آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

5 کار که در اسپیکینگ آیلتس نباید انجام داد!

۵ کار که در اسپیکینگ آیلتس نباید انجام داد!

در بین چهار بخش آزمون آیلتس، اسپیکینگ قسمتی است که داوطلبان بیشترین استرس را نسبت به عملکرد خود دارند و همین نگرانی باعث می شود تا بیشترین میزان اشتباه داوطلبان در این قسمت وجود داشته باشد. اولین کار برای اینکه نمره بالایی در اسپیکینگ آیلتس بدست آورید این است که خودتان باشید و بهترین عملکرد خود را نشان دهید. سعی نکنید لهجه دیگران را تقلید کنید یا از کلماتی که آشنایی کامل با آن ندارید استفاده کنید، تلاش کنید تا مطابق تمرینات روزانه خود اسپیکنیگ را انجام دهید. در این مقاله ۵ کار که در اسپیکینگ آیلتس نباید آن را انجام داد را بررسی می کنیم.

5 کار که در اسپیکینگ آیلتس نباید انجام داد!

۵ کار که در اسپیکینگ آیلتس نباید انجام داد!

 

۱. ساکت نمانید

بسیار توصیه می شود که در طول اسپیکینگ آیلتس ساکت نباشید هر چند برخی از داوطلبان ترجیح می دهند برای فرار از استرس و فکر کردن به پاسخ سوال سکوت کنند. اگر اسپیکنیگ آیلتس با سکوت همراه باشد میزان توانایی شما قابل بررسی نخواهد بود و نتیجه دلخواهی نخواهد داشت پس بهتر است حداقل پاسخی دهید که با سوال در ارتباط باشد. اسپیکینگ آیلتس آزمونی نیست که میزان هوش و ایده های ذهنی شما را بسنجد بلکه آزمونی است که توانایی صحبت کردن و مهارت بکارگیری کلمات توسط شما را می سنجد پس اگر ساکت باشید چگونه می توان این توانایی را ارزیابی کرد. حتی اگر پاسخ سوال را نمی دانید بجای ساکت ماندن بهتر است از جملاتی مانند زیر استفاده کنید:

I’m sorry I don’t have much knowledge about this, but I think that….” یا “I’m not really sure what to answer, but if I had to say…”

۲. سوالات را طوطی وار تکرار نکنید

ویژگی طوطی این است که جملاتی که می شنود را بدون درک و فهم تکرار می کند. زمانی که پس از شنیدن سوال مانند طوطی آن را تکرار می کنید ارزش کار خود را پایین می آورید. مسلما این کار برای ممتحن خوشایند نیست و نمره خوبی در اسپیکینگ نخواهید گرفت.

 

دیگران خوانده اند
نمره 7 اسپیکینگ آیلتس شما اینجاست!

۳. از کلمات ربط به شکل افراطی استفاده نکنید

کلمات ربط واژه هایی هستند که یک یا چند جمله را به هم وصل می کنند. استفاده از کلمات ربط جملات را زیبا می کند و باعث می شود منظور شخص بهتر انتقال یابد اما استفاده زیاد و افراطی از این واژه ها توصیه نمی شود زیرا جملات را طولانی کرده و به همین دلیل باعث می شود از ایده اصلی دور شویم.

 

۴. با صدای کم صحبت نکنید

به صحبت کردن خود با دوستانتان یا دیگران دقت کنید. هنگامی که صحبت می کنید تون صدای شما یکنواخت نیست بلکه فراز و نشیب دارد و روی کلمات یا ساختار مشخصی از جمله تاکید می کنید. با این کار شنونده را به شنیدن ادامه سخنان خود علاقمند می کنید. بطور مشابه در آزمون آیلتس نیز میزان صدای شما، آهنگ صدا و سرعت حرف زدنتان باید به گونه ای باشد که ممتحن از شنیدن سخنان شما خسته نشود. چنانچه این موارد رعایت نشود و آهنگ کلام شما یکنواخت و خسته کننده باشد خیلی سریع نمره مطلوب خود را از دست خواهید داد.

 

دیگران خوانده اند
5 مرحله کاربردی در سوالات true/false/not given

۵. از لغات پیچیده جز در مواقع ضروری استفاده نکنید

تصور اشتباهی که در بین داوطلبان وجود دارد این است که باید از لغات و اصطلاحات پیچیده استفاده کنند تا بتوانند نمره خوبی در آزمون بگیرند. اگر بطور اتفاقی این کلمات را در گفتار خود استفاده کنید خیلی به چشم نخواهد آمد اما اگر از روی غرض انجام شود و مرتبا تکرار گردد فهم موضوع و منظور شما را سخت خواهد کرد. بعلاوه چنانچه با معنی کلمه ای به طور کامل آشنایی ندارید هرگز از آن استفاده نکنید زیرا کاربرد آن درصد خطا و اشتباه شما را زیاد خواهد نمود.

اگر قصد دارید با اصطلاحات پیچیده در زبان انگلیسی آشنایی کامل پیدا کنید نیاز دارید تا با افرادی که بخوبی آن را می دانند تمرین داشته باشید. مسلما زمانی که کلمات و ترکیبات ساده می توانند بصورت واضح تر منظور شما را بیان کنند بکارگیری ترکیبات پیچیده ضرورتی ندارد.

ارسال یک نظر