آیلتس آنلاین
مرکز آیلتس آنلاین 2

آیلتس آنلاین

7 باور غلط درمورد آزمون آیلتس

۷ باور غلط درمورد آزمون آیلتس

اگر شروع به آمادگی برای آزمون آیلتس کرده باشید، بسیار عالی است. اما به محض شروع سوالات بسیاری در ذهن افراد شکل می گیرد. مثلا:

     – چطور باید پاسخ سوالات چند گزینه ای را بدهم؟

     – اگر پاسخ سوالی را ندانم، آیا نمره ای کم خواهد شد؟

     – چطور می توانم به موقع آزمون را تمام کنم؟

و …………..

7 باور غلط درمورد آزمون آیلتس

۷ باور غلط درمورد آزمون آیلتس

بعلاوه تجربه هایی که داوطلبان از شرکت در آزمون داشته اند، چه قبول شده باشند، چه نه، شنیدن سختی هایی که در طی آمادگی برای آیلتس کشیده اند باعث می شود در وضعیت دشواری قرار بگیرید. پس بهتر است شایعات را از واقعیات تشخیص دهید تا تحت تاثیر حرف های دیگران، انگیزه خود را از دست ندهید. مثلا اینکه گفته می شود:

   ۱- آیلتس در مقایسه با دیگر آزمون های زبان، سخت ترین است.

   ۲- اگر آزمون آیلتس در کشور خودتان برگزار شود شانس کسب نمره بالاتر، بیشتر می شود.

   ۳- خندیدن در جلوی ممتحن و ایجاد فضایی شاد در جلسه آزمون اسپیکینگ، حس خوبی را به او القا خواهد کرد و نمره بهتری خواهید گرفت.

   ۴-  اگر در آزمون رایتینگ بیشتر از تعداد کلمه ای که خواسته شده بنویسید نمره بالاتری خواهید گرفت.

   ۵-  صحبت کردن با لهجه هایی غیر از استرالیایی، بریتانیایی و امریکن، نمره اسپیکینگتان را کاهش خواهد داد.

   ۶-  اگر عقاید خود را که در بخش اسپیکینگ یا رایتینگ بیان می کنید با نظرات ممتحن متفاوت باشند، نمره شما کاهش خواهد یافت.

   ۷-  فقط یکبار می توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید.

در این مقاله ۷ باور غلط در مورد آزمون آیلتس را معرفی کردیم و واقعیت های مربوط به هر یک را بیان خواهیم کرد. لازم است داوطلبان تصورهای غلط در مورد آیلتس را بدانند تا بدون استرس برای این آزمون مهم آماده شوند.

 

     ۱- آیلتس در مقایسه با دیگر آزمون های زبان، سخت ترین است

همانطور که می دانید آیلتس آزمونی است که مهارت شما در بکارگیری زبان انگلیسی را ارزیابی می کند. مسلما هر داوطلبی به منظور تحصیل در کشوری دیگر یا اقامت در آنجا این تست را انجام می دهد. نمره این آزمون در ۹ باند اعلام می شود و ۲۰ سال است که میزان نمره دهی به این شکل است. در واقع همه داوطلبان بر اساس عملکرد خود سطحی (باندی) از نمره را به خود اختصاص می دهند اما باید توجه داشت هر دانشگاه یا کشوری سطح مشخصی از این نمره را پذیرش خواهد کرد.

 

دیگران خوانده اند
شباهت و تفاوت تسک 1و2 رایتینگ

     ۲- اگر آزمون آیلتس در کشور خودتان برگزار شود شانس کسب نمره بالاتر، بیشتر می شود

یکی از شایعات عمومی که بین اکثر داوطلبان وجود دارد این است که اگر آیلتس در کشور خودشان برگزار شود شانس قبولی بیشتری خواهند داشت. داوطلبان باید بدانند سوالات آزمون آیلتس در همه جای دنیا یکسان است و نتیجه آن نیز بر اساس عملکرد داوطلبان صورت می گیرد. بنابراین مکانی که در آن آزمون برگزار می شود تاثیری در نتیجه و نمره ای که بدست خواهند آورد، ندارد.

یکی دیگر از عقاید نادرستی که در بین داوطلبان وجود دارد در مورد نتیجه آزمون است. عده ای معتقدند نتیجه آزمون به مرکز برگزاری آزمون و حتی ممتحنی که برگه را به او تحویل می دهید بستگی دارد. این نیز عقیده نادرستی است. مراکز برگزاری آزمون کاملا بی طرفانه عمل می کنند و در روز برگزاری آزمون تنها وظیفه خود را انجام می دهند.

بعلاوه آزمون آیلتس در سطح بسیار بالایی برگزار می شود و امکان انجام هرگونه تقلب و خطایی توسط مرکز برگزاری آن زیر نظر قرار دارد.

 

     ۳- خندیدن در جلوی ممتحن و ایجاد فضایی شاد در جلسه آزمون اسپیکینگ، حس خوبی را به او القا خواهد کرد و نمره بهتری خواهید گرفت

برای حفظ آرامش در طول برگزاری آزمون بهتر است که لبخند به لب داشته باشید. این کار باعث از بین رفتن نگرانی می شود و تاثیر مثبت روی عملکردتان خواهد داشت. ممتحن در آزمون اسپیکینگ تنها سطح زبان انگلیسی و مهارت های شما را می سنجد. پس خندیدن یا لبخند زدن تاثیری روی ممتحن و نمره شما نخواهد داشت. این عملکرد شماست که تعیین کننده نمره است.

 

دیگران خوانده اند
5 نکته کلیدی برای آمادگی آیلتس

۴- اگر در آزمون رایتینگ بیشتر از تعداد کلمه ای که خواسته شده بنویسید نمره بالاتری خواهید گرفت

در آزمون رایتینگ برای تسک ۱ مجاز به نوشتن ۱۵۰ کلمه و در تسک ۲ مجاز به استفاده از ۲۵۰ کلمه هستید. بنابراین استفاده از تعداد کلمات بیشتر باعث کاهش نمره خواهد شد. پس به شدت توصیه می شود رایتینگ را در چارچوب دستورالعملی که از شما خواسته شده بنویسید. املای صحیح کلمات، گرامر، ساختار درست جملات و استفاده متنوع از کلمات از مواردی هستند که در نمره دهی رایتینگ مورد نظر قرار می گیرند.

 

     ۵- صحبت کردن با لهجه هایی غیر از استرالیایی، بریتانیایی و امریکن، نمره اسپیکینگتان را کاهش خواهد داد

در آزمون آیلتس نیازی به استفاده از لهجه خاصی نیست. می توانید با لهجه خودتان صحبت کنید. فقط مطمئن باشید با لهجه ای که شما صحبت می کنید ممتحن قادر به فهمیدن صحبت هایتان است. هر روز با دوستان، همکاران یا اعضای خانواده اسپیکینگ تمرین کنید. بعلاوه گوش دادن به فایل های صوتی می تواند تلفظ درست کلمات مختلف را به شما نشان دهد.

 

۶- اگر عقاید خود را که در بخش اسپیکینگ یا رایتینگ بیان می کنید با نظرات ممتحن متفاوت باشند، نمره شما کاهش خواهد یافت

در آزمون اسپیکینگ یا رایتینگ درستی یا نادرستی عقاید شما سنجیده نمی شود. مهم این است که:

   – مهارت های زبان انگلیسی شما در چه سطحی هستند و بکار گرفته می شوند.

   – چقدر قادر به بیان و توضیح کامل ایده های خود هستید.

   – فقط یکبار می توانید در آزمون آیلتس شرکت کنید

یکی دیگر از باورهای اشتباه میان داوطلبان این است که تنها یکبار قادر به شرکت در آزمون آیلتس خواهید بود. اما واقعیت این است که هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در آزمون آیلتس وجود ندارد. شما هر چند بار که بخواهید می توانید آزمون دهید و هر بار باید هزینه شرکت در آزمون را پرداخت کنید.

با دانستن این واقعیات می توانید با آرامش بیشتری برای آزمون آماده شوید و بر روی موضوعاتی که شما را به سمت هدف خود نزدیکتر می کنند متمرکز شوید.

ارسال یک نظر