها پیدا کنید. پیدا کردن فایل های صوتی و تصویری، بویژه از طریق سایت پایگاههای خبری کشورهای انگلیسی زبان کاری بسیار ساده است.

روش های جذاب برای یادگیری کلمات پیدا کنید

اگر به موسیقی و آواز علاقه دارید، از میان آهنگ های محبوب خود کلمات جدید را استخراج کنید. اگر حافظه دیداری شما خوب است می توانید کلمات جدید را بر روی برگه های یادداشت نوشته و در اتاق خود نصب کنید. اگر در حال یادگیری کلمه جدیدی هستید می توانید با آن جمله خنده دار بسازید یا درمورد آن نقاشی کوچکی بکشید. این کار سبب می شود معنا و مفهوم آن را سریعتر بخاطر بیاورید.

درمورد فرهنگ ها بیاموزید

آموخته های خود درمورد فرهنگ و مردم کشورهای انگلیسی زبان را بیشتر کنید. یادگیری زبان تنها به آموختن گرامر و کلمات محدود نمی شود بلکه آموختن نحوه ارتباط با مردمی که فرهنگ دیگری دارند و به شیوه ای دیگر فکر می کنند را نیز در بر می گیرد. البته همه اینها در حالی است که شما در یک جامعه انگلیسی زبان نیز زندگی نمی کنید. اگر بخوبی بدانید که چطور باید انگلیسی را فرابگیرید حتی نیازی به خارج شدن از منزل هم نخواهید داشت.

امیدواریم نکات ارائه شده در بالا تاثیر قابل توجهی در یادگیری بهتر زبان انگلیسی شما داشته باشد.

]]>

دیگران خوانده اند
دانلود سئوالات آزمون EPT فروردین ماه ۹۶
ارسال یک نظر