آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

۵ مرحله مهم در رایتینگ تسک ۲ آیلتس

۵ مرحله مهم در رایتینگ تسک ۲

نکات کلیدی رایتینگ آیلتس

 

آیا می خواهید در رایتینگ آیلتس نمره خوب و بالا بگیرید؟ پس لازم هست که به یک سری نکات مهم و کلیدی حتما توجه داشته باشید. در اینجا با انجام ۵ مرحله مهم در رایتینگ آیلتس آشنا خواهید شد که به شما شانس گرفتن نمره ۷ و حتی بالاتر را خواهد داد.

تفاوت تسک ۱ و ۲ آیلتس – کدام مهمتر است؟

5 مرحله مهم در رایتینگ تسک 2 آیلتس

۱. قبل از نوشتن مقاله ، حتما سئوال را خوب بخوانید. زیر نکات کلیدی و مهم سئوال خط بکشید و یک برنامه (PLAN) مرتبط و منطقی با سئوال آماده کنید تا بر اساس آن بتوانید به سئوال جواب دهید. داشتن پلن قبل از نوشتن امری ضروری است.

۲. ایده های خود را مرتب کنید. سعی کنید ایده های مرتبط با سئوال بنویسید تا بتوانید نمره قابل قبولی بگیرید. داشتن ایده خوب از یک سو ، و سازماندهی کردن آن از سوی دیگر می تواند نمره خوبی را برای شما به ارمغان آورد.

۳. شروع به نوشتن کنید. سعی کنید بر مبنای ایده هایی که در مرحله قبل داشته اید پیش بروید و آن ها را در قالب ساختارهای متنوع بسط دهید. استفاده از واژه های مختلف در توصیف موقعیت ها و دلایلی که می نویسید نقش بسیار مهمی دارد.

۴. متن خود را ارزیابی کنید. آیا به همه جنبه های سئوال پاسخ داده اید؟ اگر فکر می کنید به بخشی از سئوال پاسخ نداده اید یا کمتر راجع به آن نوشته اید چند خط به مقاله خود اضافه کنید.

۵. متن خود را ویرایش کنید. حتما یکبار مقاله را با دقت خوانده و از لحاظ گرامر، اسپلینگ، استفاده درست واژگان، علائم نگارشی و غیره آن را مورد بررسی قرار داده و ویرایش کنید. تجربه نشان داده که در این قسمت می توانید بخش قابل توجهی از نمره از دست رفته را بازگرداند. 

توجه داشته باشید که بسیاری از داوطلبان آیلتس به دلیل داشتن اشتباهات گرامری، واژگانی و … نمره زیادی از دست می دهند. بدون شک با رعایت این ۵ مرحله مهم در رایتینگ تسک ۲ آزمون آیلتس می توانید نمره مطلوب خود را کسب کنید. 

دیگران خوانده اند
کارنامه IELTS
ارسال یک نظر