آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

۶ نکته بسیار مهم در رایتینگ آیلتس

۶ نکته بسیار مهم در رایتینگ آیلتس

بسیاری از زبان آموزان بر این باورند که بخش رایتینگ آیلتس بسیار استرس آور است. در حقیقت رایتینگ آیلتس بخشی از آزمون است که شما می توانید از پاسخگویی به آن لذت ببرید. بدین منظور نکات زیر را دنبال کنید.   ۱-در رایتینگ آیلتس میزان ارتباط نوشته شما با موضوع داده شده حاِِئز اهمیت است. همواره به یاد داشته باشید که این یکی از شانس های شما در آزمون آیلتس برای نشان دادن توانایی تان در انگلیسی است، پس آن را از دست ندهید. برای آمادگی در این بخش زمان کافی اختصاص دهید. اگر ممکن هست به کلاس بروید. معلم  تنها به نوشته های شما نمره نمی دهد بلکه به شما کمک می کند تا بتوانید رایتینگ بهتری بنویسید و نمره مورد نظرتان را کسب کنید.   ۲-کلید رایتینگ آیلتس، آمادگی و تمرین است. بسیاری از زبان آموزان علی رغم تلاش بسیار زیاد نمره مطلوبی کسب نمی کنند. تلاش شما باید موثر باشد. مجددأ توصیه می شود که از یک معلم راهنمایی بخواهید. یک معلم دقیقأ میداند که شما در کدام قسمت نیاز به راهنمایی دارید. برای کسب نمره هفت در رایتینگ شما باید بدانید که نوشته ی شما شامل چه قسمت هایی باید باشد و چگونه می توانید آن را بنویسید. برای این هدف شما باید یک نمونه رایتینگ بنویسید. برای بار اول ممکن است دو یا سه ساعت طول بکشد، اما مهم نیست زیرا به مرور زمان شما سریعتر و بهتر خواهید نوشت. به یاد داشته باشید که در این بخش بیشتر مواقع کمیت به معنای کیفیت نیست. بهتر است بیشتر وقت خود را برای نوشتن یک essay صرف کنید تا اینکه یکباره چهار essay بنویسید. اگر شما یک معلم داشته باشید، او به شما خواهد گفت چه زمانی شما یک مقاله در سطح نمره هفت نوشته اید و در غیر این صورت به نمونه essay های  دیگر مراجعه کنید. نمونه مقالات، کلید شما برای نوشتن یک رایتینگ خوب است. شما می توانید نمونه مقالات آیلتس را به راحتی بیابید و مطالعه کنید و بدانید که کسب نمره هفت نیازمند چه شرایطی است. تلاش نکنید تا حدس بزنید که مصحح در جستجوی چه چیزی است. وظیفه ی شما در رایتینگ نشان دادن تواناییتان در کسب نمره هفت است. همه ی مصححین میخواهند تا شما بهترین عملکرد را داشته باشید. اگر آزمون را به عنوان یک شانس برای نشان دادن توانایی تان در زبان تلقی کنید آنگاه اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.  
دیگران خوانده اند
دوره آنلاین آمادگی آزمون EPT
۳-با برنامه ریزی پیش بروید یک برنامه ریزی صحیح زمان را برای شما حفظ می کند. درواقع  یک برنامه خوب باعث بالا رفتن تمرکز شما می شود. با برنامه ریزی، نه تنها شما سعی می کنید از لغات صحیح، ساختار های خوب استفاده کنید و کمتر اشتباه کنید، بلکه تمامی ایده هایتان را در رایتینگ بیان کنید. یک برنامه خوب علاوه بر اینکه به مقاله شما جهت می دهد باعث می شود روی زبانی که برای بیان نظراتتان روی کاغذ استفاده می کنید، تمرکز کنید.   ۴-انگلیسی فکر کنید اگر ایده یا جمله ای را به زبان خودتان دارید و معادل آن را به انگلیسی نمی دانید، بدنبال ایده و نظر دیگری باشید یا از عبارات و کلماتی استفاده کنید که روی آنها تسلط دارید.   نکته مهم: آنچه در این آزمون برای شما مهم است مهارت انگلیسی شماست نه اطلاعات عمومی شما.   در حقیقت اگر بتوانید انگلیسی فکر کردن را تمرین کنید آنگاه شانس شما برای نوشتن  یک رایتینگ خوب بیشتر خواهد شد. تنها راه برای انجام این کار این است که تا جایی که ممکن است توجه خود را به انگلیسی معطوف کنید. روزنامه، ژورنال و کتابهای انگلیسی بخوانید. برنامه های رادیویی انگلیسی گوش کنید، فیلم و مستند ببینید.   خودتان را غرق در انگلیسی کنید. این یک راه بسیار خوب برای بررسی دقیق زبان انگلیسی و جهشی عالی در فهمیدن و روانی گفتار است. همه ی این تکنیک ها به شما کمک می کند تا درک بهتری از مفاهیم انگلیسی کسب نموده و ارتباط هدفداری با انگلیسی داشته باشید. زمانی که شما این کارها را انجام دهید اتفاق های خوب رخ خواهند داد. اولا شما مطالب بسیاری در مورد کاربرد زبان یاد می گیرید، دوما هر چه بیشتر خودتان را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید، راحت تر مفاهیم دلخواهتان را استفاده خواهید نمود و بزودی شما انگلیسی فکر خواهید کرد و نه به زبان خودتان.  
دیگران خوانده اند
دوره مکاتبات بازرگانی
۵-حین یادگیری، آزمون و خطا کنید. به منظور نوشتن یک رایتینگ بسیار خوب شما نیاز به کمی تجربه دارید. همه ی نویسندگان قبل از منتشر کردن آثار خود ابتدا چندین پیش نویس از آن تهیه می کنند. بدیهی است که در آزمون شما فقط یک شانس خواهید داشت، اما اگر شما کاملأ آمادگی داشته باشید،همین یک شانس برایتان کافیست. در روز آزمون شما باید بدانید که چگونه می توان به سوالات پاسخ داد. با دانستن چارچوب های سئوالات، هیچگاه غافلگیر نخواهید شد.   ۶-راه صحیح را پیدا کنید و سپس سرعتتان را افزایش دهید. دغدغه بسیاری از زبان آموزان نوشتن سریع رایتینگ و انجام مقالات بیشتر در زمان باقیمانده است، که این راه اشتباه است. در واقع زمانی که بدانید دقیقا چگونه باید بنویسید به راحتی میتوانید در زمان داده شده و یا حتی سریعتر این بخش را تمام کنید و در زمان باقی مانده پاسخ های خود را چک کنید. بنابراین ابتدا بدون نگرانی در مورد زمان یک رایتینگ با محتوا و با کیفیت بنویسید و سپس به سراغ مقالات بروید. رایتینگ یکی از بخش هایی است که بیشتر زبان آموزان با آن درگیرند. اما با انجام برخی دستورالعمل ها و تمرینات موثر میتواند به یک سرگرمی برای شما تبدیل شود و شما به نمره دلخواه خود برسید.]]>

ارسال یک نظر