آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

۶ روش فوق العاده مهم و کاربردی در یادگیری گرامر

 ۶ روش فوق العاده مهم و کاربردی در یادگیری گرامر

استراتژی های موثر در تقویت گرامر

 

یادگیری و آموزش گرامر زبان

یادگیری گرامر هر زبان خارجی همواره یکی از مشکلات معمول پیش روی زبان آموزان به شمار می رود. حتما برای شما هم پیش آمده که بخاطر امتحان یا در درس زبان دچار مشکل در فهم مطالب گرامری شده اید. بیشتر زبان آموزان از گرامر به خاطر یکی از موارد زیر گله و شکایت دارند:

 

[featured_fa code=’check’ size=’lg’ type=’pointer’ float=’right’ /] یادگیری فرمول های گرامری برای من سخت و دشوار است.

 

[featured_fa code=’check’ size=’lg’ type=’pointer’ float=’right’ /] استثناهای زیادی در هر بخش وجود دارد.

 

[featured_fa code=’check’ size=’lg’ type=’pointer’ float=’right’ /] باید همه ساختارها را حفظ کنم.

 

[featured_fa code=’check’ size=’lg’ type=’pointer’ float=’right’ /] ساختارها و فرمول ها با زبان فارسی فرق دارد و یادگیری آن را سخت تر می کند.


پیش از اینکه بخواهیم در مورد آموزش و یادگیری گرامر زبان های خارجی صحبت کنیم، احتمالا سئوالات مختلفی در ذهن شما در این خصوص وجود دارد، مانند:

گرامر چیست؟

کاربرد گرامر در یادگیری زبان چیست؟

چطور می توان نکات گرامری را به خوبی فراگرفت؟

چطور اشکالات گرامری را برطرف کنیم؟

و …

گرامر چیست؟

گرامر یا دستور زبان، به ساختار ها و چارچوب های کلی در هر زبان گفته می شود که با استفاده از این دستورالعمل ها می توان جملات مختلفی را تولید کرد. در حقیقت گرامر را می توان به اسکلت یک ساختمان تشبیه کرد که پایه های اصلی آن را تشکیل می دهد.

گرامر چه کاربردی در آموزش زبان دارد؟

همانطور که گفته شد چارچوب اصلی هر زبان را گرامر یا همان دستور زبان آن شکل می دهد. در نتیجه با فراگیری آن می توان اصول ساختاری زبان خارجی را آموخت.

روش های یادگیری گرامر:

اگر می خواهید برای آمادگی یک آزمون مثل کنکور گرامر را یاد بگیرید طبیعتا مطالعه و خواندن کتاب های گرامر می تواند مفید باشد. اما اگر قصد تقویت مهارت های اصلی زبان مانند SPEAKING – LISTENING-READING –WRITING را دارید باید نگاه کاربردی به قواعد دستور زبانی داشته باشید.

 
دیگران خوانده اند
ثبت نام آزمون EPT فروردین ۹۷

 ۶ نکته مهم و کاربردی در یادگیری گرامر

از کتاب ها و منابع مختلف در یادگیری گرامر استفاده کنید.

یکی از موثرترین راه های تقویت گرامر یک زبان خارجی استفاده از کتاب ها و منابع معتبر و بروز است. حتما توجه داشته باشید که هر کتاب گرامری از زاویه خاصی به آموزش گرامر نگاه می کند. پس حتما مقدمه ان را بخوانید و بر اساس دستورالعمل های کتاب برای یادگیری موثر و کاربردی گرامر اقدام کنید. تعدادی از منابع رایج و موثر در یادگیری گرامر ربان انگلیسی را در زیر می بینید.

از کلاس ها و اساتید کمک بگیرید.

کلاس های گرامر می تواند به شما کمک شایانی بکند از این بابت که خیلی از نکات و ریزه کاری های گرامری را احتمالا بصورت خودخوان نمی توان آموخت. اما استفاده از یک استاد خوب، ثبت نام در یک کلاس آموزشی مناسب و یا حتی یک دوره آموزشی آنلاین شما را تا حد زیادی به هدفتان خواهد رساند. با توجه به کمبود وقت، بالا بودن هزینه های آموزشی و عدم وجود دوره های تخصصی، دوره های آموزشی آنلاین می تواند گرامر شما را تا حد مطلوبی تقویت کند. در خصوص دوره های آنلاین گرامر بیشتر بدانید.

حتما بخوانید :  چند نکته جالب و مهم در مورد دوره های آنلاین زبان انگلیسی

به کاربرد ساختارهای گرامری در ویدئوها و فایل های صوتی توجه کنید.

زمانی که فیلم و کارتون های زبان اصلی می بینید، حتما به نحوه استفاده گرامر آنها در موقعیت های مختلف توجه کنید. خیلی از مواقع باید گرامر را از آنها یاد بگیریم. فقط کافی است نگاه کنید چطور گرامر را استفاده می کنند و شما هم دقیقا همان کار را انجام دهید.

به کاربرد گرامر در متن ها توجه کنید

سعی کنید متن های مختلف را بخوانید و علاوه بر معنی به ساختارهای گرامری آن توجه کنید. یکی از موثرترین روش های گرامر توجه به ساختارها بصورت کاربردی است. این روش هم می تواند قواعد گرامری را در ذهن شما تثبیت کند و به تقویت دستور زبان بیانجامد.

به شباهت ها و تفاوت های گرامری در زبان فارسی و انگلیسی دقت کنید

حتما برای شما هم پیش آمده که حین تمرین زبان با خودتان می گویید: “چرا این مدلی جملات را بکار می برند؟” البته پاسخ آن کاملا مشخص است. اگر قرار بود گرامر همه زبان ها مثل دستور زبان فارسی باشد که یادگیری زبان های خارجی خیلی راحت می شد. برخی از ساختار ها شبیه گرامر فارسی هستند و بسیاری متفاوت! حتما به شباهت ها و تفاوت ها توجه کنید و بدین ترتیب یک گام به جلو بروید.

حتما روزمره تمرین کنید

در انگلیسی ضرب المثلی وجود دارد که می گوید Practice makes perfect و معادل فارسی آن کار نیکو کردن از پر کردن است. برای دستیابی به موفقیت حتما باید تمرین روزمره داشته باشید. سعی کنید روزی نیم ساعت را به تمرین گرامر اختصاص دهید، بدون شک بعد مدتی نتایج فوق العاده آن را خواهید دید.

]]>

دیگران خوانده اند
۱۰ نکته بسیار مهم برای کسب نمره بالا در آزمون تافل اینترنتی
دیدگاه
  • ساسان آذر ۱۴, ۱۳۹۷ ۱۰:۰۵ ب٫ظ

    بسیار عالی.

    پاسخ
ارسال یک نظر