آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

نکات مهم پیش از شرکت در آزمون آیلتس

نکات مهم پیش از شرکت در آزمون آیلتس

دلایل افراد برای شرکت در آزمون IELTS متفاوت است. برخی دانشجویان برای ادامه تحصیل، برخی برای مهاجرت شغلی و برخی برای ارتقا شغلی در این آزمون شرکت می کنند. چیزی که همواره مطرح می شود این است که آیا شرکت در آزمون بدون دانستن این موضوع که نیاز به چه نمره ای دارند؟ و یا اینکه میزان آمادگی آنها برای شرکت در آزمون چقدر است؟” کار عاقلانه ایست؟ عده ای انتظار معجزه در این آزمون دارند. اما واقعیت این است که اگر آرزوهایتان به این آزمون گره خورده است، آن را جدی و سخت بشمارید.

برای اینکه نمره ای در سطح ۷ یا ۸ در هر بخش آزمون حاصل شود، باید بتوانید در حد یک فرد محلی به زبان انگلیسی صحبت کرده، مهارت زیادی پیدا کنید و با اعتماد به نفس بالا برای هر بخش از آزمون آماده شوید.

بعضی از دانشجویان حتی تا ۱۰ بار در آزمون شرکت می کنند و نتیجه مناسب نمی گیرند. بنابراین علاوه بر صرف مبلغ قابل توجهی هزینه، وقت، تلاش و وقفه ای که در شروع کار یا تحصیلشان می افتد، از لحاظ روحی و روانی نیز آسیب می بینند. پس قبل از شرکت در آزمون لازم است میزان توانایی و مهارت خود را بسنجید. برای این کار سوالات زیر را از خود بپرسید:

         آیا برای کسب نمره دلخواهم آمادگی کامل دارم؟ می توانید با استفاده از یک کتاب نمونه سوالات IELTS، میزان مهارت خود را بسنجید. این تست ها میزان توانایی شما را آشکار ساخته و مشخص می کنند در چه مباحثی باید بیشتر تمرین کنید.

دیگران خوانده اند
واژگان مهم در Task 1 رایتینگ آیلتس

         آیا زمان کافی برای آمادگی در اختیار دارم؟ اگر در آزمون قبلی IELTS نمره ۶ اخذ کرده اما به نمره ۷ احتیاج دارید، نیاز به زمان است تا آن را جبران کنید. برخی از معلمان بر این باورند که حدود ۶ ماه زمان نیاز است تا ۱ نمره به سطح IELTS شما افزوده شود. مهم این است که تشخیص دهید ضعف شما در کسب نمره دلخواه ناشی از ضعف در مهارت انگلیسی شماست یا خیر؟ برخی افراد علاوه بر مهارت بالایی که در زبان انگلیسی دارند به مهارت آزمون دادن و فهم سوالات دست نیافته و درک این مسئله که سوال چه انتظاری از آن ها دارد برایشان دشوار است و این موضوع سبب ناکامی آن ها در آزمون IELTS می شود.

دیگران خوانده اند
انتشار سئوالات و کلید آزمون EPT اردیبهشت ۹۶

         چه مواردی سبب هدر رفتن زمان و ایجاد هزینه برای من می شود؟ در نظر داشته باشید که اگر در writing دچار اشتباه گرامری شوید نمره شما کاهش می یابد یا اگر توانایی مدیریت زمان را نداشته باشید همواره در بخش های Reading و writing دچار مشکل می شود و در نتیجه از رسیدن به نمره دلخواه باز می مانید. ممکن است به واسطه شغلتان از زبان انگلیسی استفاده کنید، یا به مطالعه آن مشغول باشید، اما اگر از انگلیسی استانداردی که در آزمون IELTS مورد نیاز است، استفاده نکنید آن نیز سبب از دست رفتن نمره می شود. چنانچه تمامی این موارد تشخیص داده شوند و پیش از آزمون مورد رسیدگی قرار گیرند در زمان و هزینه شما بسیار صرفه جویی خواهد شد.

 

در مجموع برای دستیابی به مهارت بالا در زبان انگلیسی مدت زمانی طولانی لازم است. آزمون IELTS تنها مقدمه راه است و پس از طی کردن آن همه چیز شروع می شود و شما سال ها فرصت دارید تا در شغلتان یا دوره هایی که پیش رو دارید، با تمرین بیشتر مهارت کافی در زبان کسب کنید.

]]>

ارسال یک نظر