آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

۱۰ راهکار موثر برای قبولی در آزمون های زبان

۱۰ راهکار موثر برای قبولی در آزمون های زبان  

برای موفقیت در آزمون های زبان مثلا آزمون آیلتس، تافل یا TOEIC سه مرحله وجود دارد. در هر یک از این مراحل در نظر گرفتن نکات و مطالعه آنها می تواند کار را برای شما ساده تر کرده و شما را به موفقیت نزدیک تر نماید. قبل از هر چیز شما باید با کلمات، گرامر و ساختار زبان آشنا شوید البته همزمان با آن باید سعی کنید از آموخته های خود استفاده کنید زیرا این بهترین راه یادگیری زبان است. در آخر نیز باید نمونه های مشابهی از سوالات آزمون را تست کرده باشید.

     
[caption id="" align="aligncenter" width="413"]study skills study skills[/caption]
 

همه ما می دانیم که قبولی آزمون زبان با فرآیند یادگیری زبان بسیار تفاوت دارد. هر چند که قبولی آزمون ها نقشی مهم در رسیدن به موفقیت دارند، اما ممکن است در طی مراحل یک آزمون تمام دانش و آگاهی ما نسبت به موضوع مورد سنجش واقع نشود. نکات زیر جهت بالابردن آمادگی داوطلبان اینگونه آزمون ها ارائه شده است.

 
 • داشتن برنامه زمانی

استفاده از یک برنامه زمانی دقیق بهترین وسیله برای پاس کردن آزمون هاست. این برنامه چهارچوبی را برای مرور کارهایی که برای رسیدن به موفقیت لازم است، ایجاد می کند. بنابراین می توانید روی قسمت هایی که نیاز به کار بیشتر دارید متمرکز شوید.

برنامه زمانی می تواند بطور خیلی ساده در یک دفتر برنامه ریزی، با رسم یک جدول انجام شود. از روز آزمون شروع می کنیم و همینطور روزها را به عقب باز می گردیم تا به تاریخ امروز برسیم. سپس در صفحه ای جداگانه، تمام کارها و تست هایی که باید زده شوند را لیست کنید. دقت کنید چیزی از قلم نیفتد. اکنون باید این کارها را در بین روزهایی که یادداشت کردید تقسیم کنید. سعی کنید روزانه دو یا سه بار و هر مرتبه ۴۰ دقیقه مطالعه داشته باشید. فرصتی را نیز برای استراحت در نظر بگیرید. هر روز که مطابق برنامه ریزی عمل کردید در جدول زمانی آن را تیک بزنید. مشاهده خواهید کرد که با انجام این کار اعتماد به نفس ویژه ای در شما ایجاد خواهد شد.

البته برنامه ریزی روزانه علاوه بر اینکه شما را برای آزمون آماده می کند به سایر فعالیت های روزانه شما نیز نظم می بخشد.

 • انجام تکالیف

همه سوالات و taskهایی که برای آمادگی آزمون مورد مطالعه قرار دهید نوعی تکلیف محسوب می شوند. مثلا lecture ها مجموعه ای از نمونه سوالات را در اختیار شما قرار می دهند. می توانید این سوالات را با جستجو در اینترنت نیز پیدا کنید. البته نکته مهم این است که پاسخ این سوالات را بصورت مفصل مورد بررسی قرار دهید.

   
دیگران خوانده اند
به انگلیسی فکر کنید
[caption id="" align="aligncenter" width="453"]Homework Homework[/caption]

 
 • یادگیری تلفظ صحیح کلمات

بخش شفاهی در هر آزمون زبانی بسیار اهمیت دارد. در زبان انگلیسی تلفظ های عجیب بسیاری وجود دارد. برای مثال کلمه “Towcester” شهر کوچکی در “Northamptonshire” است. در حالیکه “Toester” نوعی روش پخت نان است. املای دو کلمه متفاوت است در حالیکه هر دو به یک صورت تلفظ می شوند. می توان با یادگیری یک روش کلی بسیاری از تلفظ ها را یاد گرفت. تلفظ تمام کلماتی که به “cious” و “sious” ( مثلا در کلمه conscious به صورت “shus” تلفظ می شود) ختم می شوند به راحتی قابل یادگیری هستند.

 • آموختن الگوهای املا نویسی

کسی که بتواند خیلی خوب کلمات را spell کند، معمولا خیلی خوب هم انگلیسی صحبت می کند. ممکن است الگوهای spell کردن مبهم باشد اما قوانینی وجود دارد که یادگیری آن را آسان می کند. مثلا همواره یک مصوت کوتاه قبل از دو صامت متوالی قرار می گیرد و نمونه آن حرف e در کلمه except است که قبل از دو صامت آمده است.

   
[caption id="" align="aligncenter" width="437"]Spelling Spelling[/caption]

 
 • یادگیری معنای سوالات

چنانچه مفهوم سوال را به درستی درک نکرده باشید هرچه قدر خوب به سوال پاسخ دهید اما موضوع مورد سوال نباشد، اهمیتی نخواهد داشت. معمولا مولف های سوالات بویژه در آزمون های TOEFL و TOEIC سوالاتی مشابه سال های پیش طراحی می کنند زیرا باید بر اساس نمونه های سال های قبل ساختار یکسانی را رعایت کنند. بنابراین آشنایی با نمونه سوالات سال های گذشته، بررسی سوالات و پاسخ های آنها می تواند بسیار مفید باشد. توصیه می شود در هر موردی که به درستی متوجه سوال نشدید، آن را از مربی آموزشی خود بپرسید.

 • یادگیری عبارات کاربردی

برخی از عبارات هستند که یادگیری آنها برای دستیابی به نمره دلخواه کمک بسیاری می کنند. اگر این عبارت ها در جای مناسب خود مورد استفاده قرار گیرند با وجود تاثیر کم در بیان جمله اما می توانند نتیجه قابل ملاحظه ای داشته باشند. بنابراین با یادگیری چند نمونه از این عبارات بدون کوچکترین استرس در آزمون حضور یابید. عبارت هایی مانند “Can you repeat that, please?” و “Could you give me a moment to think?” نمونه های ساده ای از این عبارات هستند که بخصوص در بخش شفاهی آزمون یاری رسان شما خواهند بود. بعلاوه در بخش نوشتاری نیز عبارت هایی چون “ On the other hand” و “ Under certain circumstances” نیز کاربردی خواهند بود.

 • تهیه لیست کلمات

یادگیری طیف وسیعی از لغات یکی از جنبه های بسیار مهم یادگیری زبان است. آموختن معنای کلمات نه تنها به شما کمک می کند تا بخوبی معنای سوالات را درک کنید، بلکه در نوشتن و پاسخ دادن به سوالات نیز بسیار موثر خواهد بود. با مطالعه و مرور نمونه سوالات سال های گذشته می توانید به کلماتی که مورد علاقه مولفین است و اغلب در سوالات استفاده می شود، پی ببرید.

 • غوطه ور شدن در دنیای زبان انگلیسی

یکی از بهترین روشهاست که منجر به پیشرفت قابل ملاحظه ای در یادگیری زبان انگلیسی می شود. غرق شدن در دنیای زبان یعنی بطور گسترده روزنامه های انگلیسی زبان بخوانید، مقاله های آنلاین، کتابها و مجلات را مطالعه کنید، شبکه های انگلیسی زبان را ببینید، موزیک گوش دهید و … . این ها روش های ساده و سرگرم کننده ای هستند که زبان انگلیسی را ارتقا می بخشند.

[caption id="" align="aligncenter" width="403"]Study Tips Study Tips[/caption]
دیگران خوانده اند
کلمات کلیدی رایتینگ آیلتس: بخش دوم
 • گفتگو

 • اگر در دنیای زبان انگلیسی خود را رها کرده اید اکنون زمان آن است که شروع کنید با دوستان و خانواده خود نیز انگلیسی صحبت کنید. زیرا این روشی فعال است که ذهن شما را مجبور می کند تا بطور دائم بهترین کلمات و عبارات انگلیسی را انتخاب نماید.

  • رعایت قوانین روز امتحان

  در این مقاله بطور مختصر گفته شد که گذراندن آزمون های انگلیسی خیلی هم کار ساده ای نیستند. توجه داشته باشید که در شرایط پر استرس آزمون نمی توان از تمام توانایی ذهن استفاده کرد. رعایت برخی نکات در صبح روز آزمون می تواند حس خوبی به شما القا نماید و شما را برای یک آزمون مهم آماده کند.

  خوردن صبحانه یا ناهار قبل از رفتن به جلسه آزمون بسیار مهم است. پیشنهاد می شود پس از جلسه آزمون درمورد پاسخ سوالات بحث نشود. هر چند این طبیعت انسان است که همواره نگران است مبادا پاسخ سوالاتی که داده است با دیگران متفاوت باشد. برای کاستن از نگرانی روز آزمون، به موقع در جلسه آزمون حضور یابید و وسایل لازم را به مقدار کافی همراه داشته باشید.

  هرچند افراد به روش های مخصوص خود برای آزمون ها آمادگی لازم را کسب می کنند اما مطمئنا نکات بالا روش هایی هستند که راه رسیدن به مقصود را کوتاه خواهند نمود.

  ]]>

  ارسال یک نظر