آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

چطور انگلیسی یاد بگیریم؟ (راهکارهای ساده یادگیری انگلیسی+ویدیو)

چطور انگلیسی یاد بگیریم؟ (راهکارهای ساده یادگیری انگلیسی+ویدیو)

نمی توان پاسخ دقیق و مشخصی به این سوال داد. زیرا یادگیری زبان انگلیسی در افراد متفاوت است و به توان یادگیری خود شخص و سطح کنونی او بستگی دارد. اما به راحتی می توان ادعا کرد که بسیاری از افراد باید تغییری در روش یادگیری خود ایجاد نمایند. برخی تصور می کنند باید حجم زیادی از کلمات و گرامر را بخاطر بسپارند و به همین علت است که آنها یادگیری زبان را مانند دوران مدرسه انجام می دهند. اگر شما هم به این شکل زبان انگلیسی را فرا می گیرید بهتر است بدانید که در حال حاضر مجموعه ای از قواعد و لغات را در اختیار دارید و سعی می کنید با کنار هم نهادن آنها جمله بسازید و با دیگران ارتباط برقرار کنید، اما نمی توانید مانند افراد محلی انگلیسی زبان صحبت کنید. پس فرصت آن رسیده است تا تحولی در روش یادگیری خود ایجاد نمایید.

هیچ رازی در یادگیری زبان وجود ندارد. کمی تأمل کنید.

بسیاری فکر می کنند که رازی در زبان انگلیسی وجود دارد و اگر آن را بدانند یادگیری آنها خیلی سریع و راحت خواهد شد. اما بدانید هیچ سرّی در آن نهفته نیست و یادگیری آن زمان زیادی می طلبد زیرا مطالب بسیاری برای یادگیری وجود دارد. ساده ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی این است که تصور کنید در حال فراگیری زبان مادری خود هستید و مطابق آن عمل کنید. برای یادگیری زبان مادری، شما گرامر زبان را بخاطر نمی سپارید، با افرادی که در حال یادگیری زبان مادریتان هستند به گفتگو نمی نشینید، بلکه به صدای دیگران به دقت گوش می دهید. به صحبت های والدینتان، اقوامتان، برنامه های تلویزیونی، فیلم ها و … . سال ها بعد در مدرسه برخی قواعد نگارشی زبان را یاد می گیرید، با خواندن و شنیدن و تمرین بیشتر، سطح یادگیری خود را بالاتر می برید. برای یادگیری زبان انگلیسی هم به همین طریق عمل کنید.

حفظ کردن قواعد نگارشی را پایان دهید.

بومیان انگلیسی زبان هیچگاه قواعد نگارشی زبان را حفظ نمی کنند. حتی در برخی کشورها این قواعد در مدرسه هم تدریس نمی شود.

البته که شما نیاز دارید تا با گرامر زبان انگلیسی آشنا باشید. باید بدانید چه تفاوت هایی میان گرامر زبان انگلیسی و زبان مادری شماست. بدترین حالت این است که به زبان خود فکر کنید و سعی کنید افکار خود را به انگلیسی ترجمه کنید. جملات بکار رفته در زبان شما در همه موارد معنای یکسانی با جملات زبان انگلیسی نخواهند داشت. برای مثال در زبانهای لاتین مثل ایتالیایی و اسپانیولی، نیازی به گفتن فاعل در جمله نیست زیرا از روی شناسه فعل می توان آن را دریافت اما اگر در زبان انگلیسی فاعل حذف شود جمله نامفهوم می گردد.

در زبان انگلیسی همه چیز را نمی توان با اصول نگارشی توضیح داد. اگر بخواهید دلیل بکار بردن همه کلمات یا جملات مختلف را بدانید، احتمالا پاسخ سوال شما این است که “خب در زبان انگلیسی اینطور گفته می شود و دلیلی برای آن وجود ندارد” پس در پی یافتن دلایل نباشید و همه چیز را همانطور که هست بپذیرید. معمولا بومیان انگلیسی زبان قواعد نگارشی را در گفته های خود رعایت نمی کنند. شما هم از طریق شنیدن و خواندن می توانید دستورات گرامری زیادی را بیاموزید اما از طریق حفظ کردن گرامر چیزی نصیبتان نخواهد شد.

سعی کنید ابتدا کلمات اساسی و مهم را بیاموزید.

برای یادگیری یک زبان همواره لازم است که کلمات زیادی را در خاطر داشته باشید اما دقت کنید اگر بخواهید لیستی طولانی از کلمات را حفظ کنید، دچار دردسر شده و عملاً کمکی به شما نخواهد شد.

قبل از هر چیز سعی کنید کلمات مهم را یاد بگیرید. در تمامی زبان ها میلیون ها کلمه وجود دارد اما برخی از آنها در الویت بوده و یادگیری آنها مهمتر است. بومیان انگلیسی زبان در ۹۰% از گفته ها و نوشته های خود حدود ۷۰۰۰ کلمه را بکار می گیرند و این تعداد بخش کوچکی از کلمات انگلیسی را شامل می شود. این ۷۰۰۰ کلمه، کلمات اساسی و مهم زبان انگلیسی هستند و شما نیز باید به آموختن آنها بپردازید.

پس از این کار باید به یادگیری ترکیب کلمات یا collocationها بپردازید مانند “throw a party” یا “pay cash”. Collocationها کلماتی هستند که به گونه ای با یکدیگر ترکیب می شوند که یک معنای مشخص را می رسانند. مهمترین نکته درباره collocationهای زبان انگلیسی این است که با collocationهای سایر زبان ها متفاوت هستند. مثلا در زبان انگلیسی گفته نمی شود “make a party”یا “make sport” بلکه صحیح آن “throw/have a party” و “play sports” است. اکنون دریافتید که چرا نمی توانید به زبان مادری خود فکر کنید و آن را به زبان انگلیسی ترجمه کنید؟!

درباره هر موضوعی، مطلب بخوانید.

معمولا کسانی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند از خواندن هر مطلبی اجتناب می کنند. زیرا پیدا کردن متنی که با سطح یادگیری آنها یکسان باشد کار ساده ای نیست. خواندن کتابی که در هر صفحه آن بیش از یک یا دو کلمه جدید وجود داشته باشد هرگز توصیه نمی شود زیرا در این صورت مطالعه کتاب کاری جذاب و لذت بخش نخواهد بود و هنگام مطالعه باید بارها به دیکشنری مراجعه کرده و معنای کلمات جدید را فرا گرفت. چنانچه بیش از یک یا دو کلمه جدید در هر صفحه وجود داشته باشد ذهن نمی تواند معنای آنها را بخاطر بسپارد و بدتر اینکه ممکن است معنای آنها با یکدیگر اشتباه شود.

هنگامی که مطالعه آزاد انجام می دهید برای تفریح، کتاب می خوانید و بدون مراجعه به دیکشنری می توانید معنای کلمات جدید را از متن استخراج کنید و به همین دلیل مطالعه کاری لذت بخش خواهد بود.

 
دیگران خوانده اند
ثبت نام آزمون EPT فروردین ۹۷

به همه چیز گوش دهید.

اگر روزی ۱۵ دقیقه voiceهای انگلیسی گوش دهید حتی اگر معنای آن را متوجه نشوید تغییر قابل ملاحظه ای در شما ایجاد خواهد کرد. طبیعتا اگر معنای صحبت های گوینده را متوجه شوید بهتر است اما در غیر اینصورت نیز چیزی را از دست نداده اید زیرا با ریتم صحبت کردن انگلیسی آشنا می شوید. بعلاوه تلفظ صحیح بسیاری از کلمات را فراخواهید گرفت. در زبان انگلیسی تلفظ تمامی کلمات با شکل نوشتاری آنها یکسان نیست و برای تلفظ درست، باید حتما آن را شنید. اگر تلفظ کلمه ای را نشنیده باشید، هنگامی که کسی آن را بیان کند چگونه به آن پی خواهید برد؟ گویا کلمه ای جدید را می شنوید.

 
دیگران خوانده اند
دانلود رایگان حل تشریحی آزمون EPT اسفند ماه ۹۶

 

تلاش کنید هنگام صحبت کردن و شنیدن اشتباه نداشته باشید.

خواندن و شنیدن، داده هایی ورودی هستند و اطلاعاتی را به ذهن شما وارد می کند درحالیکه صحبت کردن و نوشتن داده هایی خروجی بوده و اطلاعاتی را که به ذهن شما وارد و پردازش شده است را خارج می کند. بنابراین بدون خواندن یا شنیدن نمی توانید اقدام به صحبت کردن یا نوشتن کنید. سعی کنید اشتباهات زیاد نداشته باشید. هر چند انگلیسی زبانان اشتباهات شما را نادیده می گیرند زیرا در فرهنگ آنها تصحیح گفتار نادرست دیگران کاری ناپسند است اما با این حال اگر به چیزی شک دارید حتما آن را در دیکشنری جستجو کنید تا همه چیز را صحیح یادبگیرید. توجه داشته باشید چنانچه مرتباً اشتباهی را تکرار کنید به عادت تبدیل می شود و ترک آن کار دشواری است.

 

کلاس زبان آنلاین: راهکاری عالی برای یادگیری انگلیسی

بسیاری از افراد و علاقه مندان احتمالا بدلیل مشغله فراوان فرصت یادگیری زبان انگلیسی را ندارند، اما یکی از روش های بسیار خوب برای شروع یادگیری زبان استفاده از آموزش های آنلاین است. کلاس های آنلاین به اشکال مختلفی برگزار می شود. در دوره های آنلاین گروه آموزشی آیلتس آنلاین این فرصت را خواهید داشت تا با هزینه بسیار مناسب در مقایسه با کلاس های حضوری ، یک کلاس خصوصی آنلاین را با توجه به زمان و شرایط خود تنظیم کنید و یادگیری را آغاز نمایید. برای مشاوره و ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

 ]]>

ارسال یک نظر