آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

آیلتس آنلاین: برگزارکننده دوره های آنلاین زبان انگلیسی

۴ استراتژی بی نظیر برای موفقیت حتمی در آیلتس!

هنگامی که تصمیم به شرکت در آزمون آیلتس می گیرید باید به عوامل گوناگون برای موفقیت و عبور از این راه دشوار فکر کنید. مثلا اینکه برای آمادگی آیلتس از کجا شروع کنم؟!! بهترین روشی که مرا به نمره دلخواهم می رساند کدام است؟ باید بدانید هیچ حقه ای وجود ندارد که شما را یک شبه به آنچه می خواهید تبدیل کند و همه نیازمند تمرین و ممارست برای آمادگی آزمون هستند. البته دانستن برخی نکات داوطلبان را کمک می کند تا شانس رسیدن به نمره دلخواه خود را افزایش دهند. . در این مقاله با ۴ استراتژی بی نظیر برای موفقیت حتمی در آیلتس آشنا خواهید شد.

هیچ هدفی بدون برنامه ریزی به سرانجام نمی رسد. پس قبل از هر چیز برنامه ریزی کنید.

 

برنامه ریزی

یادگیری زبان یک بازی نیست که بدون توجه آن را شروع کنیم و به پایان ببریم. آزمون آیلتس را مانند سایر آزمون های زندگی خود مهم بدانید و برنامه خود را برای آن آماده کنید.

4 استراتژی بی نظیر برای موفقیت حتمی در آیلتس!

اولین گام: داشتن برنامه ریزی

۱. قبل از هر چیز برای برنامه ریزی باید هدف خود را مشخص کنید. مثلا اینکه دستیابی به چه نمره ای را در ذهن دارید؟

۲. نقاط ضعف و قوت خود را در بخش های مختلف آزمون مشخص کنید و لیستی از آن تهیه کنید.

۳. مشخص کنید کدام قسمت آزمون یا کدام نوع سوالات زمان بیشتری را از شما می گیرد و برای بهتر شدن در آن بسیار تمرین کنید.

۴. بررسی کنید کدام عوامل می تواند در صرفه جویی وقت شما در آزمون موثر باشد.

۵. برنامه یادگیری خود را بچینید و مطابق آن عمل کنید.

۶. ببینید آیا برنامه ریزی انجام شده به پیشرفت شما کمک می کند یا نه، در صورت لزوم تغییرات لازم را در آن انجام دهید تا به هدف برسید.

تا اینجا کار ساده ای در پیش داشتید. هدف را تعیین کنید، برنامه ای برای آن بچینید و طبق آن عمل کنید. میزان پیشرفت خود را بررسی کنید و هرگز برنامه را کنار نگذارید. مگر اینکه برنامه شما را به سوی اهدافتان نبرد که در این صورت باید تغییری اساسی پیدا کند.

 

دیگران خوانده اند
سوالات متداول در خصوص لیسنینگ آیلتس

تمرین کردن با دوستان

زبان، مهارتی برای برقراری ارتباط با دیگران است. پس نمی توان انتظار داشت که به تنهایی بتوان آن را کاملا فرا گرفت. بدون شک بخش ریدینگ و لیسنینگ را می توان به تنهایی تمرین کرد اما زمانی که صحبت از اسپیکینگ به میان آید نیاز به پارتنری که با شما صحبت کند و اشکالات گفتاری شما را اصلاح کند ضرورت می یابد. عاقلانه است که این پارتنر باید زبان انگلیسی خوبی داشته باشد تا نقش خود را به درستی ایفا کند. یا کسی باشد که ایده های مختلفی در سر داشته باشد و در یک مکالمه طولانی بتواند شما را همراهی کند. پارتنری که به راحتی اشتباهات شما را تشخیص دهد، مثل تلفظ نادرست، اشتباه در لحن گفتار و … .

اگر نتوانستید پارتنر خوبی برای تمرینات خود پیدا کنید کارشناسان گروه آموزشی آیلتس آنلاین را از خاطر نبرید.

 

دیگران خوانده اند
Cue card 2: Family and Friends

استفاده از زبان انگلیسی در زندگی

تنها یادگیری و تمرین زبان انگلیسی کافی نیست. باید در زندگی روزمره خود نیز آن را بکار گیرید. کارهایی که می توانید انجام دهید عبارتند از: گوش دادن به پادکست ها یا برنامه های تلویزیونی، تماشای فیلم ها بدون زیرنویس و تلاش برای درک گفته ها، خواندن روزانه اخبار انگلیسی، خواندن منظم مجلات، ژورنال و مقاله های انگلیسی، تمرین روزانه رایتینگ، صحبت کردن با دوستان، خانواده و همکاران به زبان انگلیسی. شک نکنید! این تمرینات به شدت موثرند.

 

انجام تست های تمرینی

استفاده از تست های تمرینی بهترین روش برای تقویت مهارت های شما در آزمون آیلتس است. این تست ها شما را با انواع سوالات آزمون آیلتس آشنا می کند و قدرت مدیریت شما برای اختصاص دادن زمان مناسب به هر تست را بالا می برد. به این ترتیب فرصت مرور پاسخ ها برایتان میسر می شود. بکارگیری هر یک از این استراتژی ها شما را به هدفتان نزدیک تر می کند.

انجام تست های تمرینی آیلتس مهارت های تست زنی شما را بالا می برد و برای حضور در جلسه واقعی آیلتس آماده می شوید.

بکارگیری این ۴ استراتژی بی نظیر برای موفقیت حتمی در آیلتس ابتدایی ترین کار ممکن است. اگر آیلتس سدی برای رسیدن به آرزوهای شماست، از همین امروز شروع کنید و با بکارگیری روشی صحیح مانع رسیدن به رویاهایتان را از پیش رو بردارید.

ارسال یک نظر