آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

7 اشتباه بزرگ در آیلتس که باید از آن دوری کنید!!!

 ۷ اشتباه بزرگ در آیلتس که باید از آن دوری کنید!!!

اشتباهات نیز جزئی از هر آزمونی هستند. اما اگر بدانید کجا ممکن است اشتباهی رخ دهد می توانید از وقوع آن جلوگیری کنید. آزمون آیلتس نیز همینطور است. با این تفاوت که در این آزمون باید بسیار محتاط باشید. زیرا حتی یک اشتباه ممکن است باعث سطح نمره شما را از آنچه نیاز دارید پایین تر آورد و رویاهایتان را نقش بر آب کند.

در این مقاله با شناخت ۷ اشتباه بزرگ در آیلتس که باید از آن دوری کنید، آورده خواهد شد. این اشتباهات را در نظر داشته باشید و به هنگام وقوع از آن اجتناب کنید.

 

     ۱. کلمات بیشتر= نمره کمتر

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که داوطلبان دارند این است که کلماتی بیش از آنچه دستورالعمل سوال از آنها خواسته است، می نویسند. برای مثال:

Complete the sentence below. Write NO MORE THAN THREE WORDS for each answer.

Ques: Passenger ships across North Atlantic Ocean had an excellent safety record in ______.

پاسخ صحیح past forty years می باشد اما گاهی داوطلبان به اشتباه the past forty years را بکار می برند.

کلمات بیشتر، نمره کمتر

کلمات بیشتر، نمره کمتر

     ۲. کلمه کمتر= نمره کمتر

تعداد کلماتی که در رایتینگ می نویسید به شدت در نمره شما تاثیرگذار است. در تسک ۱ رایتینگ مجاز به نوشتن ۱۵۰ کلمه هستید و در تسک ۲ می توانید ۲۵۰ کلمه بنویسید. طول متنی که می نویسید بسیار مهم است. اگر از محدوده تعیین شده کمتر بنویسید نیز نمره کمتری خواهید گرفت.

 

دیگران خوانده اند
رشد و دستیابی

     ۳. نوشته طولانی نمره بیشتر نخواهد گرفت

اشتباهی که اکثر داوطلبان دچار آن می شوند این است که گمان می کنند در رایتینگ متن طولانی تر نمره بیشتری خواهد گرفت. اگر شما هم جزو این دسته هستید بهتر است بدانید زمانی که متن را طولانی می کنید و از جملات و کلمات بیشتری استفاده می کنید خطای شما در بکارگیری کلمات و ساختار جملات افزایش خواهد یافت و این بطور غیرمستقیم باعث کاهش نمره شما خواهد شد.

 

     ۴. استفاده افراطی از کلمات ربط

یکی از مهمترین معیارها در آزمون آیلتس، بویژه بخش رایتینگ، این است که پیوستگی و جامعیت موضوع حفظ شود. اما چطور می توانیم این پیوستگی را نشان دهیم؟ آیا با بکارگیری هر چه بیشتر کلمات ربط؟ اگر پاسختان مثبت است همین حالا تمرین رایتینگ را متوقف کنید. بکارگیری بیش از حد کلمات ربط متن را خسته کننده کرده و ممتحن به راحتی آن را تشخیص می دهد و مسلما نمره را کم خواهد کرد.

 

     ۵. تغییر موضوع داده شده

بعضی از داوطلبان زمانی که با موضوعی روبرو می شوند که اطلاعی درمورد آن ندارند و نمی توانند مطلب خوبی بنویسند سعی می کنند موضوع را به طرز زیرکانه ای تغییر داده و در مورد موضوعی نزدیک با موضوع داده شده که دانش کافی از آن دارند بنویسند. هر چند نوشته آنها دقیق، مناسب و زیبا باشد اما باید بگوییم موضوع اشتباه= نمره صفر.

 

دیگران خوانده اند
ثبت نام آزمون EPT اسفند ماه ۹۶ شروع شد

     ۶. عدم رعایت دستورالعمل سوال باعث کسر نمره خواهد شد

همانطور که تغییر موضوع داده شده کار نادرستی است، عدم رعایت دستورالعمل سوال نیز پذیرفته نیست. برای مثال وقتی سوال زیر پرسیده شود:

A friend has agreed to look after your house and pet while you are on a holiday.

Write a letter to your friend. In your letter

  • Give contact details for when you are away

  • Give instructions about how to care for your pet

  • Describe other household duties

هر چقدر متن خوبی بنویسید اما شامل ۳ مورد خواسته شده بالا نباشد، نمره کامل نخواهید گرفت. بنابراین دستورالعمل سوال را به دقت بخوانید و به دقت به آن عمل کنید.

 

     ۷. لهجه مهم نیست، تلفظ درست کلمات اهمیت دارد

آزمون آیلتس برای داوطلبانی که زبان مادری غیر از انگلیسی دارند برگزار می شود. بنابراین داشتن لهجه اهمیت زیادی ندارد. اما به همان اندازه تلفظ درست کلمات مهم است. اینکه تا چه حد واضح و قابل فهم کلمات را ادا می کنید در نمره شما بسیار تاثیرگذار است.

 7 اشتباه بزرگ در آیلتس که باید از آن دوری کنید!!!

۷ اشتباه بزرگ در آیلتس که باید از آن دوری کنید!!!

 

شناخت این اشتباهات بزرگ در آیلتس شما را برای آزمون آماده تر می کند.  اگر می خواهید بدون دردسر آزمون آیلتس را پشت سر بگذارید حتما باید دام های موجود در سر راه خود را بشناسید و برای گذر از آن ها تمرین کافی داشته باشید. گروه آموزشی آیلتس آنلاین همواره در کنار شماست تا تمرینات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار دهد.

 

ارسال یک نظر