آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

چند نکته جالب و مهم درمورد دوره های آنلاین زبان انگلیسی

چند نکته جالب و مهم درمورد دوره های آنلاین زبان انگلیسی

امروزه همگام با پیشرفت فناوری و ورود آن به انواع عرصه های علمی از جمله آموزش، بسیاری از افراد تمایل دارند تا آموزش های تخصصی در رشته خود را بصورت آنلاین و از راه دور دریافت کنند. احتمالا اصطلاح “دوره آنلاین”، “کلاس آنلاین”، و “دوره های مجازی” را زیاد شنیده اید. اما اینکه این کلاس ها با چه کیفیت و شرایطی برگزار می شوند مساله ای است که در این نوشته به آن خواهیم پرداخت.

دوره آنلاین چیست؟

آموزش آنلاین، نوعی یادگیری است که در آن معمولاً شما علاوه بر کلاس، از طریق امکانات مختلف مانند، فیلم، فایل های صوتی، جزوات و … مطالب مختلف را فرا می گیرید.  به همین دلیل آموزش آنلاین، به فناوری های ارتباطی جهت برنامه ریزی و آموزش موثر نیازمند است. یادگیری آنلاین فقط بر روی نیاز های یاد گیرنده برای رابطه با مدرس تمرکز می کند،

در کلاس های آنلاین، مدرس و فراگیر به صورت همزمان وارد محیط کلاس مجازی شده و در یک محیط کاملا تعاملی و زنده با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. (درست مانند کلاس های حضوری، با این تفاوت که شما در منزل و یا محل کار خود هستید و استاد نیز در هر نقطه دیگری مانند منزل، دانشگاه و … از طریق اینترنت به کلاس مجازی دسترسی خواهد داشت.)

مدرس با ارسال صوت و تصویر خود بسته به نوع و نیاز کلاس (در بسیاری از کلاس ها نیاز به تصویر استاد یا حتی شاگرد نیست) می تواند محیط کلاس را شبیه سازی کرده و با دانشجویان ارتباط مستقیم و زنده برقرار کند. همچنین مدرس می تواند با استفاده از امکانات موجود در برنامه کلاس آنلاین یک تخته سفید الکترونیکی مطالب مورد نظر را شرح دهد و یا با استفاده از اشتراک گذاری فایل های مختلف همچون فایل های PDF، اسلایدهای پاورپوینت، فیلم و صوت  و … محتوای مورد نظر را تدریس و ارائه نماید.

اشتراک گذاری دسکتاپ کامپیوتر استاد و نمایش محیط نرم افزارهای مختلف به صورت زنده به دانشجویان ، امکان آموزش عملی موضوعات مختلف همچون کار با انواع نرم افزارها را می دهد.

[caption id="attachment_4866" align="aligncenter" width="559"]دوره آنلاین دوره آنلاین[/caption]

تاریخچه آموزش از راه دور در ایران

در ایران آموزش از راه دور دارای تاریخچه بلندی نیست و از بهترین نمونه های آموزش از راه دور همان سیستم آموزش پیام نور را می توان نام برد.  در سال ۱۳۸۰  برای اولین بار سایت آموزش مجازی دانشگاه تهران با ارائه ۹ درس برای دانشجویان روزانه دانشگاه راه اندازی شد و از نیم سال اول تحصیلی همان سال، آن بهره برداری شد. به دنبال آن تعدادی از دانشگاه ها اعلام کردند که راه اندازی آموزش الکترونیکی را جزو برنامه های خود قرار داده اند و در حال حاضر تعدادی از آنها دروسی را به صورت تک درس برای دانشجویان حضوری خود ارائه کرده اند. پس از اینکه چند دانشگاه کشور اقدام به این کار کردند، نهادهای آموزشی دیگر از جمله آموزش و پرورش نیز روی به آموزش های آنلاین آوردند.

 
دیگران خوانده اند
دوره آمادگی MSRT ویژه آزمون اسفند 94

ویژگی دوره های آنلاین آموزش انگلیسی

۱سرعت در دسترسی به دوره: پس از ثبت نام ، بلافاصله می توانید دوره خود را شروع کنید و نیاز به صرف ساعت ها وقت و انرژی برای رفت و آمد ندارید.

۲دسترسی همیشگی به دوره مجازی آنلاین: یکی از ویژگی های منحصر بفرد دوره های آنلاین دسترسی همیشگی به منابع و اساتید است. بمحض داشتن کوچکترین سئوالی با اساتید خود در رابطه خواهید بود.

۳دسترسی از هر کجا که هستید.

هر کجا هستید چه در منزل، محل کار  و چه در سفربه دوره های آنلاین دسترسی داشته باشید. فقط کافی است یک اینترنت داشته باشید و براحتی به کلاس آنلاین خود وصل شوید.

۵کلاس و سرعت کلاس در دست خودتان

در آموزش های مجازی و آنلاین نوع و سرعت یادگیری بسته به نظر خود دانشجو می باشد. در آموزش های مجازی و آنلاین هرکس میتواند نسبت به ظرفیت و توانایی یا نیروی خود در بلند مدت و یا کوتاه مدت به بهترین نحو مطالب مورد انتظار را فرا گیرد. همچنین فراگیران دوره های مجازی و آنلاین می توانند موضوعات و مطالبی را که نسبت به آنها آشنایی دارند، مطالعه نکرده و صرفاً بر روی موضوعاتی متمرکز گردند که نسبت به آنها آشنایی وجود ندارد. همچنین می توان شرایطی را فراهم کرد که دانشجویان زرنگ تر به سرعت مراحل مختلف آموزشی را طی کنند و منتظر دیگر دانشجویان نمانند. و از سوی دیگر نیازی به حذف شدن دانشجویان شاغل یا با بهره هوشی پایین تر و یا حتی تنبل تر نیست. آنها نیز موفق به کسب آموزش های لازم میشوند ولو با گذشت زمان بیشتر. و بطور خلاصه هیچ یک فدای دیگری نمی شود و این از نتایج انعطاف پذیری بالای این سیستم آموزشی است.

 

 

مزایای آموزش های مجازی آنلاین:

۱-در آموزش مجازی آنلاین مهم ترین مزیت این است که محدودیت جغرافیایی برای زبان آموز و استاد وجود ندارد و اساتید و دانشجویان از سراسر جهان امکان شرکت در کلاس های مجازی را دارند. به عنوان مثال برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی خود از هرجای ایران و جهان می توانید به وب سایت ما به آدرس www.ieltsgo.ir بپیوندید و علاوه بر حضور در کلاس های آنلاین آموزشی مورد نظر خود، از امکانات وب سایت نظیر دانلود منابع آموزش زبان انگلیسی نظیر کتاب ها، ویدئوها و پادکست های انگلیسی استفاده کنید.

۲-.صرفه جویی در هزینه هایی مانند هزینه رفت و آمد و صرفه جویی در زمان عبور و مرور از دیگر مزیت های آموزش مجازی آنلاین است.

۳- منعطف بودن زمان حضور در این کلاس ها. اساتید و دانشجویان بنابر برنامه خود می توانند زمان حضور و برگزاری کلاس ها را راحت تر تنظیم کنند. مثلا، برای شرکت در دوره های آنلاین زبان انگلیسی ما می توانید پس از ثبت نام و انتخاب دوره، انتخاب کنید چه روزها و ساعاتی تمایل به برگزاری کلاس خود دارید.

۴-در آموزش مجازی آنلاین اساتید زمان بیشتری را برای پاسخگویی به دانشجویان اختصاص می دهند. این کار چه بصورت آنلاین و چه بصورت خارج از کلاس و بوسیله ایمیل، یا پیام در پنل اساتید انجام می شود.

۵- بر اساس تحقیقات انجام شده در این نوع آموزش اساتید و دانشجویان بیشتر از کلاس های حضوری با یکدیگر تعامل دارند.

۶-سبک ها و روش های متنوعی برای مطالعه و تدریس وجود دارد که زبان آموزان براساس توانمندی های خود سبک دلخواه را انتخاب می کنند.

۷- به دلیل مجازی بود کلاس ها به روز رسانی مطالب راحت تر و سریع تر است.

۸-این سبک آموزشی نوعی اعتماد بنفس و خود آگاهی در فرد ایجاد می کند که سبب مسئولیت پذیری بیشتر حین تحصیل می شود.

۹-عدم نیاز حضور فیزیکی در کلاس برای برخی از دانشجویان که استرس حضور دارند آرامش به همراه دارد و سبب افزایش قدرت و سرعت یادگیری در فرد می شود.

۱۰-در آموزش مجازی آنلاین وسعت  و تنوع منابع در مبحث تدریس شده بیشتر و دسترسی به آن ها راحت تر است.

برای شروع چه باید کرد؟

برای اینکه در یک دوره آنلاین آموزش زبان انگلیسی شرکت کنید، ابتدا تصمیم بگیرید قصد تقویت چه مهارتی را دارید؟ در گام بعدی فرم ثبت نام را پر نموده و پس از انجام ثبت نام ، منابع آموزشی و جزئیات دوره مربوط برای شما ارسال خواهد شد و با توجه به برنامه زمانی اعلام شده می توانید کلاس خود را شروع کنید.

کلاس ها در چه محیطی برگزار می شود؟

بسیاری از کلاس ها از طریق نرم افزارهای ارتباطی رایج نظیر اسکایپ و واتساپ  تشکیل می شوند. دردوره های گروهی از برنامه ادوبی کانکت استفاده می شود.

برخی ویژگی‌ها و امکانات بی نظیر ادوبی کانکت:

   ارسال و دریافت صدا، تصویر و پیام متنی در سمینار تحت وب

 • امکان اتصال با حداقل سرعت از خانه یا دفتر کار به میتینگ

 • امکان اتصال به VOIP

 • امکان متصل کردن مدعوینی که امکان حضور انلاین ندارند از طریق تلفن

 • ابزارهای کمکی در وایت برد پیشرفته (WhiteBoad)

 • نمایش انواع فایل ها SWF, PPT, JPG, PDF و …

 • قابل نوشتن بر روی تخته سفید ادوب با فناوری قلم نوری و تبلت

 • امکان برگزاری نظرسنجی (رای گیری و نمایش نتایج بصورت نمودار)

 • امکان سطح بندی و اعمال کنترل بیشتر نسبت به ویدئو کنفرانس

 • قفل کردن جلسه و جلوگیری از ورود دیگر کاربران به همایش

 • امکان ضبط جلسات و استفاده مجدد بصورت ( Online )

 • امکان تغییر چیدمان تجهیزات در کلاس آنلاین ( وب میت )

 • امکان کنترل از راه دور ( Remote Control ) دسکتاپ کاربران

 • مشاهده لیست کاربران حاضر در سامانه ویدئو کنفرانس

 • امکان دریافت ( Download ) محتوای رکورد شده

 • امکان برقراری پرسش و پاسخ بصورت خصوصی و عمومی

 • امکان ثبت نام گروهی در جلسات آنلاین از طریق فایل اکسل

 • امکان به اشتراک گذاری video و دانلود MP3 & …

 • ارسال پیام خصوصی بین مدیر انفورماتیک و کاربران تحت شبکه

 • امکان شرکت در WebConferece از طریق تبلت

 • امکان مشاهده تمام صفحه کاربران ( Desktop Sharing )

آموزش آنلاین : یادگیری در هر جا و هر زمان

]]>

دیگران خوانده اند
ثبت نام آزمون EPT دوره مردادماه ۹۵
ارسال یک نظر