آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

۱۰ روش برای اینکه زبان آموز فوق العاده ای شوید

۱۰ روش برای اینکه زبان آموز فوق العاده ای شوید: تاریخچه آموزش زبان انگلیسی به دو حدود دو قرن پیش برمی گردد و در طی این سال ها تجربیات فراوانی از شیوه های آموزش توسط اساتید بدست آمده است. تجربه اکثر این افراد نشان می دهد دانشجویان برتر همواره سخت کوش بوده اند و تدریس کردن برای آنها دلپذیر است. تحلیل شیوه های تدریس اساتید مختلف که همواره دانشجویانی موفق تربیت نموده اند، درک صحیحی از بهترین این روش ها ارائه می دهد. سبک یادگیری: همانطور که می دانید هر فرد شیوه و سبک های مختلفی برای یادگیری دارد. بسیار مهم است که هر معلمی بداند چگونه باید شیوه آموزش خود را با سبک یادگیری دانشجوی خود هماهنگ کند. موضوعاتی که یک دانشجو مشتاق یادگیری آنهاست ممکن است برای دیگری کسل کننده باشد. در مورد یادگیری مطالب زیادی نوشته شده است و همه ما می دانیم که شیوه های یادگیری متفاوتی وجود دارد. اما این روش ها همواره مهیج و با شوخی همراه نیستند و ممکن است برخی دشوار و بی هیجان باشند. در مورد یادگیری زبان تکرار، بازیافت و بازبینی موضوعات و همچنین تمرین منظم بسیار اهمیت دارد. برخی برای یادگیری، روش های متنوع را امتحان می کنند تا مناسب ترین آن را پیدا کنند. خواه از کاغذ و قلم استفاده شود یا از آیفون و لپ تاپ، مهم نتیجه ای است که در انتها بدست می آید. رفتار دانشجویان: برخی از دانشجویان بسیار منظم و سازمان یافته هستند و همواره کتاب، لوازم التحریر، دیکشنری و … همراه با خود دارند. برخی جزوه خود را بر اساس موضوعات مختلف (گرامر، لغات، reading و …) مرتب می کنند. برخی اوقات به منظور سهولت در مرور مطالب آنها را با رنگهایی هایلایت می کنند. بعلاوه مطالعه ای از درس آینده داشته و آماده در کلاس حاضر می شوند. برخی دیگر ترجیح می دهند که زبان را به روش اسمزی یاد بگیرند. آنها دوست دارند تا در دنیای زبان غرق شوند و ارتباطی عاطفی با آن برقرار کنند. این دانشجویان ممکن است در یادگیری منظم نباشند اما اغلب آموخته های خود را از طریق تماشای فیلم، خواندن روزنامه یا مجله در اوقات فراغتشان کسب می کنند. روشی که می تواند در قالب تدریس یک درس برای آنها عمل کند. برخی از دانشجویان به شکل ناقص عمل می کنند و یک روش را در پیش می گیرند. خطر استفاده از تنها یک روش این است که امکان دارد خود را به بخش کوچکی از زبان محدود کنند و ارزش یادگیری موضوعات دیگر را از دست بدهند. این دانشجویان معمولا مسیر دوم را طی می کنند (تماشای فیلم و …) و بیشتر مجذوب آن می شوند. بهرحال تمام این روش ها درست هستند و فقط میزان یادگیری مهم است. سبک یادگیری شما هر چه که باشد ارزشمند است که شیوه های دیگر یادگیری نیز تست و بررسی شود تا تجربه یادگیری شما افزایش یابد. در زیر ۱۰ روشی که دانشجویان موفق در تمرینات خود آنها را بکار گرفته اند آورده شده است.

دیگران خوانده اند
جهت خود را انتخاب کنید
  • وسیله ای را برای ثبت چیزهایی که یاد می گیرید در نظر داشته باشید. (دفترچه، گوشی یا لپ تاپ).
  • تنها به ذهن خود اعتماد نکنید. ذهن شما توانایی به خاطر آوردن همه چیز را ندارد.
  • از دیکشنری استفاده کنید. (نسخه ای از آن را بر روی گوشی خود داشته باشید تا همواره در دسترس باشد.)
  • فرصت ها را برای یادگیری کلمات جدید از دست ندهید و معنای آنها را در دیکشنری جستجو کنید.
  • درس هر روز را مرور کنید و از قسمت هایی که متوجه نشدید یادداشت تهیه کنید تا از معلم خود حتما سوال بپرسید.
  • از پرسش سوال از معلم خود نهراسید و بخواهید تا دوباره مطلب را تکرار کند، فرصت ها تکرار نمی شوند تا مطمئن شوید همه چیز را دقیق یاد گرفته اید.
  • چنانچه برایتان مقدور است تلویزیون انگلیس را تماشا کنید. اگر در انگلستان اقامت دارید بهترین وسیله برای آشنایی با فرهنگ آنجا و پیشرفت زبان انگلیسی، تماشای تلویزیون است. تلویزیون منبع فوق العاده ارزشمندی برای یادگیری زبان است. (در شروع کار از زیرنویس ها استفاده کنید.)
  • فکر نکنید مجبورید همه چیز را بفهمید. راحت باشید و از تجربه خود لذت ببرید. اگر بصورت مختصر برنامه یا گفتگو را متوجه شوید کفایت می کند (سپس در جلسات بعدی در مورد آن بیشتر از معلم خود بپرسید.)
  • خاطرات روزانه خود را بنویسید. نوشتن چند خط در مورد آنچه هر روز یاد گرفته اید یا برایتان اتفاق افتاده است، نه تنها خاطرات دوست داشتنی شما را ثبت می کند بلکه روشی جذاب برای ثبت مواردی است که یاد گرفته اید. بعلاوه روشی است که می توانید دروس هر روز خود را مرور کنید و با معلم یا هم کلاسی هایتان به اشتراک بگذارید. با این روش میزان پیشرفت خود را حس خواهید نمود.
  • از یادگیری لذت ببرید. هنگامی که علاوه بر لذت، جذب آن شوید یادگیری شما ارزشمند خواهد بود.
دیگران خوانده اند
نکات طلایی برای یادگیری خودآموز زبان انگلیسی
]]>

ارسال یک نظر