آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

کسب نمره ۷ یا ۸ در آزمون IELTS

کسب نمره ۷ یا ۸ در آزمون IELTS همواره باید بخاطر داشت که یادگیری زبان نیز مانند رانندگی یا نوازندگی پیانو یک مهارت است. هر چه بیشتر تمرین شود مهارت بیشتری کسب خواهد شد و اگر تمرین کمتری صورت گیرد به خوبی نمی توان از انجام کارهای مربوط به آن برآمد. تکنیک ها و استراتژی هایی برای انجام آزمون IELTS وجود دارد که تکنیک های مربوط به آزمون هستند و اگر سطح زبان انگلیسی شما در حد این آزمون نباشد زیاد اثربخش نخواهند بود.   کسب نمره ۷ یا ۸ در آزمون IELTS برنامه ریزی مناسب برای IELTS چگونه باید باشد؟ مهم است که در کنار برنامه ریزی که برای آزمون IELTS انجام می شود همچنان یادگیری مهارت های زبان ادامه یابد و لغات، گرامر، املا و تلفظ های بیشتری یاد گرفته شود. اگر هنوز سطح زبان انگلیسی خوبی ندارید مهم است که ابتدا آن را توسعه دهید و سپس به فکر آزمون IELTS باشید. چنانچه با سطح زبان انگلیسی نه چندان بالا برای آزمون IELTS آماده شوید، شکافی در اطلاعات شما مشاهده می شود که ابتدا باید آن را پر کنید. بنابراین وجود برنامه ای جامع، شانس شما را برای موفقیت در آزمون IELTS افزایش می دهد.

ویژگی های یک برنامه خوب:

در یک برنامه خوب، مقدار زمان روزانه و هفتگی که باید صرف یادگیری زبان شود معین می گردد. اگر روزانه زمان کوتاهی صرف مطالعه گردد بسیار بهتر از آن است که ۶ ساعت فقط در انتهای هفته به آن پرداخته شود. بهتر است اوقات مشخصی از روز که تمرکز بیشتر و میزان اغتشاشات فکری کمتر است یادگیری انجام شود. صرف زمان زیاد برای انجام تست ها شما را از یادگیری باز می دارد و تنها به تست زدن می پردازید. بنابراین:
دیگران خوانده اند
دوره آمادگی زبان دکتری
 • بهتر است یک یا دو بخش از listening و یک قسمت از Reading تمرین شود.
 • برای خواندن Reading زمان بگیرید و ببینید آیا بیشتر از ۲۰ دقیقه زمان می برد؟ سعی کنید آن را کاهش دهید.
 • پاسخ ها را بررسی کنید و دوباره به تست های listening و Reading که انجام شد برگردید و علت انتخاب پاسخ های نادرست را چک کنید.
 • کلمات ناآشنا را یادداشت کرده و معنای آن ها را جستجو کنید. در طول هفته سعی کنید آن ها را فرا گیرید و از یادگیری املای صحیح آن ها نیز غافل نشوید.
 • آیا کلمات جدیدی که یاد گرفته اید را می توانید در writing یا speaking بکار گیرید؟ آیا این کلمات مربوط به موضوع خاصی می شوند؟ آن ها را نادیده نگیرید زیرا ممکن است دوباره در تست ها با آن روبرو شوید.
 • لیستی از کلمات موضوعات متفاوت را تهیه کنید. این کلمات ممکن است بارها و بارها در سوالات مختلف تکرار شوند.
 • با توجه به زمانی که در اختیار دارید یک writing بنویسید. برنامه ای برای task2 بنویسید یا خلاصه ای از task1 را یادداشت کنید. (اگر فرصت کافی باقی ندارید می توانید این را به عنوان اولین کار در برنامه فردا قرار دهید.)
 • چنانچه نیاز به تمرین speaking دارید، موضوعی را انتخاب کرده و برای دو دقیقه صحبت های خود را ضبط کنید. آن را گوش کرده و اشکالات خود را برطرف کنید. اگر فرصت کافی وجود دارد بارها آن را تکرار کرده تا از ارائه خود راضی شوید.
دیگران خوانده اند
تفاوت on و about در انگلیسی
مشابه این برنامه را هر روز تکرار کنید. ترتیب آن مهم نیست، ممکن است بخواهید با speaking یا writing شروع کنید اما آنچه اهمیت دارد این است که تمام بخش های آزمون بطور متعادل در برنامه گنجانده شده اند. هنگامی که بازخوردها را از writing خود دریافت کردید، اشتباهات گرامری را از طریق کتاب ها یا سایت ها بررسی نمایید. بنابراین در writingهای بعدی از این اشتباهات اجتناب خواهید نمود. در آخر توصیه می شود گاهی فعالیت های نامرتبط با آزمون IELTS انجام دهید. تماشای فیلم، شنیدن یک برنامه رادیویی، گوش کردن موسیقی و یا شرکت در جمع دوستان و صحبت کردن به زبان انگلیسی از جمله این فعالیت هاست. هر نوع فعالیت می تواند سودمند باشد. مهم این است که به ارتقای مهارت های شما کمک کند. تست زدن پی در پی نه تنها مهارت هایتان را بالا نمی برد بلکه روند پیشرفت شما را نیز کند خواهد کرد.]]>

دیدگاه
 • محمدحسن آذر ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۰:۴۱ ب٫ظ

  من دوبار شرکت کردم. یک بار ۵ و بار دوم ۵٫۵ شدم. واقعا سخت بود.

  پاسخ
ارسال یک نظر