آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

پاسخ به سئوالات درک مطلب آزمون MSRT & EPT و تولیمو

پاسخ به سئوالات درک مطلب آزمون MSRT & EPT و تولیمو  

یکی از مشکلات عمده داوطلبان آزمون های MSRT، EPT، TOLIMO، UTEPT و MHLE و حتی داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری در رشته های مختلف، عدم توانایی در پاسخگویی به سئوالات درک مطلب یا همان ریدینگ (reading comprehension) است. داوطلبان عمدتا با مشکل کمبود وقت یا عدم درک مطلب و پاسخگویی به سئوالات مواجه هستند. در ای مقاله قصد داریم نکاتی کاربردی در این راستا اشاره کنیم.

 
  • مهم ترین نکته ای که در مواجهه با سئوالات ریدینگ در آزمون EPT و MSRT باید بدانید این است که برای پاسخ دادن سوالات درک مطلب یا reading comprehension   نیاز نیست که کل متن را کلمه به کلمه ترجمه کنید و احتمالا این کار را هم نمی توانید انجام دهید. چون تعداد کلمات بسیار متنوع و موضوع متون مختلف بوده و این کار را برای شما بسیار دشوار خواهد ساخت. گام اول دریافت مفهوم کلی متن می باشد و در مرحله بعد باید به جزئیات آن بپردازید.
دیگران خوانده اند
کنفرانس TELLSI 12
 
  • نکته مهم دیگر این است که اصولاً جملات ابتدا و انتهای هر پاراگراف مفهوم اصلی هر پاراگراف را شامل می شوند. در نتیجه برای دریافت مفهوم کلی متن از آن ها غافل نشوید. چون هم زمان خود را ذخیره می کنید و هم زودتر به مفهوم اصلی می رسید.
 
  • حتما بخاطر داشته باشید که برای شرکت در چنین آزمون هایی (مانند کنکور، MSRT، EPT و…) سعی کنید به هر شکل و زمان ممکن بر دامنه واژگان خود بیفزایید، چرا که هر چه واژگان بیشتری بدانید در درک مطلب و موضوع متون با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. داشتن دفترچه لغات و مرور واژگان جدید می تواند کمک بسزایی ر افزایش دامنه واژگان داشته باشد. به ویژه در آزمون EPT که علاوه بر بخش درک مطلب، باید به قسمت واژگان هم جواب بدهید و دامنه واژگان بالاتر مساوی است با موفقیت بیشتر در پاسخگویی به سئوالات.
 
  • یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید تا درک بهتری از متن داشته باشید این است که پیش از خواندن متن، به سراغ سئوالات بروید و بدون داشتن پیش زمینه از متن ببینید که با چه نوع سئوالات و اطلاعاتی سر و کار دارید. خود سئوالات درک مطلب اطلاعات بسیار خوبی در خصوص کلیات و بخش های مختلف متن در اختیار شما قرار میدهد. علاوه بر آن، واژگان و مفاهیم مهم و کلیدی در هر سئوال نشان میدهد که کدام بخش های متن مورد سئوال قرار گرفته و درنتیجه می توان بهتر به سئوالات پاسخ داد.
دیگران خوانده اند
۱۰ روش برای اینکه زبان آموز فوق العاده ای شوید
   

نکته بسیار مهم:

از آنجایی که موارد ذکر شده نوعی مهارت در پاسخگویی سئوال به شمار میروند ، باید بخاطر داشته باشید که برای تسلط به مهارت های مواجهه با متن می‌بایست در دفعات زیاد این اصول را در متن های مختلف به خصوص متن های مشابه آزمون تمرین کنید. مثلا سه روز در هفته سعی کنید روی یک متن کار کنید. با گذشت زمان می بینید علاوه بر افزایش مهارت پاسخگویی به این نوع سئوالات، قادر خواهید بود تا در زمان کمتری بخش درک مطلب را به پایان برسانید و دچار کمبود وقت نشوید.]]>

ارسال یک نظر