آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

۱۲ نکته بسیار مهم و کاربردی در speaking آیلتس+ویدیو

۱۲ نکته بسیار مهم و کاربردی در speaking آیلتس+ویدیو

آزمون speaking آیلتس، یک مصاحبه ی حدودا ۱۵ دقیقه ای است که بطور جداگانه از بخش کتبی برگزار می شود. در چند سال اخیر بسیاری از مراکز برگزاری آزمون آیلتس این فرصت را به داوطلبان داده اند تا خود آنها زمان و روز آزمون خود را مشخص کنند. این سرویس جدید به داوطلبان این امکان را می دهد تا بر خلاف قبل بتوانند با توجه به شرایط کاری و … بهترین زمان ممکن برای آزمون خود را انتخاب کنند.

جلسه آزمون شفاهی آیلتس

این مصاحبه، همانوطر که گفته شد بین ۱۱ الی ۱۴ دقیقه طول می کشد و شما پس از حضور در مرکز آزمون، راس ساعت مقرر به اتاق مورد نظر هدایت می شوید. پس از ورود، ممتحن خود را معرفی کرده و از شما می خواهد تا ضمن معرفی خود مدارک شناسایی خود را ارائه دهید. توجه داشته باشید که این مصاحبه ضبط می شود و در صورت اعتراض داطلبان از همین رکورد برای بازنگری آزمون شما استفاده می شود.

بخش های مصاحبه آزمون آیلتس

بخش اسپیکینگ (Speaking) آزمون آیلتس یا مصاحبه ۳ سه بخش دارد. در ابتدا ممتحن از شما سئوالات ملی راجع به موضوعات مشخص نظیر کار، تحصیل، محل زندگی و … می پرسد که حدود ۴-۵ دقیقه طول می کشد. در قسمت دوم ممتحن به شما برگه ای میدهد که روی آن سئوالی نوشته شده که عموما توصیفی است، یعنی باید به توصیف یک موقعیت، فرد، و… بپردازید. یک دقیقه برای آماده شدن فرصت دارید و پس از آن بین ۱ الی ۲ دقیقه باید راجع به موضوع داده شده صحبت کنید. در بخش سوم و پایانی، ممتحن سئوالات دقیقتری عموما راجع به موضوع بخش ۲ می پرسد که باید توضیحات دقیقتر و دلیل های بیشتر برای پاسخگویی بیاورید. این قسمت هم حدودا ۴ الی ۵ دقیقه زمان می برد.

 
 
  [caption id="" align="aligncenter" width="261"]IELTS SPEAKING IELTS SPEAKING[/caption]
 

ملاک نمره دهی در آزمون شفاهی آیلتس

روانی کلام: وقتی داوطلب بدون مکث و روان صحبت می کند، اصطلاحا من و من بیش از حد نمی کند، صحبت های او دارای روانی کلام است. البته نکته دیگری که در این بخش حائز اهمیت است بحث coherence یا پیوستگی کلام است که در آن داوطلبان جملات مرتبط را بیان می کنند.

دایره واژگان: نکته بسیار مهم در بخش واژگان این است که برای گرفتن نمره مطلوب در این بخش از واژگان متنوع برای توضیح و توصیف استفاده کنید. تکرار بیش از حد کسر نمره را به دنبال خواهد داشت، پس کلمات را تکرار نکنید. از واژگان کم تکرار (less common words) استفاده کنید، از کالوکیشن ها، اصطلاحات و phrasal verbs حتما استفاده کنید.

صحت و میزان استفاده از گرامر: بکار گیری ساختارهای متنوع شامل: ساختارهای ساده، جملات مرکب و پیچیده  از رموز موفقیت در این قسمت به شمار می رود. هر چه منعطف تر صحبت کنید و ساختارهای متنوع تری را بکار بگیرید یقینا نمره بهتری در انتظار شماست.

تلفظ: بسیاری از داوطلبان از این نگرانند که با لهجه امریکایی یا بریتیش صحبت کنند. این در حالی است که لهجه هیچ نمره ای در آزمون شفاهی ندارد. پس راحت با لهجه خودتان صحبت کنید و فقط به تلفظ صحیح واژگان، تاکید های درست روی کلمات، و آهنگ کلام توجه کافی داشته باشید.

۱۲ نکته بسیار مهم و کاربردی در speaking آیلتس

حین مصاحبه آیلتس حتما به نکات کلیدی زیر توجه داشته باشید:

۱٫برخورد رسمی داشته باشید: حین مصاحبه آیلتس، درست مانند مصاحبه شغلی رسمی باشید و از شوخی یا عبارات رسمی خودداری کنید.

۲٫ به سئوالات پاسخ های کامل بدهید: بسیاری از ما به جواب بله/خیر اکتفا می کنیم که اصلا در این مصاحبه کافی نیست. حتما توضیح بدهید و دلیل ذکر کنید.

۳٫ مودبانه سئوال بپرسید: هر گاه سئوالی را متوجه نشدید مجددا از ممتحن بخواهید که آن را  تکرار کند، منتهی ادبیات پرسشی مودبانه و رسمی بکار بگیرید و از گفتن کلماتی مثل what? پرهیز نمایید.

۴٫ به سبک نشستن خود توجه کنید: درست است که این حالت نمره ای به شما اضافه نمی کند یا کسر امتیاز نمی کند اما بخشی از رسمیت در کار شما را نشان می دهد. پس حتما به این موضوع توجه کنید.

۵٫ شفاف صحبت کنید: سعی کنید راجع به موضوعات مختلفی که صحبت می کنید وضوح در گفتار را داشته باشید.

۶٫ با جزئیات صحبت کنید: به جنبه های مختلف موضوع اشاره کنید.

۷٫ با صدای رسا صحبت کنید: از آنجایی که هم صدای شما ضبط می شود و ممتحن باید صدای شما را کامل و شفاف بشنود سعی کنید بلند و رسا صحبت کنید تا نمره شما دچار خدشه نشود.

۸٫ رعایت آهنگ ثابت در گفتار: سرعت صحبت کردن شما در سر تا سر مصاحبه آیلتس باید یکسان باشد و نباید در یک بخش خیلی آهسته و کند و در بخش دیگر تند صحبت کنید.

۹٫ کلمات غیر انگلیسی را توضیح دهید: اگر از کلمه ای استفاده می کنید که در انگلیسی وجود ندارد، مثل اسم یک غذا مانند قرمه سبزی، حتما آن را توضیح دهید که برای ممتحن قابل فهم باشد.

۱۰٫ حاشیه نروید: مرتبط با موضوع صحبت کنید، توضیح دهید و مثال بزنید. حاشیه رفتن و غیر مرتبط صحبت کردن حتما از نمره شما کم می کند.

۱۱٫ از عبارات کوچه خیابانی (slang) بپرهیزید: توصیه اکید ما این است که از slang ها استفاده نکتید چون براحتی نمره از دست خواهید داد.

۱۲٫پاسخ ها را حفظ نکنید: برای ممتحن مثل آب خوردن است که بفهمد شما واقعا به سئوالات جواب می دهید یا آنها را حفظ کرده اید. پس خودتان باشید و نظر خود را بیان کنید.

برای نکات مهم تر در مصاحبه آیلتس این ویدیو را حتما ببینید

حتما توجه کنید!!!

اطلاعات روز آزمون شفاهی : 

۱٫حضور متقاضیان ۲۰ دقیقه پیش از زمان تعیین شده ضروری می باشد.

۲٫ روز آزمون شفاهی از داوطلبان عکس گرفته می شود و همین عکس در کارنامه داوطلب قرار خواهد گرفت لذا خواهشمندیم از بکاربردن لنز رنگی و …. که در تشخیص چهره ایجاد اشکال کند، خودداری فرمایید.

۳٫ وسایل شخصی متقاضیان محترم مطابق قانون، پیش از برگزاری آزمون Speaking از آنها اخذ شده و پس از آزمون به آنها تحویل داده می شود.

۴٫ لطفا از به همراه داشتن وسایل غیرضروری خودداری بفرمایید .

۵٫ همراه داشتن هرگونه وسیله الکترونیکی و دیجیتال (شامل کورنومتر، وسایل ضبط صدا، موبایل، پیجر و …) در محل آزمون ممنوع می‌باشد و در صورت مشاهده برخورد قانونی انجام می گردد.

۶٫ همراه داشتن ساعت آنالوگ و دیجیتال در آزمون ممنوع می باشد.

]]>

دیگران خوانده اند
ثبت نام دوره آنلاین مکالمه زبان انگلیسی ترم پاییز 94
ارسال یک نظر