آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

چگونه به سئوالات لیسنینگ MSRT پاسخ دهیم؟

چگونه به سئوالات لیسنینگ MSRT پاسخ دهیم؟ بسیاری از داوطلبان آزمون MSRT در پاسخگویی به اولین بخش این آزمون مشکل دارند. علت اصلی عدم پاسخگویی در این بخش کاملا واضح است. با توجه به اینکه لیسنینگ یک مهارت مهم در زبان انگلیسی به شمار می رود، باید وقت زیادی را به گوش کردن انواع مکالمات روز مره اختصاص داد. اما چگونه در کوتاه مدت می توان حداکثر نمره را در این بخش گرفت؟ در این مقاله به تکنیک های پاسخگویی به سئوالات لیسنینگ MSRT خواهیم پرداخت.  

چگونه تمرین کنم؟

  • هنگام خواندن گزینه ها، زیر کلمات کلیدی خط بکشید: این کار به شما کمک می کند تا مفهوم اصلی جملات و سئوالات را بهتر دریابید و حین گوش کردن بتوانید گزینه صحیح را انتخاب کنید.
  • به عبارت های خاص در سئوالات مانند قید ها، مثبت یا منفی بودن جملات توجه کنید: گاهی اوقات یک کلمه خاص مانند صفت، قید و … می تواند در مفهوم جمله تغییر ایجاد کند. حتما به این نوع عبارات و کلمات توجه داشته باشید.
  • دانستن مترادف ها (synonyms) و متضادها (antonyms ) کمک بسیاری به شما خواهد کرد: در بسیاری از تست ها، ممکن است دقیقا کلمه کلیدی که در سئوال وجود دارد را نشنوید. دانستن معادل واژگان، مانند مترداف و متضادها تاثیر بسزایی خواهد داشت.
  • تمرکز خود را روی کلید واژه ها بگذارید: کلمات کلیدی جزء مهمترین راهکارهایی است که باید در لیسنینگ تمرین کنید. تمرین کنید تا واژگان کلیدی لیسنینگ و متن را بیابید.
  • در بخش مکالمات کوتاه، همیشه به صحبت های نفر دوم توجه بیشتری داشته باشید. اگر چندین نمونه از سئوالات را مرور کنید، می بینید که در قسمت مکالمات کوتاه ، همیشه از صحبت هاب نفر دوم سئوال پرسیده میشود.
  • در تمرینات خود، از متن لیسنینگ (audio script) استفاده کنید. سعی کنید علاوه بر واژگان کلیدی در جملات بتدریج به بخش های دیگر جمله هم توجه نمایید.
  • حتما در تمرین لیسنینگ به بخش های گمراه کننده (distractors) توجه کنید. بخش قابل توجهی از پاسخ های اشتباه به دلیل بی توجهی به این قسمت حاصل میشود.
دیگران خوانده اند
پست گالری
[caption id="" align="aligncenter" width="375"]MSRT                                       آزمون MSRT[/caption]   به یاد داشته باشید که بهترین راه بالا بردن نمره در این بخش تمرین کردن است. تا می توانید نمونه لیسنینگ های تافل گوش کنید. مطمئین باشید بهترین نتیجه را خواهید گرفت.]]>

ارسال یک نظر