آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

چگونه در listening آزمون IELTS نمره ی بالای ۸ بگیریم؟

چگونه در listening آزمون IELTS نمره ی بالای ۸ بگیریم؟ زمانی که برای ارتقاء نمره خود تمرکز می کنید، بخصوص افرادی که انتظار نمره ۷ یا ۵/۷ دارند و معمولا در گروه پزشکی به آن راضی می شوند، بخش listening بهترین قسمت برای بالا بردن نمره شماست. بنابراین در این قسمت راهکارهایی ارائه می شود تا از طریق بالا بردن نمره listening نمره کل آزمون ارتقاء یابد.

  • از وسایل آموزشی و سرگرمی های مربوط به listening استفاده کنید. پیشنهاد می شود از کتاب های آموزشی، سایت های آنلاین یا حتی سایت هایی مانند BBC، CNN که ترکیبی از صدا و تصویر هستند استفاده کنید. البته مواردی که مرکب از صدا و تصویر هستند کمتر مفید واقع می گردند و بیشتر سرگرم کننده اند.
  • فیلم و موسیقی را نیز فراموش نکنید. البته اینها برای آزمون آیلتس مناسب نیستند اما کمک می کنند تا گوش شما با زبان انگلیسی آشنا شود و چه بسا با کلماتی از این طریق با آن آشنا شوید و بتوانید واژه ها و عباراتی را یاد بگیرید که در آزمون speaking شما را یاری کنند. مهم ترین مزیت آنها آرام بخش و سرگرم کننده بودن آن هاست.
  • سعی کنید هر روز یک کار را انجام دهید. منظور این نیست که هر روز یک تست انجام دهید بلکه موسیقی یا بخشی از listening آزمون IELTS را بشنوید، ۱۵ دقیقه اخبار یا هر برنامه رادیویی دیگری که دوست دارید را گوش کنید، فیلم ببینید و سعی کنید تمام این ها را ادغام کرده و در یک روز انجام دهید.
  • برخی برنامه هایی که با سرگرمی یا کار شما در ارتباطند را در نظر بگیرید. به این ترتیب بیشتر درک خواهید کرد و اطلاعات بیشتری از برنامه دریافت می کنید. برای حرفه شما نیز می تواند مفید باشد.
  • هنگامی که تستی از listening را انجام می دهید آن را به عنوان یک آزمون نبینید بلکه از آن برای پیشرفت مهارت خود استفاده کنید. پس اگر بخشی را متوجه نشدید، ضبط صوت را متوقف کرده و دوباره گوش دهید. با این کار خود را فریب نمی دهید بلکه مهارت شنوایی خود را افزایش می دهید. تا زمانی که پاسخ سوال را در صوت پخش شده بیابید بارها و بارها آن را گوش دهید. باید تفاوت بین تمرین کردن و تست دادن را بدانید. بسیار اهمیت دارد که بخش اعظم وقت خود به تمرین کردن اختصاص دهید نه تست دادن.
  • خودتان را بیازمایید. ضبط صوت را به ابتدا برگردانید و دوباره گوش دهید تا زمانی که مطمئن شوید جواب سوالات بی پاسخ مانده را شنیده اید. بارها این کار را تکرار کنید. چنانچه باز هم نتوانستید گفته ها را تشخیص دهید به متن آنها رجوع کنید.
  • در نهایت اینکه اگر مواد شنیداری پیشرفته را در دسترس دارید به ویژه نمونه هایی از آزمون های اصلی IELTS، بنابراین فرصت مناسبی برای پیشرفت مهارت listening خود دارید.
دیگران خوانده اند
دوره آمادگی زبان دکتری
]]>

ارسال یک نظر